Bizimle iletişime geçiniz

Spor

“Bundan sonraki 8 hafta halı saha maçlarından biraz daha hallice olur”

TFF’nin 12 Haziran’da ligleri başlatma kararını spor yazarları değerlendirdi. Sağlık Bakanlığı maçlarla ilgili topu TFF’ye atarken Nihat Özdemir’in ‘şimdilik’ sözü ise liglerin bu tarihte başlamama ihtimalini gündeme getirdi.

BOLD – Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, korona virüsü salgını sebebiyle askıya alınan futbol liglerini 12-13-14 Haziran’da başlatma kararı aldıklarını açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “TFF özgür iradesiyle karar aldı. Herhangi bir katkıda bulunmak istemediğimizi de iletmiştik. Bundan sonraki sorumluluk da TFF’nindir.” diyerek olası sonuçlar için TFF’yi adres olarak gösterdi. Spor yazarları, liglerin başlaması ile ilgili alınan bu kararı değerlendirdi. Yorumlarlar şöyle:

HALI SAHA MAÇLARINDAN BİRAZ HALLİCE OLUR

ŞANSAL BÜYÜKA: Nihat Başkan’ı dinledim… Liglerin başlayacağını söyledi ama son kararın Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’na bağlı olduğunu ısrarla belirtti… Bilim Kurulu üyelerini dinliyorum… Ligin deplasmanlı oynanmasını istemiyorlar, “tek merkez“ diyorlar… Bu lig oynanacaksa, tek merkezde oynanır… Daha önce de yazdım, ülkenin önemli merkezlerinde çok yeni, çok güzel butik oteller var… Her takıma bir butik otel ayrılır, başka müşteri alınmaz ve takımların mümkün olduğunca korunması sağlanır… Ama kimse salgın öncesinde olduğu gibi boğuşan – savaşan takımlar ve maçlar beklemesin… Bundan sonraki 8 hafta halı saha maçlarından biraz daha hallice olur… Bu da doğal… Sonuçta insan psikolojisi… Son bir nokta: beINSport’un çekileceğine inanmıyorum…

BU KOLAYLIKLA VE HEMEN DEĞİŞECEK BİR KARAR

MEHMET DEMİRKOL: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklaması böyleyse (Sorumluluk federasyonda), ben federasyon başkanı olsam oynatmam. O sorumluluğu alamam. Sayın Nihat Özdemir’in açıklamalarındaki en önemli kelime, ‘şimdilik’. Son derece temkinli bir açıklama olarak gördüm. İtiraz edebileceğim çok az şey var. Ben böyle bir karar alacak olsam, herkesle oturur, konuşurum. Bütün teknik direktörlere sorarım. Profesyonel Futbolcular Derneği’ne, kulüplere, herkese, mümkün olduğunca çok insana sorarım. Hatta en başta da sağlıkçılara sorar, aldığım bilgiyi aktarırım. Doğru bilgi paylaşımıyla bir karara varırım. Tekrar ediyorum ve doğru anlamak gerektiğini düşünüyorum. ‘Şimdilik oynamak istiyoruz’ dedi Nihat Özdemir. Bu, kolaylıkla ve hemen değiştirilebilecek bir karar. ’12’sinde başlıyoruz, bu iş bitmiştir, hadi toparlanın’ demiyor.

SEZON İPTAL DESELER KOSKOCA BİR ENDÜSTRİ ÇÖKECEK

ERCAN GÜVEN: “Sezon iptal” deseler, bu sefer de koskoca bir endüstri çökecek, kulüpler batacak. Çift haneli milyarlar batık kredi haline gelecek. İyisi mi, 35 gün daha kazanıp salgının gidişatına bakmak için “şimdilik” 12 Haziran diye bir tarih koydu federasyon! “Şimdilik” şerhi “püf noktası”… Federasyon Başkanı Nihat Özdemir, bir gün önce Sağlık Bakanlığı tarafından kendisine yollanan topu yumuşattı indirdi ve “futbolun nasıl, hangi şartlarda oynanacağına Sağlık Bakanlığı ile Pandemi Bilim Kurulu karar verecek” cümlesiyle sağlıktan sorumlu olanların kucağına bıraktı. Karar futbol jargonu ile “top çevirmek” anlamındadır, an itibarıyla kaçınılmazdır ve maçlar ancak 12 Haziran’a kadar salgın sönümlenirse oynanır.

