Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Şarkısı provokasyona alet edilen Selda Bağcan: Ülkeyi bir yerlere çekmeye çalışıyorlar

‘Çav Bella’ marşının ardından İzmir’deki cami minarelerinden ‘Yuh Yuh’ adlı şarkısı çalınan Selda Bağcan, “Ülkeyi yerlere çekmeye çalışıyorlar. Şiddetle kınıyorum” dedi.

BOLD- İzmir’in Karşıyaka, Konak, Çiğli, Buca ilçelerindeki cami minarelerinden çalınan ‘Çav Bella’ marşının yankıları sürerken, Bornova ilçesinde de minareden Selda Bağcan şarkısı çalındı.

Türkiye’nin gündemine oturan skandala şarkısı da alet edilen sanatçı Selda Bağcan, olaya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Yapılanın provokasyon olduğuna dikkat çeken Bağcan şu ifadeleri kullandı, “İzmir’de cami hoparlörlerinden benim şarkımı dinletmişler. Tamamen provokatif bir eylem. Ülkeyi bir yerlere çekmeye çalışıyorlar. Şiddetle kınıyorum!”

Öte yandan, İzmir yaşanan skandala ilişkin soruşturma başlatıldığı ve 1 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

İzmir’de cami minarelerinden komünist marşı ‘Çav Bella’ çaldı

Gündem

İstediği ayakkabıyı almayan annesini mağazanın merdivenlerinden attı

İstediği ayakkabıyı almayan annesini mağazanın merdivenlerinden aşağıya atan genç kıza, yaralanan annesine yardıma koşan mağaza çalışanları ve müşteriler tepki gösterdi.

BOLD – Sosyal medyaya yansıyan bir görüntü izleyenlerin kanını dondurdu. Bir ayakkabı mağazasına kızıyla alışverişe gelen bir anne henüz ergen yaşlardaki kızının şiddetine maruz kaldı. Genç kız annesini istediği ayakkabıyı almadığı gerekçesiyle merdivenlerden aşağı attı. Bacağından yaralanan kadını, iş yeri çalışanları ve diğer müşteriler yerden kaldırdı.

GÖZÜM DÖNÜYOR

Genç kız ise kendisine tepki gösteren çevredekilerle tartıştı. Annesini mağazanın yukarı katına çağırmasına rağmen gelmemesi üzerine darp ettiğini söyleyen genç kız kendisine tepki gösterenlere, ”Sinirlenince gözüm dönüyor. Hiçbir şey bilmiyorsunuz gerizekalılar” diyerek hakaret etti.

İNSAN ANNESİNİ DÖVER Mİ

Genç kızın hakaretlerine dayanamayan bir kadın çalışanda, ”İnsan annesini döver mi? Sen nasıl insansın. Allah Çarpsın seni yamulturum” diyerek tepki verdi.

Yaralı anne ve sinir krizi geçiren genç kız için olay yerine ambulans çağrıldı. Sosyal medyada dolaşıma giren görüntüler de izleyenlerin tepkisini çekti.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’dan AKP’li ‘Banker Kasım’a ballı ihale

Okumaya devam et

Gündem

Kırım Kongo dönüyor: 1 ayda 17 hasta!

Korona salgınıyla mücadele eden Erzincan’da, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi, paniğe yol açtı. Tokat, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Giresun, Bingöl ve Tunceli’den sonra Erzincan’da, son 1 ayda 17 kişi tedavi gördü.

BOLD – Türkiye, bir yandan koronavirüsle mücadelesini sürdürürken eski bir hastalık da tekrar yüzünü gösterdi. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) özellikle Kelkit vadisinde yayılıyor. Tokat, Sivas, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Bingöl ve Tunceli’de etkisini gösteren rahatsızlık sebebiyle sadece Erzincan’da, son bir ayda 17 kişi hastaneye kaldırıldı. Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Faruk Karakeçili, şu bilgileri verdi:

TEMMUZ SONUNA KADAR DEVAM EDECEĞİ KANAATİNDEYİZ

Ülkemizde ilk 2002’de görülen vakalarla tanınan KKKA, öncelikle Tokat ve Kelkit Vadisi’nde etkili oldu. Hastalık hâlâ varlığını korumakta ve her sene birçok insanı etkilemektedir.

Hastanemize Erzincan ilçeleri ile çevre illerden (Tunceli, Gümüşhane, Bayburt, Giresun, Bingöl) başvurular var. Temmuz sonuna kadar vakaların devam edeceği kanaatindeyiz.

KIRSALDA YAŞAYAN VEYA BURALARI ZİYARET EDENLERİ ETKİLİYOR

Kovid-19 sebebiyle ikinci planda kalsa da Sağlık Bakanlığı önerileri doğrultusunda diğer hekimlere ve sağlık çalışanlarına yönelik ilgili eğitim faaliyetleri düzenliyoruz.

Teşhis konulanların hepsi ya kırsalda ikamet edenler veya herhangi sebeple buraları ziyaret edenlerdir.

TSK’dan son 2 yılda 4 bin 562 ihraç!

Okumaya devam et

Gündem

TSK’dan son 2 yılda 4 bin 562 ihraç!

18 Temmuz 2018’de kaldırılan Olağanüstü Hâl’den bu yana, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden, Milli Savunma Bakanı Akar onayıyla 4 bin 562 personelin ihraç edildiği, 531 emekli askerin rütbesinin söküldüğü öğrenildi.

BOLD – Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesindeki iltisak iddialı soruşturmalar devam ediyor. Bu kapsamda, son 2 yılda, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar onayı ile 4 bin 562 personelin ihraç edildiği öğrenildi. Söz konusu işlemlerin 3 bin 554’ü geçen sene, bin 3’ü ise bu yıl gerçekleşti. Ayrıca 531 emekli askerin rütbesinin geri alındığı bildirildi.

HULUSİ AKAR ETKİSİ

İhraçlarla ilgili, önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek belirlenen kıstasların, çalışmalarda, tüm ilgili ve yetkili makamlarca hassasiyetle kullanıldığı ifade edildi. Bakan Akar’ın, süreci ‘kararlılıkla ve hassasiyetle takip ettiği’, önüne gelen dosyalarla ilgili hemen işlem yaptığı, bekleyen dosya bulunmadığı kaydedildi.

KANAAT OLUŞTUKÇA İŞLEM YAPILIYOR

Akar, ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Adli ve istihbarat kurumlarıyla yakın çalışmalarımız sürüyor. Yeni bilgi, belge geldikçe, kanaat oluştukça hemen işlem yapılıyor.” 15 Temmuz 2016’dan bugüne TSK’den 19 bin 583 personel atıldı. 4 bin 156 personel hakkında adli ve idari süreç devam ediyor.

AKP’li belediyeye göre ‘Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ 2024 hedeflerine etki eden sorunlar arasında

Okumaya devam et

Popular