Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

‘Ölüm listesi’ hazırlayan Noyan, Başsavcılığın daveti üzerine ifade verdi!

Darbe söylentileri üzerine katıldığı canlı yayında ‘Ölüm listesi’ hazırladığını, ailesinin “50 kişiyi götürebilecek donanıma sahip” olduğunu söyleyen Sevda Noyan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın daveti üzerine ifade verdiği öğrenildi.  

BOLD – AKP’ye yakınlığı ile bilinen Ülke TV’de Esra Elönü’ün sunduğu “Arafta Sorular” isimli programa katılan Sevda Noyan, “15 Temmuz kursağımızda kaldı. Vallahi yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür, onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda, maddi manevi olarak. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hala sitede var 3-5. Benim listem hazır açıkçası” şeklinde beyanlarda bulunmuştu. 

Sevda Noyan’ın programdaki, “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür” ve “Bizim sitede hâlâ 3-5 var, benim listem hazır” sözleri nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında şüpheli sıfatıyla ifade verdiği öğrenildi.  

Skandal sözleri nedeniyle birçok vatandaş Sevda Noyan hakkında hakkında birçok vatandaş suç duyurusunda bulunmuştu. Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘ölüm listesi’ ifadeleri üzerine kamu adına soruşturma başlatmaması dikkat çekmişti.  

Yapılan şikayetlerin ardından soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Sevda Noyan’a ifade vermesi için tebligat gönderdi.Bunun üzerine Noyan bugün avukatıyla birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na giderek Basın Suçları Soruşturma Bürosu’na ifade verdi. 

Noyan ifadesinin ardından avukatıyla adliyeden ayrıldı. 

Melih Gökçek’e Hacı Bayram teftişi: Çok sayıda usulsüzlük var

 

Gündem

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağına karşı protesto hazırlığı yapıyor

Koronavirüs nedeniyle getirilen yasakların birçoğunun kaldırılmasına karşın 65 yaş üstü olanlara yönelik sokağa çıkma yasağının yasağının sürmesine yaşlılardan tepki geldi. Bunun kabul edilebilir bir durum olmadığını öne süren yaşlılar, protestolara hazırlanıyor.

BOLD – Salgına karşı önlemler kapsamında 65 yaş üstünün sokağa çıkmasına kısıtlama devam ediyor. DİSK Emekli-Sen Genel Sekreteri Fikri Kalender, yaşlıların ülkenin kamburu olmadığını belirterek, eşitlikçi önlemler istediklerini belirtti.

İNSAN HAKLARI VE ANAYASAYA AYKIRI

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’a konuşan Kalender, 65 yaş üzerinin 21 Mart’tan bu yana alınan önlemlere uyduğunu, aradan yaklaşık 75 gün geçtiğini, iktidarın “yeni normal” stratejisinin ise insan hakları ve anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu söyledi. Kalender, hükumetin 65 yaş üstü yurttaşlara uyguladığı yasağı ülke genelinde eşzamanlı yapacakları basın açıklamaları ile protesto edeceklerini belirterek, ayrımcı, ötekileştirici, “çıkarcı” yaklaşımları reddettiklerini dile getirdi.

KABUL EDİLEBİLİR BİR DURUM DEĞİL

Yaşlıların bu ülkenin kamburu olmadığını belirten Kalender, bu ülke için gençliğini, yıllarını hem çalışıp üreterek hem de vergi vererek tamamlamış bilgi birikim ve beceriye sahip insanlar olduklarını dile getirdi. Kalender, “Bir taraftan çıkartılan genelgeyle ticaret yapan, iş yeri sahibi, sigortalı çalıştığını belgeleyen, birlik ve odalarda görevli başkan ve yönetimleri ile yönetenlerin 65 yaş üstü olmalarının hiçbir önemi yokken ve serbest dolaşım özgürlüğüne sahipken, diğer taraftan milyonlarca insanın yaşam koşullarının insani düzeylere çıkartılmaması, ihtiyaçlarının karşılanmaması, kabul edilebilir bir durum değildir” dedi.

Anket sonuçlarından rahatsız olan Saray’dan “sahte ve hileli” açıklaması

 

Okumaya devam et

Gündem

Kaymakamdan maden şirketine direnen köylülere karantina tehdidi: Gördüğüm yerde 3 bin lira!

Lübnanlı Maden Şirketi Meyra’nın köylerinde tesis kurma çalışmalarına direnen Kirazlıyayla köylerinin sık sık basında gündeme gelmesi Yenişehir Kaymakamını rahatsız etti.

BOLD – Bursa’nın Yenişehir İlçesine bağlı Kirazlıyayla köyünde yeni maden tesisi kurmak isteyen Lübnanlı Meyra adlı maden şirketi, köylülerin direnişine rağmen jandarma eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor. Birgün gazetesinin haberine göre, Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, jandarmanın sık sık cezayla tehdit ettiği ve çalışma yapılan bölgeye girmesi yasaklan köylüleri önceki gün görüşmeye çağırdı.

ARAZİLERE İCRA

Köylülerin iddiasına göre bir buçuk saat süren toplantıda Kaymakam Seyitoğlu, protestoların sürmesi halinde herkese 3’er bin lira para kesileceğini söyledi. Kaymakam, cezaların ödenmemesi durumunda ise ilçe tarım müdürlüğünün köylülerin arazilerine el koyacağını ifade etti.

