Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Yüzde 98 engelli oğlu 7 aydır annesini bekliyor

7 aydır hapiste olan hasta tutuklu Habat Gengeç’in eşi ve çocukları, yaşananlara isyan etti. Gengeç, engelli çocuğuna ve hastalığına rağmen tahliye edilmiyor.

BOLD – Gaziantep’te Kasım 2019’da birçok HDP’linin gözaltına alındığı operasyonlarda tutuklanan HDP Şehitkamil İlçe Örgütü Üyesi Habat Gengeç’in (56), yüzde 98 engelli oğlu 7 aydır annesinin yolunu gözlüyor. Hakkındaki iddianame bile hazırlanmayan Gengeç’in eşi, biri engelli olmak üzere üç çocuğuyla video çekerek bu duruma isyan etti.

CEZAEVİNE ZİYARETE GİTTİ DİYE

Mustafa Gengeç, “Eşimin suçu nedir? Bir akrabasını cezaevinde ziyarete gitmiş. Görüşe giderken kaç yerde aramadan geçiyor. Kimliğini veriyor. Herhangi bir yasak yok, devlet buna izin vermiş. Telefon dinlemesi var diyorlar. Yengemle, yeğenimle telefonda konuşmuş. Savcıya, konuşmalarımda herhangi bir suç var mı diye sordu eşim. Nasılsın, iyi misin diye sordum dedi. Bunları suç kabul edip cezaevine attılar.” dedi.

ACİLEN AMELİYAT OLMASI GEREKİYOR

Eşinin hasta olduğunu da vurgulayan Mustafa Gengeç, “Eşim iki sefer beş fıtığından ameliyat oldu. Hastaneye gidip filmini çektirdik. Doktor, ‘acilen tekrar ameliyat olmasa yüzde 89 felç riski var’ dedi. Doğru dürüst bir doktora gidemiyor. Bugün telefon görüşümüz vardı. ‘Hap içiyorum, bir fayda etmiyor, ağrıdan yatamıyorum’ dedi.” ifadelerini kullandı.

“ALLAH İÇİN, PEYGAMBER İÇİN”

Gengeç, avukatının savcının yanına gittiğini ama eşinin dosyasının 7 aydır açılmadığını da sözlerine ekledi ve şöyle devam etti: “Allah için, Peygamber için bu dosya nasıl bir dosya oldu! Türkiye aslında Halep bölgelerine çevrildi. Biz hayatımızda böyle bir şey görmedik.”

Habat Gengeç

GERGERLİOĞLU: ZALİMLİK BU!

HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, Gengeç ailesine yapılanları zalimlik olarak değerlendirdi. Yüzde 98 engelli bir çocuğu annesinden ayırmanın nasıl bir kötülük olduğunu söyleyen Gergerlioğlu, “Zalimlik bu! Habat Gengeç, 56 yaşında, bomboş gerekçelerle 7 ayı aşkındır cezaevinde! Yüzde 98 engelli oğlunun bakımıyla annesi ilgileniyordu Engelli bir çocuğu anneden ayırmak nasıl bir kötülüktür?” diye konuştu.

Gündem

Veli Saçılık Ulucanlar Cezaevi önünde zorla gözaltına alındı

Ulucanlar Cezaevi önünde basın açıklaması yapmak isteyen HDP’liler arasındaki MYK üyesi Veli Saçılık, açıklamaya izin vermeyen polisle yaşanan arbedenin ardından gözaltına alındı.

BOLD – Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) “Demokrasi Buluşmaları” kapsamında Ulucanlar Cezaevi önünde yapmak istediği açıklamaya polis izin vermedi. HDP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Veli Saçılık, darp edilerek gözaltına alındı.

