Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Saadet Partisi’nden anlamlı video: Hayal değil gerekliliktir!

Saadet Partisi sosyal medya ekibinin hazırladığı “19 Mayıs” temalı kutlama videosu, sosyal medya da taktir toplayarak kısa sürede viral oldu.  

BOLD – Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak için yayınladığı videoda, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP Genel Başkanı Mithat Sancar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli, yeni kurulan partiler Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile birlikte 12 partinin siyasi liderinin ‘gerçekten oradalarmış gibi bir arada’ olduğu gözlemlendi.  

’19 Mayıs 1919 bir milâttı; 19 Mayıs 2020 de, yeni bir başlangıca vesile olsun…’ diyen Karamollaoğlu, ‘sorunları birlikte ve ortak akılla çözme’ mesajı verdi. 

Politika

Çav Bella iddianamesi: ‘Kınaması mümkünken kınamadığı’ gerekçesiyle 3 yıl hapis!

CHP’li Banu Özdemir’in iddianamesi tamamlandı. Savcılık, camiden Çav Bella yayınını ‘kınaması mümkünken kınamadığı, alay ederek paylaşım yaptığı’ iddiasında bulundu. Avukat Karadağ, “Niyet okuyarak suç yaratılmaya çalışılmaktadır” dedi.

BOLD – Camiden Çav Bella marşı çalınması görüntülerini sosyal medyada paylaştığı için tutuklanan ve geçen günlerde tahliye edilen eski Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir hakkındaki iddianame tamamlandı. 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi istenen Özdemir, 17 Eylül’de hakim karşısına çıkacak.

SİYASİ BAKIŞ AÇISINI YANSITIR VİDEO YAYINLADI

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının iddianamesinde, Özdemir’in, sosyal medyadaki kullanıcı ismine siyasi bir partinin adının eklendiği ve siyasi bakış açısını yansıtan videoyu yayınladığı belirtildi. Videoya tepki sonrası “Şaka bir tarafa İzmir Karşıyaka, Konak, Bornova, Buca gibi bir çok ilçede farklı camilerden Çav Bella çalındığı videolarını gördük. İzmir İl Müftüsü bir açıklama yapacak mı?” mesajı attığı belirtildi.

ŞÜPHELİ ATILI SUÇA YÖNELİK KASTINI ORTAYA KOYMAKTADIR

Savcılık bu paylaşıma dair ‘Ramazan ayında ve bayram arefesinde videoya hiç yer vermeksizin bu videoyu kınaması mümkünken kınamadığı ve alay ederek paylaşım yaptığı’ çıkarımında bulunarak ‘Şüpheli atılı suça yönelik kastını ortaya koymaktadır’ yorumu yaptı. ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçu sebebiyle cezalandırma istedi.

AVUKAT KARADAĞ’DAN İDDİA MAKAMI NİYET OKUYOR TEPKİSİ

Banu Özdemir’in avukatı Süleyman Karadağ ise iddianameye ilişkin “Müvekkilimin paylaşımlarında suç unsuru bulamayan iddia makamı niyet okuyarak suç yaratmaya çalışmaktadır” dedi.

“Sen atanmış ve birkaç maaş alan memursun; her şeye maydanoz olma!”

Okumaya devam et

Politika

“Sen atanmış ve birkaç maaş alan memursun; her şeye maydanoz olma!”

Seçim anketlerini hileli ve sahte diyerek suçlayan Fahrettin Altun’a memur olduğunu hatırlatan gazeteci Mustafa Sönmez’den ‘her şeye maydanoz olma’ uyarısı geldi.

BOLD – Gazeteci Mustafa Sönmez, kamuoyu şirketlerinin anketlerini eleştiren Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun’a sosyal medya hesabından cevap verdi. Altun’un atanmış bir memur olduğunu söyleyen Sönmez, anket ve kamuoyu araştırmalarının siyasi partilerin meselesi olduğunu hatırlattı. Altun’a bağlı Basın Enformansyon Müdürlüğünün sürekli basın kartını 7 aydır yenilemediğini belirten Sönmez, Altun’u ‘Sen işi yap’ diyerek uyardı.

SENİNLE FENA UĞRAŞIRIM

Sönmez paylaşımında, ”Sen atanmış bir memursun Fahrettin Altun; birkaç maaş alan bir memur. Seçim anketleri, siyasi bir mesele. Partileri ilgilendirir, sen niye maydanoz oluyorsun? Sen işini yap; benim 7 aydır yenilemediğin sürekli basın kartımı yenile gönder. Bu son uyarım. Seninle fena uğraşırım” ifadelerini kullandı.

“Fahrettin Altun, basın özgürlüğü eleştirisi yapacak pozisyonda değil”

 

Okumaya devam et

Politika

DEVA’nın hedefi yıl sonuna kadar teşkilatlanmak

Eski AKP’li bakan Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi, seçime girebilmek için yıl sonuna kadar teşkilatlanmayı hedefliyor. 81 il için kurulan 18 komisyonun üyeleri yurdu dolaşarak rapor hazırlayacak.

BOLD – Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), teşkilatlanma sürecine hız verdi. 90 kişilik kurucular kurulu üyeleri içinden 18 komisyon oluşturuldu. İki aylık çalışmayla formlar oluşturuldu, teşkilatta görev isteyenlerin başvuruları alındı ve bunlar niteliklere göre sınıflandırıldı. Salgın sebebiyle yüz yüze görüşme yapılmadı. Ancak video-konferans ve telefon başvurularında, bir dizi görüşme gerçekleştirildi. Görev için farklı illerden toplam 85 bin başvuru yapıldığı, bunun 18 binin İstanbul’dan geldiği öğrenildi.

HER İL İÇİN AYRI TAVSİYE RAPORLARI HAZIRLANIP ATAMA YAPILACAK

Komisyon üyeleri, önümüzdeki hafta sorumlu oldukları illerde saha çalışması yapacak. Başvuranlarla, kanaat önderleri ve çeşitli sivil toplum örgütleriyle görüşülecek. Her şehir için ayrı tavsiye raporları yazılacak. Değerlendirme sonrası, eş zamanlı atama bekleniyor. Akabinde, il-ilçe kongreleri süreci başlayacak. Ekim veya Kasım’da bitirilmeleri planlanıyor. Nihayet büyük kongre için tarih belirlenecek. Yıl bitmeden seçime girme yeterliliğinin kazanılması hedefleniyor.

YETKİLİ İSİMLER HARİCİNE İTİBAR EDİLMESİN UYARISI YAPILDI

Öte yandan, teşkilatlanma çalışmalarının sadece komisyonlarda görevlendirilenlerce yürütüldüğü, bu isimler harici kişilere itibar edilmemesi ve partinin resmi hesapları dışında hiç kimsenin bağış toplamaya yetkili olmadığı uyarısı yapıldı.

“Fahrettin Altun, basın özgürlüğü eleştirisi yapacak pozisyonda değil”

Okumaya devam et

Popular