Bizimle iletişime geçiniz

Politika

AKP ‘cami’ ile borç ödeme uygulaması başlattı

Güneştepe Camii, Esenler Belediyesi borçlarına mahsuben Hazine’ye devrediliyor. CHP’li Meclis üyesi Şahin, karara, “Pandemiyi fırsat bilip oldubittiye getirdiler. İbadet yerini satmak kabul edilemez” diye tepki gösterdi.

BOLD – İstanbul Esenler Belediyesi, Kemer Mahallesi Güneştepe Camii’nin de bulunduğu 3 bin 922 metrekarelik araziyi vergi borcuna mahsuben 33 milyon 341 bin 8 lira bedelle Maliye Hazinesi’ne devir kararı aldı. Sözcü’den İsmail Şahin’in haberine göre, Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, önceki gün olağanüstü toplanan belediye meclisinden bir taşınmazın satışı için yetki istedi. Gündem maddelerinde satış hakkında Emlak ve İstimlak Müdürlüğü teklifi vardı. Ancak konu ile ilgili toplantı öncesi meclis üyelerine bilgi verilmedi.

SATILAN YERİN İBADET ALANI OLDUĞUNU SONRADAN ÖĞRENDİM

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Meclis üyesi Kemal Şahin, “Normalde gayrimenkul satışı yapılırken komisyon raporu hazırlanır ve meclis üyelerine iki gün önceden verilirdi. Pandemi sürecini fırsat bilip oldubittiye getirdiler. Toplantı sonrası araştırmayla satılan yerin ibadet alanı olduğunu gördüm” dedi.

GÖKSU ÇOK TAŞINMAZ SATTI İLK DEFA İBADET ALANI SATILDI

Olağanüstü oturum sırasında gayrimenkule ait ada parsel numarasının hızlıca okunup onay istendiğini belirten Şahin, bu bilgileri verdi: “AKP’li meclis üyeleri dahil hiç kimse, neresinin satıldığını bilmiyordu. Dini tesis alanının satıldığını bilseler belki karşı çıkarlardı. Göksu, borç ödemek için bugüne kadar belediyeye ait çok sayıda taşınmazı sattı. İlk kez ibadet alanı da satıldı. İbadet mekanını ticari mantıkla borç ödemesine konu etmek etik değil. İbadet yerini satmak kabul edilemez.”

10’lu vaka sayısı için 4-6 hafta, maskeyi bırakmak için 4-6 ay var

Politika

Görevden alınan Başkan Salman’dan tepki: Rüşveti biz bulduk, suçlanan biz olduk

Yalova Belediyesi’ndeki 20 milyon liralık rüşveti ortaya çıkaran Yalova’nın görevden alınan CHP’li Belediye Başkanı Vefa Salman, “Rüşveti biz bulduk suçlanan biz olduk” diye hakkında açılan davaya tepki gösterdi.

BOLD – Yalova Belediyesindeki 20 milyon liralık zimmet ve resmi belgede sahtecilik iddialarıyla hazırlanan iddianame kabul edildi. İddianamede, İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Yalova’nın CHP’li Belediye Başkanı Vefa Salman ve 33 şüpheli yer aldı. İddianamede Salman’ın ‘denetim görevini ihmal, irtikaba göz yumma ve zimmet’ suçlarından 3 aydan 18 yıla kadar hapsi istendi.

AYNI GÜN BELGELERİ EMNİYETE GÖNDERDİM

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, mülkiye müfettişlerinin hazırladığı fezlekede, 6 yıldır birlikte çalıştıkları eski Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç’in ödemeleri yaptığı, bu nedenle Salman’ın haberinin olmamasının söz konusu olamayacağı öne sürüldü. 27 Şubat 2020’de görevden alınan Salman, ifadesinde ise şunları söyledi: “Halit Güleç ve bir meclis üyemiz, 1 milyon 50 bin liralık usulsüz ödeme yapıldığını söyledi. Ben de gerekli yerlere suç duyurusu yapılmasını, Sayıştay ve İçişleri Bakanlığından müfettiş görevlendirilmesini istedim. Aynı gün belgeleri emniyete gönderdim.”