ARBEDE YAŞANDI

Gözaltı işlemi uygulanacağı sırada, polisle HDP’liler arasında arbede çıktı. Bu sırada görüntü almasını istemeyen polis ekipleri basını uzaklaştırmak istedi. BAsın mensuplarıyla polis arasında tartışma yaşanırken, çevik kuvvet ekipleri kalkanlarını kaldırarak basın mensuplarının görüş açısını kapattı.

Gözaltına alınan Saçılık, zorla bindirildiği polis aracıyla polis merkezine götürüldü.

Kemal Kılıçdaroğlu: Erdoğan Marmaris’te niye saklandı?

Okumaya devam et

Gündem

Eşini 25 yerinden bıçaklayarak öldüren kişiye iyi hal ve tahrik indirimi

Samsun’da karısını 25 bıçak darbesiyle öldürün kocaya verilen müebbet hapis cezası Bölge Adliye Mahkemesi tarafından ‘tahrik ve iyi hal’ indirimi uygulanarak 24 yıla indirildi.

BOLD – 2 Aralık 2018’de Enis Adem Şahin aralarında boşanma davası devam eden eşi Merve Şahin ile otomobille dolaşıp araç içinde konuşmak için Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi otoparkına geldi. Burada ikili arasında tartışma çıktı ve Enis Adem Şahin bıçakla eşine saldırıp 25 yerinden bıçaklayarak kaçtı. Hastaneye kaldırılmak istenilen genç kadın ise hayatını kaybetti.

Polis tarafından il dışına çıkmak isterken yakalanan Enis Adem Şahin hakkında Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek adam öldürme’, ‘eşi kasten öldürme ve tasarlayarak adam öldürmek’ suçlarında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Enis Adem Şahin, 1 Ekim’deki davanın son duruşmasında, “Olay günü başkaları ile telefonla benim yanımda yazışmaya başladı. ‘Sen adam mısın?’ dedi. Keşke böyle olmasıydı” savunması yaptı. Mahkeme Şahin’i ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı.

İSTİNAF TAHRİK VE İYİ HAL İNDİRİMİ YAPTI

Enis Adem Şahin’in avukatı Özkan Güreş, cinayetin tahrik altında işlendiğini ileri sürerek Samsun Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesine temyiz etti. Samsun Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi 1 Temmuz’da verdiği kararda Şahin’in ‘cinayeti tahrik altında işlediğini’ belirterek cezasını indirdi. Şahin’e iyi hal indirimi de uygulayan daire, daha önce verilen müebbet hapis cezasını 24 yıla indirerek tutukluluk halinin devamına hükmetti.

“İşsizlik hem ekonomik hem de sosyal patlamalara sebep olabilecek boyutlara gidiyor”

Okumaya devam et

Gündem

Pirzola yerken eli yanmasın diye 100’lük banknot kullandı

Arkadaşlarıyla pirzola yerken eli yanmasın diye 100 TL’lik banknot kullanan AKP’linin sosyal medyaya yansıyan görüntüleri büyük tepki topladı.

BOLD – Önüne gelen bir tepsi eti yerken, parayı peçete olarak kullanan bir kişinin görüntüsü, dolaşıma girdiği sosyal medyada tartışma konusu oldu. Görüntüyü paylaşan hesabın, AKP yöneticisi olduğunu iddia ettiği kişi, kemikli eti tutmak için yanındakilerden peçete istiyor. Yanında oturan kişi de cebinden çıkardığı yüz lirayı eti yiyen kişiye veriyor.

Parayı peçete gibi eti tutmak için kullanan adam sosyal medya kullanıcılarının tepkisini topladı. Türk lirasına çöp muamelesi yapan, AKP’li olduğu iddia edilen adamın görgüsüzlüğü kısa sürede 2 yüz kişi tarafından izlendi.

Pazar günü de jakuzide çektiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Şanlıurfa AKP Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç da gelen tepkiler üzerine istifa etmek zorunda kalmıştı.

Jakuzi istifası: AKP’li Başkan Saraç dava arkadaşlarından özür diledi

Okumaya devam et

Popular