PARASAL BAKIMDAN BU BİR NEFESTİR

ATİLLA GÖKÇE: Spor hekimlerine, antrenörlere ve futbolculara göre en uygun zaman Haziran sonuydu. Türkiye Futbol Federasyonu, bence olumlu/olumsuz olası gelişmeler karşısında da organizasyonu rahatlatacak iki haftayı yedekte bırakarak “erken başlama” kararı aldı. TFF’nin Süper Lig’i Antalya, İstanbul gibi illerden birinde son 8 haftayı sıkıştırılmış bir turnuva biçiminde tamamlama diye bir niyeti yoktur. Hayali senaryolar çöpe! Lig, bilindiği üzere deplasmanlı fikstürle oynanacaktır. Süper Lig’de 14 kulüp lige dönüşe evet demiştir. 18 takımlı organizasyonda yeterli bir çoğunluktur. Ötesi tartışılmaz. Parasal bakımdan da bu bir nefestir: Hem yayıncı beIN Sports, hem de kulüpler için. Ayrıca bahis oyunlarına ve isim haklarına da kapı açılmaktadır. Bu dönüşün rehavete yol açmadan kurallara ve kontrollere saygı ile gerçekleşmesini dileriz..

VİRÜS OLAYI YAŞANIRSA HERKES TFF’Yİ SUÇLAR

CEMAL ERSEN: Oyun başladığında herhangi bir virüs olayı yaşanırsa, herkes Sağlık Bakanlığı veya Bilim Kurulu’nu değil, doğrudan TFF’yi suçlar. Özdemir ve ekibinin sorumluluğu ağır. Bedeli de öyle olabilir. TFF Başkanı’nın verdiği yanıtlardan algıladığım ise, ekonominin sağlığın önüne geçtiği yönünde. Çünkü hala, yayıncı kuruluşun ödeyeceği para, sponsor gelirleri ve diğer akçeli konular gündemde. Evet, futbolu çok özledik. Ama işin şakası yok. Takımların seyahatleri, konaklamaları, hakemlerin durumu gibi konularda net bir yol haritası çizilmemiş. İkinci ve üçüncü ligler ise tam bir muamma. Başlayalım ama, kafalarda deli sorular var. Umarım hayat normalleşme sürecine girerken, ikinci kez santranın önünü kesecek olumsuzluklarla karşılaşmayız. Unutmayalım, yaşam sadece futboldan ibaret değil!

ZİHİNDE MASKE İLE FUTBOL OLMAZ

ÖMER ÜRÜNDÜL: Verilen başlama tarihi için 5 haftalık zaman var. Umuyorum ki bu süre zarfında salgının kontrol altına alınmasında daha da iyiye gideriz. Zaten oyuncular için 3 haftalık antrenman süresi de genelde yeterli görülüyor. Bazı takımlar da idmanlara başladı. Yalnız bir önemli nokta var… O da Özdemir’in konuya girerken söylediği ‘şimdilik’ kelimesi. Bu çok önemli. Gidişata göre tekrar Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu üyeleri ile tekrar değerlendirme yapılacak. Eğer oynanacaksa da tabii ki %100 seyircisiz olmalı. Zihinde maske ile futbol olmaz.

Spor

İstifası istenen Şenol Güneş’in tazminatı 30 milyon TL iddiası

Avrupa Şampiyonası’nda sıfır çeken Türk Milli Takımı, Dünya Kupası elemelerinde son iki maçta iki puan alabildi. Taraftarlar Teknik Direktör Şenol Güneş’i istifaya davet ederken, Güneş’in tazminatının ise 30 milyon TL olduğu iddia edildi.

BOLD – Dünya kupası elemeleri son maçında Karadağ karşısında 2-0 öne geçmesine rağmen 2-2 berabere kalan Milli Takım’da Şenol Güneş’in koltuğu sallanıyor.

