Bizimle iletişime geçiniz

Politika

“İşsizlik fonları talan ediliyor, Türkiye’nin son rezervleri tüketiliyor”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, işsizlik fonlarının talan edildiğini ve ülkenin son rezervlerinin tüketildiği söyledi: “Kime kaynak aktarılıyor. Acaba dara düşen bazı şirketlere mi?”

BOLD – Eski AKP’li Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, TV5 yayınında, Türkiye’nin kaynaklarının tüketildiğini belirterek “Bakın, devleti yönetmiş biris olarak uyarıyorum” dedi. “Kime kaynak aktarılıyor? Acaba dara düşen bazı şirketlere kaynak mı aktarılıyor?” sorusunu ortaya atan Davutoğlu, “Türkiye’de artık ihale rejimi diye bir rejim kalmadı. İhale Kanunu delik deşik” diye konuştu.

İSTENİLEN SİZİN GÜÇLÜ OLMANIZ DEĞİL SİZ ÖYLE ZANNEDİYORSUNUZ

Türkiye’nin çarpık parlamenter sistemden çarpık başkanlık düzenine geçtiğini söyleyip “Sayın Cumhurbaşkanına 17 sayfa rapor verdim. ‘Bu sistemle istenilen şey, sizin güçlü olmanız falan değil; siz öyle zannediyorsunuz’ dedim. Otoriterleşme, sadece Erdoğan’ın otoriterleşmesi değil; sistem artık yapısal olarak otoriterleşti. Sistem getirilirken, demokrat kitlelerin denetleyemeyeceği bir iktidar oluşturulmak istendi. Parti genel başkanlığı ile cumhurbaşkanlığı birleştiği anda Türkiye’de sistem, doğasından tümüyle uzaklaştı” ifadelerini kullandı.

Sabah yazarı Tuna: “Mustafa Kemal’i eleştirmek neyse Başkan Erdoğan’ı eleştirmek odur”

Politika

“Sen atanmış ve birkaç maaş alan memursun; her şeye maydanoz olma!”

Seçim anketlerini hileli ve sahte diyerek suçlayan Fahrettin Altun’a memur olduğunu hatırlatan gazeteci Mustafa Sönmez’den ‘her şeye maydanoz olma’ uyarısı geldi.

BOLD – Gazeteci Mustafa Sönmez, kamuoyu şirketlerinin anketlerini eleştiren Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun’a sosyal medya hesabından cevap verdi. Altun’un atanmış bir memur olduğunu söyleyen Sönmez, anket ve kamuoyu araştırmalarının siyasi partilerin meselesi olduğunu hatırlattı. Altun’a bağlı Basın Enformansyon Müdürlüğünün sürekli basın kartını 7 aydır yenilemediğini belirten Sönmez, Altun’u ‘Sen işi yap’ diyerek uyardı.

SENİNLE FENA UĞRAŞIRIM

Sönmez paylaşımında, ”Sen atanmış bir memursun Fahrettin Altun; birkaç maaş alan bir memur. Seçim anketleri, siyasi bir mesele. Partileri ilgilendirir, sen niye maydanoz oluyorsun? Sen işini yap; benim 7 aydır yenilemediğin sürekli basın kartımı yenile gönder. Bu son uyarım. Seninle fena uğraşırım” ifadelerini kullandı.

“Fahrettin Altun, basın özgürlüğü eleştirisi yapacak pozisyonda değil”

 

Okumaya devam et

Politika

DEVA’nın hedefi yıl sonuna kadar teşkilatlanmak

Eski AKP’li bakan Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi, seçime girebilmek için yıl sonuna kadar teşkilatlanmayı hedefliyor. 81 il için kurulan 18 komisyonun üyeleri yurdu dolaşarak rapor hazırlayacak.

BOLD – Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), teşkilatlanma sürecine hız verdi. 90 kişilik kurucular kurulu üyeleri içinden 18 komisyon oluşturuldu. İki aylık çalışmayla formlar oluşturuldu, teşkilatta görev isteyenlerin başvuruları alındı ve bunlar niteliklere göre sınıflandırıldı. Salgın sebebiyle yüz yüze görüşme yapılmadı. Ancak video-konferans ve telefon başvurularında, bir dizi görüşme gerçekleştirildi. Görev için farklı illerden toplam 85 bin başvuru yapıldığı, bunun 18 binin İstanbul’dan geldiği öğrenildi.

HER İL İÇİN AYRI TAVSİYE RAPORLARI HAZIRLANIP ATAMA YAPILACAK

Komisyon üyeleri, önümüzdeki hafta sorumlu oldukları illerde saha çalışması yapacak. Başvuranlarla, kanaat önderleri ve çeşitli sivil toplum örgütleriyle görüşülecek. Her şehir için ayrı tavsiye raporları yazılacak. Değerlendirme sonrası, eş zamanlı atama bekleniyor. Akabinde, il-ilçe kongreleri süreci başlayacak. Ekim veya Kasım’da bitirilmeleri planlanıyor. Nihayet büyük kongre için tarih belirlenecek. Yıl bitmeden seçime girme yeterliliğinin kazanılması hedefleniyor.

YETKİLİ İSİMLER HARİCİNE İTİBAR EDİLMESİN UYARISI YAPILDI

Öte yandan, teşkilatlanma çalışmalarının sadece komisyonlarda görevlendirilenlerce yürütüldüğü, bu isimler harici kişilere itibar edilmemesi ve partinin resmi hesapları dışında hiç kimsenin bağış toplamaya yetkili olmadığı uyarısı yapıldı.

“Fahrettin Altun, basın özgürlüğü eleştirisi yapacak pozisyonda değil”

Okumaya devam et

Politika

“Fahrettin Altun, basın özgürlüğü eleştirisi yapacak pozisyonda değil”

CHP’li Fethi Açıkel’den Fahrettin Altun’a basın özgürlüğü hatırlatması: “Türkiye’de basın özgürlüğünü ortadan kaldıran politikaların merkezindeyken ABD’ye basın özgürlüğü eleştirisi yapacak pozisyonda değil.”

BOLD – CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un ABD’deki protestolara yönelik basın özgürlüğü eleştirisini samimi bulmadı. Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’ya konuşan Açıkel, “Altun, Türkiye’de basın özgürlüğünü kaldıran politikaların merkezindeyken ABD’ye basın özgürlüğü eleştirisi yapacak bir pozisyonda değil” dedi.

TÜRKİYE’Yİ TUTUKLU GAZETECİLER ÜLKESİNE DÖNÜŞTÜRDÜLER

ABD’deki protestolarda TRT ekibine yönelik müdahaleyi ‘haksız’ diye tanımlayan Fethi Açıkel, “Müdahaleyi de samimiyetten uzak açıklamaları (Fahrettin Altun’un beyanları) da kabul etmek mümkün değil. İstanbul’da eviyle ilgili haberlere yayın yasağı kararı aldıran, gazeteleri tekzip ve düzeltme kararlarıyla adeta boğan, haberi yapan gazetecileri hedef gösteren bir zihniyetin, basın özgürlüğü ve demokrasi ilişkisi üzerinden değerlendirmeleri sadece söylemde kalmaktadır, Türkiye’yi tutuklu gazeteciler ülkesine dönüştüren Saray rejimi, basın özgürlüğü eleştirisi yapacak bir durumda değildir.”

Dertleri demokrasi değil: Biri koltuk ve diğeri grup peşinde!

Okumaya devam et

Popular