Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Mengü’nün avukatından taciz mesajlarına suç duyurusu

CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, gazeteci Mengü ve oyuncu Laçin’e yönelik ağır hakaret ve taciz içeren sosyal medya paylaşımlaryla ilgili, Mengü’nün avukatı suç duyurusunda bulundu.

BOLD – Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın haberine göre Nevşin Mengü’nün avukatı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunduğu dilekçede, Mengü’nün 01 Mayıs’ta, Twitter üzerinden iki hesabın ahlakdışı, saldırgan ve şiddet içerikli ifadeleriyle tehdidine maruz kaldığına dikkat çekildi.

DARBEYE YELTENECEĞİNİ ÖNE SÜRÜP CİNSEL SALDIRIDA BULUNDU

Mengü’nün, 14 Mayıs’ta söz konusu paylaşımı fark edip tepki göstermesi ve mesajların kamuoyunda tepki çekmesi sebebiyle suç unsuru teşkil eden hesabın sahibince askıya alındığı aktarıldı. Dilekçede, şüphelinin son günlerde medyada sıkça yer alan ‘darbe dedikodusuna’ binaen ‘Darbeye yeltenirlerse Nevşin benim’ ifadelerini kullandığı hatırlatılarak, paylaşım ile Mengü’nün ‘darbeye yelteneceğini’ öne sürüp cinsel saldırıda bulunduğu aktarıldı.

HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK VE SUÇ İŞLEMEK AMACIYLA ÖRGÜT KURMA

Şüphelilerin tespit edilip ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ ve ‘Suç işlemek amacıyla örgüt kurma’ suçlarından soruşturma başlatılması istenilen dilekçede ayrıca şu ifadeler yer aldı:

“Canan Kaftancıoğlu, Berna Laçin, Feyza Altun ve müvekkil Nevşin Mengü hedef alınmış; ima ve tehdit ile müvekkil ve diğer mağdurların cinsiyetleri üzerinden hayasızca bir aşağılamaya girişilmiştir. Suç konusu ilgili Twitter paylaşımının aldığı etkileşim, paylaşım, yorum ve görüntülenme sayıları ile paylaşıma ilişkin yorumların mahiyeti de göz önüne alındığında, şüphelinin açık şekilde infial amacı güttüğü, bu amaç ile mağdurları cinsiyetleri üzerinden ayrımcılığa tabi tuttuğu ve ayrımcılık temelinde hedef göstererek kadın olma üzerinden nefret, itibarsızlaştırma ve aşağılama kampanyası başlatmayı hedeflediği açıkça ortadadır.”

Erdoğan, Vefa Destek Grubu saldırılarıyla ilgili CHP ve HDP’yi suçladı

Gündem

Veli Saçılık Ulucanlar Cezaevi önünde zorla gözaltına alındı

Ulucanlar Cezaevi önünde basın açıklaması yapmak isteyen HDP’liler arasındaki MYK üyesi Veli Saçılık, açıklamaya izin vermeyen polisle yaşanan arbedenin ardından gözaltına alındı.

BOLD – Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) “Demokrasi Buluşmaları” kapsamında Ulucanlar Cezaevi önünde yapmak istediği açıklamaya polis izin vermedi. HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Veli Saçılık, darp edilerek gözaltına alındı.

ARBEDE YAŞANDI

Gözaltı işlemi uygulanacağı sırada, polisle HDP’liler arasında arbede çıktı. Bu sırada görüntü almasını istemeyen polis ekipleri basını uzaklaştırmak istedi. BAsın mensuplarıyla polis arasında tartışma yaşanırken, çevik kuvvet ekipleri kalkanlarını kaldırarak basın mensuplarının görüş açısını kapattı.

Gözaltına alınan Saçılık, zorla bindirildiği polis aracıyla polis merkezine götürüldü.

Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan Marmaris’te niye saklandı?

Okumaya devam et

Gündem

Eşini 25 yerinden bıçaklayarak öldüren kişiye iyi hal ve tahrik indirimi

Samsun’da karısını 25 bıçak darbesiyle öldürün kocaya verilen müebbet hapis cezası Bölge Adliye Mahkemesi tarafından ‘tahrik ve iyi hal’ indirimi uygulanarak 24 yıla indirildi.

BOLD – 2 Aralık 2018’de Enis Adem Şahin aralarında boşanma davası devam eden eşi Merve Şahin ile otomobille dolaşıp araç içinde konuşmak için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi otoparkına geldi. Burada ikili arasında tartışma çıktı ve Enis Adem Şahin bıçakla eşine saldırıp 25 yerinden bıçaklayarak kaçtı. Hastaneye kaldırılmak istenilen genç kadın ise hayatını kaybetti.

Polis tarafından il dışına çıkmak isterken yakalanan Enis Adem Şahin hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek adam öldürme’, ‘eşi kasten öldürme ve tasarlayarak adam öldürmek’ suçlarında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Enis Adem Şahin, 1 Ekim’deki davanın son duruşmasında, “Olay günü başkaları ile telefonla benim yanımda yazışmaya başladı. ‘Sen adam mısın?’ dedi. Keşke böyle olmasıydı” savunması yaptı. Mahkeme Şahin’i ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

İSTİNAF TAHRİK VE İYİ HAL İNDİRİMİ YAPTI

Enis Adem Şahin’in avukatı Özkan Güreş, cinayetin tahrik altında işlendiğini ileri sürerek Samsun Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesine temyiz etti. Samsun Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi 1 Temmuz’da verdiği kararda Şahin’in ‘cinayeti tahrik altında işlediğini’ belirterek cezasını indirdi. Şahin’e iyi hal indirimi de uygulayan daire, daha önce verilen müebbet hapis cezasını 24 yıla indirerek tutukluluk halinin devamına hükmetti.

“İşsizlik hem ekonomik hem de sosyal patlamalara sebep olabilecek boyutlara gidiyor”

Okumaya devam et

Gündem

Pirzola yerken eli yanmasın diye 100’lük banknot kullandı

Arkadaşlarıyla pirzola yerken eli yanmasın diye 100 TL’lik banknot kullanan AKP’linin sosyal medyaya yansıyan görüntüleri büyük tepki topladı.

BOLD – Önüne gelen bir tepsi eti yerken, parayı peçete olarak kullanan bir kişinin görüntüsü, dolaşıma girdiği sosyal medyada tartışma konusu oldu. Görüntüyü paylaşan hesabın, AKP yöneticisi olduğunu iddia ettiği kişi, kemikli eti tutmak için yanındakilerden peçete istiyor. Yanında oturan kişi de cebinden çıkardığı yüz lirayı eti yiyen kişiye veriyor.

Parayı peçete gibi eti tutmak için kullanan adam sosyal medya kullanıcılarının tepkisini topladı. Türk lirasına çöp muamelesi yapan, AKP’li olduğu iddia edilen adamın görgüsüzlüğü kısa sürede 2 yüz kişi tarafından izlendi.

Pazar günü de jakuzide çektiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Şanlıurfa AKP Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç da gelen tepkiler üzerine istifa etmek zorunda kalmıştı.

Jakuzi istifası: AKP’li Başkan Saraç dava arkadaşlarından özür diledi

Okumaya devam et

Popular