Teknik Direktör Şenol Güneş, ‘istifa’ sorusuna “İstifa ile ilgili seyirci tezahürat yapar. Niye bağırdınız diye söylemem mümkün değil. Kazanırsan alkışlar, kaybedersen olumsuz bakar. Birini suçlayarak çözüm bulmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.” cevabı verdi.

30 MİLYON TL TAZMİNAT

Gazeteci İbrahim Seten, Şenol Güneş’in görevine son verilmesi durumunda alacağı tazminatı açıkladı. Hem Türkiye Futbol Federasyonu’nu hem Şenol Güneş’i eleştiren Seten, “Bu arada Güneş’in tazminatı 30 milyon TL.” dedi.

TERİM 5,2 MİLYON TL ALMIŞTI

Güneş’ten önce Milli Takım’ı çalıştıran Fatih Terim de Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yüklü miktarda tazminat almıştı. Terim, sözleşmesinin feshi sebebiyle TFF’den 5.2 milyon TL’lik tazminat kazanmıştı.

Okumaya devam et

Spor

“412 bin liralık maaşlı” Ersin Düzen TRT’den ayrıldı

Geçen yıl TRT’den 400 bin liralık maaşı tartışma konusu olan, CHP’li Atilla Sertel’in belgeleriyle 412 bin liralık maaş aldığını ortaya koyduğu Ersin Düzen, TRT Spor’un Rıdvan Dilmen’le anlaşması üzerine kanalla yollarını ayırdı. Düzen, programlarına Youtube’dan devam edecek.  

BOLD – TRT’den aldığı maaş ile kamuoyunda tartışılan spiker Ersin Düzen, Rıdvan Dilmen’in TRT Spor’da program yapmaya başlamasının ardından TRT’den ayrıldı. Düzen’in bundan sonra programlarına Youtube kanalı Vole’de devam edeceği açıklandı. Vole’nin kurucu ortağı Sinan Aras, Düzen’in yeni bir başlangıç için kravat ve ceketi çıkartacağını kaydetti.

“İSPATLA, EKRANLAR YÜZÜMÜ GÖRMEYECEK”

Bloomberg kanalında yorum yapan Fatih Altaylı, geçen yıl TRT’de program yapan Ersin Düzen’in 400 bin lira TRT’den, 100 bin lira da TFF’den maaş aldığını öne sürdü. Ersin Düzen de Fatih Altaylı’ya verdiği yanıtta “Fatih Altaylı benim için ayda TRT’den 400 bin TL, TFF’den 100 bin TL maaş alıyor diye iftira attı. Yeter artık! İspatla, bir daha ekranlar benim yüzümü görmeyecek. Eğer ispatlayamazsan sen ne yapacaksın?” demişti.

ATİLLA SERTEL BELGELERİ YAYINLADI

CHP Milletvekili Atilla Sertel belgelerle Düzen’in aldığı aylık paranın 412 bin TL olduğunu açıkladı. Sertel, sosyal medya hesabından Ersin Düzen ile ilgili çok önemli belgeler paylaşarak, “Ersin Düzen’in Şirketi’nin TRT stüdyolarını ve kameramanlarını kullanarak ve yanına üç eski futbolcuyu alarak gerçekleştirdiği Stadyum programı için aldığı ücreti üç yıl önce TRT açıklamıştı. Hüseyin Ersin Düzen’in verilen listede program başına 34 bin 370 lira aldığı yazılı. Ersin Düzen, haftada iki kez yaptığı programı üçe çıkardı. Böylece haftada 103 bin 100 TL fatura keserek parayı dış yapım olarak TRT’den tahsil etti. Bunu aylık olarak hesapladığınızda 412 bin 400 TL rakam ortaya çıkıyor” demişti.

ÜÇ YILDIR MAHKEMEYE VEREMEDİ

Daha önce yaptığı bir açıklama sonrası Ersin Düzen’in kendisini mahkemeye vereceğini belirttiğini ifade eden Sertel, “Mahkemeye vereceğini söyleyip Twitter üzerinden tehdit etmişti. Üç yıldır mahkeme zaptını bekliyorum ama malum Türk Adaleti ağır çalışıyor(!) Hakim huzuruna çıksak gerçekler ortaya çıkacak. Ersin Düzen, bu paranın elbette hepsine el koymuyor. Yanında ki üç eski futbolcu, yeni yorumculara da dağıtıyor. Kimi duyuma göre, onlara ayda ortalama 30’şar bin, kimine göre 15’er bin lira verdiği söyleniyor. Bu rakamın onlar için çok az olduğu bir gerçek” ifade etmişti.

