Bizimle iletişime geçiniz

Dünya

New York polisinin sırf siyahi diye gözaltına aldığı adam FBI ajanı çıkınca…

Protestoların giderek büyüdüğü New York’ta polisinin, protestolarla ilgisi olmadığı halde  gözaltına almaya çalıştıkları siyahi bir ABD’nin FBI çalışanı olduğu anlaşılınca olanlar oldu.

BOLD- Minneapolis’te başlayan ve ülke geneline sıçrayan ırkçılık karşıtı olaylarla ilgili, ABD’de gözaltına alınanların sayısı 2 bine yaklaştı. Olayları sıçradığı New York’da da polis gözaltılarda hız kesmiyor.

Bugün Floyd için düzenlenen protestolarda, New York Belediye Başkanı Bill de Blasio’nun kızı Chiara de Blasio da gözaltına alındı.

Öte yandan, New York’ta 2 polis memuru sırf siyahi olduğu için bir şüpheliyi gözaltına almaya çalıştı. Polisler protestolarla ilgisi olmadığını anlatmaya çalışan adamı dinlemedi. Üst araması yapan polisler, ters kelepçe yaptıkları şüphelinin cebinde Federal Polis Bürosu (FBI) kimliğini buldu.

HEPİNİZ APTALSINIZ

Kelepçeli ajan polislere ‘Hepiniz aptalsınız üstlerinizle konuşmak istiyorum’ diyerek kelepçelerin çözülmesini istedi. Polislerin amirini yanına çağıran FBI ajanı bir süre daha polisleri azarlayarak olay yerinden ayrıldı. Bir ABD vatandaşının kaydedip paylaştığı görüntüler de sosyal medyada milyonlarca kez izlendi.

 

https://twitter.com/i/status/1267261034408132614

 

48 gün sonra çalışmalara başlayacak TBMM’nin ilk gündemi bekçilere yetki ve zam

Dünya

Dünyada koronavirüsün bulaştığı insan sayısı 11 milyonu geçti

Koronavirüs nedeniyle dünyayı hayatını kaybedenlerin sayısı 524 bini geçti. Vaka sayısı ise 11 milyon bin 23’e ulaştı. 6 milyon kişi de virüsü yenmeyi başardı.

BOLD – Dünya genelinde Kovid-19 vaka sayısı 11 milyonu aştı. Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan koronavirüs (Kovid-19) salgınında enfekte olanların sayısı hızla artıyor. Kovid-19 görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin güncel verilerin derlendiği “Worldometers” internet sitesine göre 3 Temmuz itibariyle dünya genelinde koronavirüsten 524 bin 406 kişi öldü. İyileşenlerin sayısı dünya genelinde 6 milyonu aştı. En fazla vaka ve ölümün görüldüğü ABD’de 2,8 milyonu aşkın kişide Kovid-19 tespit edildi, virüs nedeniyle 131 bin 483 kişi yaşamını yitirdi.

Okumaya devam et

Dünya

Fransa Başbakanı Edouard Philippe gerekçe açıklamadan istifa etti

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, istifa sebebini açıklamadan görevinden ayrıldı. Yerel seçimlerde partisi hezimete uğrayan Cumhurbaşkanı Macron, kabinede değişiklik sinyali vermişti.

BOLD – Elysee Sarayı’ndan yapılan açıklamada Fransa Başbakanı Edouard Philippe’nin istifa ettiği bildirildi. Yeni bir hükumet kurulana kadar Philippe’nin görevine devam edeceği belirtildi.

İstifa kararı, Fransa’da haziran ayı sonunda düzenlenen yerel seçimlerde Yeşiller Partisinin (EELV) Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un merkez sağ partisi Cumhuriyet Yürüyüşü Hareketi (LREM) karşısında elde ettiği başarının ardından geldi. Kısa süre önce Fransa’da düzenlenen yerel seçimlerde, partisi LREM’in hezimete uğramasının ardından Fransa Cumhurbaşkanı Macron, kabinede ‘değişikliğe gidileceğini’ açıklamıştı.

Kabine atamaları öncesinde istifasını sunan Philippe, kabinede yapılacak değişikliklerle beraber görevine yeniden atanabilir.

Okumaya devam et

Dünya

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ‘tatil’ için Almanya’ya gitti

Türk Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Alman dostlarımız Türkiye’ye tatile gelmek istiyor” diyerek Berlin’den seyahat kısıtlamasını kaldırmasını istedi. Alman mevkidaşı, “Başka adımlar da olacaktır” diyerek Çavuşoğluna umut verdi.

BOLD – Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği AB dönem başkanı Almanya’nın başkenti Berlin’de mevkidaşı Heiko Maas’la bir araya geldi. AB’nin zorunlu olmayan seyahat kısıtlamalarının 1 Temmuz itibariyle kaldırılmasının tavsiye edildiği listede Türkiye’nin olmaması ana gündem maddesiydi.

Görüşme sonrası iki bakan basın toplantısı düzenlendi. Çavuşoğlu, “Almanya’nın seyahat uyarısını gözden geçirmesi gerekiyor. Alman dostlarımız da Türkiye’ye tatile gelmek istiyor. Almanya turizm sektörü için de çok önemli” dedi. Maas ise “Seyahat kısıtlamalarının kaldırılması açısından önemli bir adım atıldı. Bir liste hazırlandı, bu bir adımdır. Daha başka adımlar da olacaktır” diye konuştu.

Okumaya devam et

Popular