DESTEĞE GELENLERİ ENGELLİYORLAR

Kaymakamla görüşen bölge sakinlerinden Mustafa Kındıl, Kaymakam Seyitoğlu’nun kendisini ‘kapı kapı dolaşıp, köylüleri protestoya çağırıyormuşsunuz’ diye suçladığını belirtti. Konuşmasının devamında Kındıl, “Bizim kimseyi çağırdığımız yok, tüm köylü hep birlikte topraklarını savunuyor. Kaymakam, ‘Bugüne kadar sabrettim, her gördüğüm de 3’er bin lira ceza keserim’ dedi. Kaymakam Bey’e de söyledim, bu işin peşin bırakmayacağız. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Kaymakam, ‘cuma günleri yolları kapatacağını’ söyledi. Diğer bölgelerden bize desteğe gelenleri engellemek istiyorlar” ifadelerini kullandı.

GÖRDÜĞÜM YERDE 3 BİN LİRA CEZA

Kaymakamın cezaların ödenmemesi durumunda, ilçe tarımın icra yoluyla arazilere el koyacağını söylediğini öne süren Kındıl, “Kaymakam Bey bizi resmen fırçaladı. Her gördükleri yerde 3 bin lira para cezası yazmakla tehdit ediyorlar. Kaymakam Bey, ‘Her gün ceza yazarım, ödeyemeyecek duruma gelirseniz de ilçe tarıma gönderirim, icra yoluyla arazilerinizi alırlar’ dedi. Provokatörlükle itham etti, toplumu terörize etmekten, örgütlemekten ceza yazarım, dedi. Biz kendi köyümüzü savunuyoruz” diye konuştu.

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ KARANTİNAYI İŞARET ETTİ

Konuya ilişkin Yenişehir Kaymakamı sessizliğini korurken Özel Kalem Müdüründen, “Kaymakam beyin icra yoluyla arazilerini elinizden alacağız gibi bir ifadesi söz konusu olamaz. Bu virüs dolayısıyla toplanma ve yürüyüşlerde bazı yasal kurallar dışına çıkılırsa ki onlara özel bir durum da değil bunun da bir cezası vardır diye düşünüyorum” açıklaması geldi

GENEL KURULDA DİLE GETİRDİ

Öte yandan, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, dünkü Genel Kurul toplantısında Kirazlıyayla köylülerinin direnişini anlatarak köylülere selam gönderdi.

BEDELİ DEVLETE ÖDENDİ

Lübnan asıllı Meyra Maden Şirketinden BBC Türkçe’ye yapılan bir açıklamada, Kiralıyayla köyüne yapılması planlanan tesis ile ilgili tüm bedellerin devlete ödendiği belirtilmişti.

Yine yolcu garantisi yine zarar: Bu kez gelen yolcular için para veriliyor

Okumaya devam et

Gündem

Salda’yı yok edecek proje hızlandı: Kıyıya şantiye kuruldu

Daha önce sahildeki doğal kumlu yapısı iş makineleri ile tahrip edilen Salda Gölü Tabiat Parkı’nda Millet Bahçesi yapma çalışmaları hızlandı. Göl kenarına şantiye kuruldu. Sahile inşa edilecek bungalov tipi yapılar getirildi.

BOLD – Birinci derece koruma altındaki Salda Gölü Tabiat Parkı’nda büyük tepki çeken Millet Bahçesi yapımı için ilk kazma vurulmaya başlandı. Çam ağaçlarının yer aldığı alanda şantiye binası için 3 konteyner bulunurken önceki gün de duş/tuvalet kabinleri ile bungalov tipi yapıların konulması dikkat çekti. Belediyeye ait Sultan Pınarı işletmesinin de yıkım işi için ihale açıldı.

ŞİRKET ÇALIŞMALARI HIZLANDIRDI

Cumhuriyet’ten Bülent Ecevit’in haberine göre projeyi 21 milyon 770 bin lira karşılığı üstlenen Malatyalı firma Güngör Tarım İnşaat şirketi, pandemi sürecinden normal hayata dönüş başlayınca millet bahçesi için çalışmalara da hız verdi. Daha önce 3 konteynır ile şantiye oluşturan şirket, geçen aylarda sahildeki doğal kumlu yapıyı iş makineleriyle halk plajı tarafına yürüyüş yolunda kullanılmak üzere taşıyınca büyük tepki çekmiş ve izinsiz işe başladığı için Burdur Valiliği tarafından cezalandırılmıştı. Önceki gün şantiyede hareket başladığı görüldü.

KAYMAKAM BİLGİ VERMEKTEN ÇEKİNDİ

Seyyar duş/tuvaletler konuldu ve çam ağaçlarının bulunduğu sahildeki alana da bungalov tipi yapılar yerleştirildi. Yeşilova ilçesinin kaymakamı Abdülhamit Karaca, Millet Bahçesi çalışmalarının başlayıp başlamadığı yönündeki soruya “Bilgi veremiyoruz. Bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanlığını arayabilirsiniz” dedi.

27 YILLIK AĞAÇLAR SÖKÜLECEK

Yeşilova’nın CHP’li Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, “Tepkiler üzerine peyzajda bazı değişiklikler yapılmış. Yeni halini bilmiyoruz. Projenin mimarı Birsen Tanyeli telefonla bilgi verdi sadece. 27 yıl önce diktiğimiz ağaçlar vardı, onları söküp yerine çadır, bungalov vs. gibi bir alan yapacaklarmış. 1952 yılından beri belediyemize ait olan Sultan Pınarı dediğimiz bir tesisimiz var. Millet bahçesi projesiyle de bir alakası yok. Ama valilik çürük raporu var diye yıkım kararı aldı” dedi.

Anket sonuçlarından rahatsız olan Saray’dan “sahte ve hileli” açıklaması

Okumaya devam et

Popular