ALTAYLI YENİDEN GÜNDEME GETİRDİ

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, daha önce spor spikeri Ersin Düzen hakkında gündeme gelen maaş haberlerini hatırlatarak, “TRT’nin ayrıcalıklı sunucusu Ersin Düzen’den söz edelim. Bu arkadaşın TRT maaşı gündeme gelmişti bir aralar. Ve tabii Federasyon’daki danışmanlığı. TRT Genel Müdürü Sayın İbrahim Eren acaba Ali Eyüboğlu’na bu Ersin Düzen’in şirketine yılda kaç TL’lik ödeme yapıldığını, Bakü seyahati için kendisine kaç lira verildiğini, masraflarının kimin tarafından karşılandığını, bu organizasyondaki anlatımları için kendisine ekstradan kaç TL ödendiğini, bir başka TRT çalışanının Milli Takımlar sponsoru firmanın reklamını seslendirmesinin mümkün olup olmadığını da anlatır mı! Türk Futbol Federasyonu da bu Ersin Düzen adlı zata federasyon danışmanlığı için kaç TL ödediğini, Milli Takımlar sponsoru BTCTürk’ün reklam filmini seslendirmesi karşılığında bu Ersin Düzen’e kaç TL ödendiğini, federasyon danışmanı ve kamu yayıncısı için maç anlatıcısı olan birinin sponsor seslendirmesi yapmasının normal olup olmadığını açıklar mı!” dedi.

 

AKP’li vekilden görevini yapan polislere ağır hakaretler: İki polis de açığa alındı

Okumaya devam et

Spor

TRT’yi paylaşamadılar

NTV’de uzun süreden beri yaptığı spor programını sonlandıran Rıdvan Dilmen yeni sezonda TRT ekranlarında olacak. Dilmen’in bu sezon için 1 milyon dolar maaş alacağı iddia ediliyor. Rıdvan Dilmen’in gelişinin ardından TRT’de sürpriz de bir ayrılık yaşandı. Aldığı ücret sık sık tartışmalara neden olan Ersin Düzen kanaldan kendi isteğiyle ayrıldı.

BOLD – TRT’den aldığı teklifi kabul eden Dilmen, NTV’de olduğu gibi yine maç sonlarında Süper Lig’i yorumlayacak. Dilmen’in kazancıyla ilgili de gündemi sallayacak bir iddia ortaya atıldı.

1 MİLYON DOLAR İDDİASI

Yeniçağ, TRT ekranlarında yorumculuğa dönen Rıdvan Dilmen’in 1 milyon dolar alacağını iddia etti. Rıdvan Dilmen’in yorum yapacağı programda moderatör Erbatur Ergenekon olacak.

Rıdvan Dilmen’in TRT’de futbol programı yapacağının açıklanmasının ardından, haftada 4 gün program yapan Ersin Düzen TRT’den ayrıldığını açıkladı.

Ersin Düzen’in yaptığı açıklamada, “11 yıl görev yaptığım STADYUM ve TRT Spor’a, kendi isteğimle devam etmeme kararı aldım. Eşime ve doğacak oğlumuza daha fazla vakit ayırmak, yeni bir başlangıç yapmak istiyorum. TRT’nin tüm yöneticilerine, spor servisindeki arkadaşlarım ve yorumcularımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

DÜZEN’İN DÜZENİ Mİ BOZULDU?

TRT ekranlarında yıllardır stadyum programını yapan Ers Yapım’ın sahibi Ersin Düzen, TRT stüdyoları, kamera ve teknik ekibini kullanmasına rağmen program başına aldığı astronomik ücret yüzünden eleştiriliyordu. Rıdvan Dilmen’in gelişiyle Ersin Düzen’in düzeninin bozulduğu yorumları yapıldı.

Erdoğan canlarını zor kurtardıklarını söylemişti: Afganlar İstanbul’da Taliban bayrağı altında toplandı

Okumaya devam et

Popular

Shares