Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Bir Kuzu vakası daha: Yandaş patronun oğlundan Riva’da kıyı şeridine havuzlu villa

İktidara yakın Kuzu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Gökçen Kuzu’nun oğlu Yusuf Kuzu’nun, İstanbul Riva’da, kıyı şeridine havuzlu villa yaptığı, yan parselindeki yeşil alanı çevirip duvar ördüğü tespit edildi.

BOLD – Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre Beykoz Riva Millet Caddesi’ne komşu kıyı şeridinde, iktidar partisine yakınlığıyla tanınan Kuzu Grup’un sahibi Gökçen Kuzu’nun oğlu Yusuf Kuzu’ya ait parselde, hummalı bir çalışma sürüyor. Arazide yapılan geniş camlı villanın dışı taşlarla kaplandı. Binaya havuz, beton blok duvarlar ve beton merdivenler inşa edildi.

MAHALLEDE ÇİVİ ÇAKAMADIKLARINI BELİRTEN HALK ŞİKAYET ETTİ

Bölge sakinleri, mahallede çivi bile çakamadıklarını belirterek çalışmaları ilgili kurumlara dilekçe ile şikayet etti. Kıyı kenar çizgisinden ilk 50 metre mesafenin bırakılması gerektiği, bu arazide mesafe bırakılmadığı kaydedildi. Beykoz Belediyesi yetkilileri, villanın Yapı Kayıt Belgesi (YKB) olduğuna işaret etti. Yan parseldeki yeşil alana yapılan duvarların yıkıldığı ifade edilerek “YKB bulunan yapı için mevzuat gereği herhangi bir cezai işlem ya da yıkım uygulanmamıştır” denildi. YKB, başvurusunun incelenmesi ve onaylanmasının ilçe belediyeleri yetki alanında olmadığına da dikkat çekildi.

AĞAÇLARI İNEKLER YEMESİN DİYE DUVAR ÇEKTİM

Gökçen Kuzu ise işlemlerin yasal olduğunu savundu. Havuzla ilgili de “Kapatmak kolay, üzerine 3 tahta çakarız” dedi. Kuzu ayrıca şunları söyledi: “Biz oraya sadece güzellik kattık. 450 bin liralık ağaç diktirdim. Benim bina 75 metre yukarıda. Duvarları toprak kaymasın diye yaptık. Toprağı yaparken havuzu da yapmış olduk. Arsamın bitişiği 157 dönüm 65 kişi ortak. Ben de ortağım. Ortak yere bir duvar çekmiştim. Ağaçları inekler yemesin diye. Ona da karşı çıktılar. Yıktırdım.”

MEVZUATA AYKIRI İNŞA EDİLEN YERLERİ KURTARDI

YKB, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yetkilendireceği kuruluşlara 31 Aralık 2018’e kadar başvurulması ve gerekli şartların yerine getirilmesi halinde, imar mevzuatına aykırı inşa edilen yapıların kayıt altına alınması için verilen bir belgedir.

İmamoğlu’nun çılgın projesi: Atatürk’ün vasiyeti Fatih heykeli

Gündem

AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 genç geri dönmedi

Çevre eğitimi almak üzere Almanya’nın Hannover şehrine giden 43 kişi Almanya’da kalmaya karar verdi. Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin projesi kapsamında giden gençlerin neden dönmediğinin araştırılması için müfettiş görevlendirildi.

BOLD – AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ için yurt dışına gönderdiği 45 kişiden 43’ü geri dönmedi. Sözcü gazetesinden Evren Demirbaş’ın haberine göre, Malatya’da AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında 2020 faaliyet raporu görüşüldü.

CHP’li Meclis Grup Başkanvekili Günnur Tabel, 15-27 Eylül 2020 arasında Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği üyelerinin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek’ projesi kapsamında Almanya’ya gönderildiğini, ancak gönderilen 45 kişiden 43’ünün geri dönmediği açıkladı.

Tabel, “Hizmet pasaportu ve vize alan bu kişilerin neden geri dönmediğine dair tek bir bilgiye sahip değiliz. Dernek yönetimi farklı açıklamalarda bulunuyor, herkes olayın iç yüzünü öğrenmek istiyor. Nedense başkanımız hâlâ susuyor, bu olayın açıklığa kavuşmasını istiyoruz. Bu olaya meclisi kim alet etti, kimler götürüldü, amacı neydi? Bunları öğrenmek hem meclis üyelerinin hem Yeşilyurt halkının hakkıdır.” dedi.

Olayın araştırılması için ise mülkiye başmüfettişi görevlendirildiği öğrenildi.

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker’in ipini kim, neden, nasıl çekti?

Organize Suç Örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik operasyonda 63 kişi gözaltına alındı. Erdoğan rejiminin ‘yerli ve milli mafya’sı Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti?

BOLD – Gazeteci-yazar Adem Yavuz Arslan Sedat Peker’in evine ve adamlarına yapılan operasyonları Youtube kanalında değerlendiriyor. Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti? Alaattin Çakıcı bu işin neresinde? Hükümet içindeki çatlakların bu işte etkisi oldu mu? Süleyman Soylu’nun rolü nedir? Erdoğan rejimi, Peker’in ipi çekerek uluslararası arenada gelmekte olan bir dosyadan mı kurtulmaya çalışıyor?

Sedat Peker’in eşi: Kızımın odasına silahla girdiler özel harekat polisi eğitilmeli

Okumaya devam et

Gündem

Avukatlık yaptırılmayan Viyan, kokain bağımlısı Kürşat’a karşı

BOLD – Ankara Hukuk Fakültesini garsonluk yaparak tamamlayan ama HDP’nin eylemlerine katıldığı için avukatlık yaptırılmayan Viyan Zabel Kınalı ile uyuşturucu kullanırken görüntüleri ortaya çıkan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu… İki gencin hikayesi aslında Türkiye’nin hikayesi…

Gazeteci Cevheri Güven Youtube kanalında yorumluyor: “Biri ülkenin en iyi okullarından birini bitirmiş ama başına olmadık işler getirilmiş; diğeri alabildiğine eğitimsiz ve lümpen ama yürü ya kulum olmuş. İkisinin hikayesi, ülkeyi anlamak için eşsiz iki insan hikayesi veriyor bize.”

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0