Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Kılıçdaroğlu’dan ‘Ezan dışında başka bir şey duymak istiyorlar’ diyen Erdoğan’a: Alçaklık

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’deki camilerin hoparlöründen ‘Çav Bella’ çalınmasını partisine mal eden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

BOLD- AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin genişletilmiş il başkanları toplantısında İzmir’deki cami minarelerinden ‘Çav Bella’ çalınması olayına değinerek CHP’yi sert bir dille suçlamıştı. ‘Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır’ var diyen Erdoğan’a CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’dan tepki geldi.

PARTİ OLARAK KARŞI ÇIKTIK

Sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, ”İzmir İl Başkanımız cami minaresinden marş çalınmasını kınadı, ayrıca Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız basın toplantısı düzenledi, provokasyona dikkat çekerek, faillerin bulunmasını istedi” ifadelerini kullandı

ERDOĞAN’A TEPKİ

Parti olarak olayı kınadıklarına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, ”Parti yönetimimiz yaşananların kabul edilemeyeceğini söyledi. “İbadet yerleri kutsalımızdır” dememin üzerinden 2 saat geçmedi. Tüm bunlara rağmen, Cumhurbaşkanlığı makamını işgal eden zat “Bunların hayallerinde cami minarelerinde ezan dışında başka bir ses duymak vardır” dedi” diye konuştu.

DOBRA ÇALINMASINA TEPKİ VERMEDİ

Olayı gerçekleştirenlerin bulunmasından hükumetin sorumlu olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, ”Faillerin bulunmamasından birinci derecede sorumlu olan kişinin, haksız yere bir siyasal partiyi suçlaması, en hafif deyimiyle alçaklıktır! Cami minaresinden “dombra” çalınmasını da biz kınamıştık. O gün sesi çıkmayanların, bugün bize söyleyecek tek bir kelimesi dahi olamaz!” dedi

https://mobile.twitter.com/kilicdarogluk/status/1263824618617479168

Troller hedef göstermişti: Cami hoparlörlerinde çalan ‘Çav bella’ paylaşımına tutuklama!

Politika

Saray bünyesinde ‘propaganda ve algı operasyonu’ başkanlığı kuruldu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı bünyesinde Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığı kuruldu. Başkanlığın görevi şu: Psikolojik harekât, propaganda ve algı operasyonunu belirleyip karşı faaliyet yürütmek…”

BOLD – Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığının kuruluşuna ilişkin karar bugün Resmi Gazete’de yayınlandı. Gazetenin bugünkü sayısında yer alan ve 14 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde değişiklik yapan kararnameye göre, “Türkiye’ye karşı yürütülen psikolojik harekât, propaganda ve algı operasyonu faaliyetlerini belirleyerek her türlü manipülasyon ve dezenformasyona karşı faaliyet” Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığı görevleri arasında sayıldı. Başkanlık ayrıca, kriz, afet, olağanüstü hal dönemleri ile yakın savaş tehdidi, seferberlik ve savaş halinde devletin belirlediği hedeflere ulaşmak için stratejik iletişim ve kriz yönetimi faaliyetlerinde de bulunacak.

Okumaya devam et

Politika

Koronavirüs salgınına ilişkin veriler ‘titizlikle’ gizleniyor!

Koronavirüs salgınında ölüm ve vaka sayılarındaki artış hız kazanırken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı veriler kafalarda soru işaretleri oluşturmaya devam ediyor. CHP Milletvekili Aydın Özer, valilik ve bakanlık tarafından verilerin büyük bir titizlikle gizlendiğini savunuyor.

BOLD – Pandemi sürecinde halk, ilaç ve zatürre aşısı bulmakta zorlanıyor. CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Antalya’daki korona mücadelesinin pek çok soru işareti taşıdığını, Sağlık Bakanlığı ve valilik tarafından verilerin büyük bir titizlikle gizlendiğini belirtti. Vali tarafından 31 Mayıs’ta nüfus başına düşen vaka sayısına göre Antalya’nın 81’inci il olduğunun açıklandığını hatırlatan CHP’li Özer, “Mayısta günlük görülen vaka sayısı 100 civarındaydı. 1 Haziran’da kısıtlamalar kalktı, turistler gelmeye başladı. Çeşitli kurumlardan aldığımız bilgilere göre, eylül başı günlük ortalama vaka sayısı 350 iken bu sayı 15 Eylül’de 480’i buldu. Yani artık günlük ortalama 500 vaka tespiti yapılmaya başlanmış durumda. Yani 3,5 ayda vaka sayısında 5 kat artış var!” ifadelerini kullandı.

Antalya ili genelinde Kovid-19 testi pozitif çıkan ve hastanede tedaviyi gerektirmediği için evlerine gönderilen hastalardan çok sayıda şikayet aldığını belirten CHP’li Özer, “Durumu hafif ve orta seyirde olduğu için evlerine gönderilenler izolasyon süresince kontrol edilmediklerini, kendilerine ilaç gönderilmediğini ve acil durumlar için verilen telefon numarasına ulaşamadıklarını söylüyorlar. Belli ki durumu daha ağır hastalarla ilgileniliyor ve evdeki hastalara vakit ayrılamıyor” diye konuştu.

Özer şu ifadelerde bulundu: “Antalya şehir merkezinde yaklaşık 300 aile hekimi var. Her birinin ortalama hasta sayısı 15 ise filyasyonda en iyi ihtimalle 4.500 hastanın takibi yapılıyor demektir. Hastaların iddiaları göz önünde bulundurulduğunda anlıyoruz ki, hekimler ve sağlık çalışanları hastalara yetişemiyor ama bu durumun muhatabı onlar değil. Bu durumun muhatabı ve sorumlusu Sağlık Bakanlığı’dır, salgını yönetemeyen hükumettir!”

Okumaya devam et

Politika

Osman Baydemir için kırmızı bülten ve iade talebi

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, İngiltere bulunduğu iddia edilen eski HDP Milletvekili ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir hakkındaki kırmızı bülten ve iade talebini Adalet Bakanlığına gönderdi.

BOLD – Eski Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı ve HDP Milletvekili Osman Baydemir hakkında ‘silahlı terör örgütüne üyelik’ ithamı ile başlatılan soruşturmada Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, kırmızı bülten ve iade talebini Adalet Bakanlığı’na iletti.

TOPLANTILARA YASA DIŞI ETKİNLİKLERE CENAZELERE KATILDI

Soruşturma çerçevesinde Baydemir’in çeşitli tarihlerde silahlı terör örgütü PKK/KCK’nın ‘yasama meclisi’ kabul edilen Demokratik Toplum Kongresi (DTK) toplantılarına ‘diplomasi komisyon üyesi’ sıfatıyla katılıp konuşma yaptığının, PKK’ya müzahir bazı yayın organlarındaki çağrılara uyarak yasa dışı etkinliklere ve PKK’lıların cenazelerine katıldığının tespit edildiği öne sürüldü.

7,5 YILDAN 15 YILA KADAR HAPİS CEZASI TALEP EDİLİYOR

Diyarbakır 3. Sulh Ceza Hakimliğince ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle tutuklanmasına yönelik yakalama kararı çıkartılan Baydemir’in yurt dışında bulunduğu değerlendirildiği için kırmızı bülten ve iade talebi hazırlandı. İngiltere yetkili adli makamına gönderilen talepte Baydemir’le ilgili soruşturmanın sonuçlandırılabilmesi için Türkiye’ye iadesi istendi.

Erdoğan’a göre böyle ülke yok!

Okumaya devam et

Popular