MÜFETTİŞLER DENETLEDİ AMA BULAMADI

Ödemelerin sahte belge oluşturularak yapıldığı için basit inceleme ile bulunamayacağını belirten Salman, “6 ayda bir Sayıştay denetçileri hesapları inceliyordu. Ayrıca belediye meclis üyeleri arasından denetim komisyonu seçiliyordu. Bunlar da hesapları inceliyorlardı. Mülkiye müfettişlerinin de gelmiş olmasına rağmen tespit edilemedi. Ödemeler sahte belge oluşturularak yapıldığı için basit bir inceleme ile ortaya çıkarılması mümkün değildi. Benim ihmale göz yumduğuma dair olan raporları kabul etmiyorum” dedi.

İşçiler facia için uyarmıştı: Patron biliyordu ‘dikkat edin’ diyordu

Okumaya devam et

Politika

Davutoğlu: Türkiye’deki adaletsizliğin, hukuksuzluğun, baskının, kötü yönetimin sorumlusu bizatihi Erdoğan!

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı hedef alan Davutoğlu, “Türkiye’deki adaletsizliğin, hukuksuzluğun, yasakçılığın, baskının, kötü yönetimin sorumlusu bizatihi Erdoğan’dır. Çünkü çevresini bu odaklarla dokuyan da bizzat kendisidir” dedi.

BOLD – Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun partisinin Esenyurt İlçe Kongresi’nde yaptığı açıklamasında “Türkiye’deki adaletsizliğin, hukuksuzluğun, yasakçılığın, baskının, kötü yönetimin sorumlusu bizatihi Erdoğan’dır” dedi.

ERDOĞAN TARAFINDAN ZORBALIKLA KAPATILDI

Şehir Üniversitesi’nin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile kapatılmasını da gündeme getiren Davutoğlu “28 Şubat’ta yerlerde sürüklenenlerin, hapislere girenlerin, okullardan atılanların kurdukları bir üniversite bizzat Tayyip Erdoğan tarafından zorbalıkla kapatıldı” diye konuştu.

“ERDOĞAN İYİ, ÇEVRESİ KÖTÜ” ALDATMACA

Türkiye’de yaşananların bizzat sorumlusunun Erdoğan olduğunu belirten Davutoğlu, “Artık ‘Cumhurbaşkanı iyi ama çevresi kötü’ aldatmacasının daha fazla savunulacak hali kalmamıştır. Türkiye’deki adaletsizliğin, hukuksuzluğun, yasakçılığın, baskının, kötü yönetimin sorumlusu bizatihi Erdoğan’dır. Çünkü çevresini bu cuntacı odaklarla dokuyan da bizzat kendisidir” ifadelerini kullandı.

Ekranı 5 gün karartılan TELE 1’den Türk medyasına çağrı: Aydınlık için bir dakika karartma yapalım!

Okumaya devam et

Politika

Karadeniz’in başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun arkasında

CHP’nin 37. olağan kurultayı öncesi Sinop’ta bir araya gelen Karadeniz Bölgesi’nin 19 CHP il başkandan, Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması geldi.

BOLD – Toplantıya Amasya İl Başkanı Turgay Sevindi, Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Bartın İl Başkanı Cemal Selim Karakaş, Bayburt İl Başkanı Necip Erel, Bolu İl Başkanı Hüseyin Kazım Karsu, Çankırı İl Başkanı İlhan Tekin, Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Düzce İl Başkanı Haluk Kadri Demir, Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, Gümüşhane İl Başkanı Bedri Ağaç, Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Ordu İl Başkanı Atila Şahin, Rize İl Başkanı Saltuk Deniz, Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Sinop İl Başkanı İnan Savaş Yüksel, Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Zonguldak İl Başkanı Murat Pulat katıldı.

Toplantı sonrası yapılan açıklamada, “Bizler Karadeniz Bölgesi il başkanları olarak 25-26 temmuz 2020 tarihinde yapılacak olan iktidara yürüyüş kongremizde, 2019 yılı yerel seçimlerinde uygulamış olduğu strateji ile Saray ittifakının sandıkta kaybetmelerini sağlayan ve ilk genel seçimlerde yapacağı önderlikle partimizi iktidara taşıyacağına inancımız tam olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız, destekliyoruz” denildi.

Okumaya devam et

Popular