Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

81 gündür Siverek’te dolaşan katil ihbarlara rağmen yakalanamıyor!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde 12 Marta’ta kendisini sollayan Sidar Uygurlar’ı vurarak öldüren uyuşturucu taciri Yılmaz Geyik, gelen tüm ihbarlara rağmen bir türlü yakalanamıyor.

BOLD – Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde Yılmaz Geyik (50) adlı kişi, 12 Mart’ta kendisini solladığı için aracıyla, Sidar Uygurların kullandığı otomobilin önü kesti. İddiaya göre, lüks aracıyla uyuşturucu ticareti yapan Yılmaz, olay gecesi kendisini sollayan genç Sidar’ı önce polis zannetti. Yol ortasında bir süre tartışan ikilinin arasına çevredekiler girmek istedi. Sidar Uygurlar, Yılmaz’dan özür dileyerek aracına bindi. Genç adamın polis olmadığı anlayan Yılmaz, aracında oturan Sidar’ı önce silahının kabzasıyla darp etti, daha sonra da genç adamı başından vurarak öldürdü. Olay saniye saniye MOBESE kameralarına yansıdı. 23 yaşındaki Sidar Uygurlar’ı katleden, Yılmaz Geyik 81 gündür çeşitli ihbarlara rağmen bir türlü yakalanamıyor.

JANDARMA İLE ÇATIŞTI

O günden buyana bulunamayan Yılmaz Geyik’in hala Siverek’te olduğu ve uyuşturucu ticaretine de devam ettiği iddia edildi. Olayı araştıran BirGün gazetesinden Erk Acarer, olayın safahatına ilişkin sosyal medyadan bir video paylaştı. Yılmaz’ın yerel mercilerce korunduğunu iddia eden Acarer, Geyik’in bir ihbar üzerine evine gelen jandarma ekipleriyle çatıştığı ve Uygurlar ailesinin buna şahit olmasına rağmen jandarma tutanaklarında buna ilişkin bilgi yer almadığını da söyledi.

SİVEREK’TE OLDUĞUNA İLİŞKİN GÖRÜNTÜLER VAR

Acarer, Yılmaz Geyik’in uyuşturucu taciri olduğunu ve bölge nüfuza sahip olduğunu ileri sürdü. Acarer, Yılmaz’ın hala bölge olduğuna ilişkin Uygurlar ailesinden gelen bir de görüntü paylaştı.

SOSYAL MEDYADA KAMPANYA

Bu arada, küçük bir ilçede katilin 3 aya yakın bir süredir yakalanamaması sosyal medyada gündem oldu. Ünlü isimler genç Sidar’ı bir yol tartışmasında katleden Yılmaz Geyik’in yakalanması için İçişleri Bakanlığını göreve çağırdı

Üç çocuğunun önünde Guantanmo tarzı köpekli işkence yaptılar

Kardeşimin katilini kim koruyor, neden bulunamıyor?

 

Gündem

Maske takmayan gence linç

AVM’ye maskesiz girmek isteyen gençle güvenlik arasında başlayan tartışma tekme tokat kavgaya dönüştü. O anlar AVM ziyaretçileri tarafından kaydedildi.

BOLD – Antalya’da bir AVM’ye iddiaya göre, maskesiz girmek isteyen bir kişi güvenlik tarafından uyarıldı. Uyarısı sonrası başlayan tartışma tekme tokat kavgaya dönüştü. Diğer güvenlik personellerinde de girmesiyle kavga büyüdü. Onlarca güvenlik tarafından tekme tokat dövülen genç, yere düşmesine rağmen linçten kurtulamadı. O anlar AVM ziyaretçileri tarafından saniye saniye kaydedildi.

Emniyet’in cepten yaptığı siyaset kokan skandal paylaşımına tepki yağdı

Okumaya devam et

Gündem

Emniyet’in cepten yaptığı siyaset kokan skandal paylaşımına tepki yağdı

Emniyet Müdürlüğünün, son bir ayda 9 kadının daha az öldürülmesini başarı olarak kabul ederek, bunu İstanbul Sözleşmesine bağladığı skandal paylaşımı tepki topladı.

BOLD – Emniyet Müdürlüğünün sosyal medya hesabından kadın cinayetlerine yönelik skandal bir paylaşıma imza attı. Paylaşımlarda Türkiye’deki kadın cinayetlerinin İstanbul Sözleşmesi öncesi ve sonrasının istatistikleri yer aldı.

Verilen tabloda, İstanbul Sözleşmesinin yürürlükte olduğu 13 Şubat-19 Mart tarihlerinde 34 kadının , yürürlükte kaldırıldıktan sonraki bir aylık dönemde ise 25 kadının katledildiği yer aldı.

Tayyip Erdoğan’ın bir gece yarısı kararnamesi ile çekildiği uluslararası bir sözleşme olan İstanbul Sözleşmesi muhalefet ile iktidar arasında büyük tartışmalara yol açmıştı.

KATLEDİLENLER İÇİN TEPKİ ÇEKEN İFADE

Polisin bu paylaşımla siyaset yaptığı savunan sosyal medya kullanıcıları skandal paylaşıma tepki gösterdi.

Polisin hayatını kaybeden kadınlar için ‘rakam’ ifadesi kullanması da eleştirilerin hedefi oldu.

Paylaşımı alıntılayan Türk Feminist Hareketi, “Türk Polis Teşkilatı’nın görevi cinayetler üzerinden kıyas yapıp övünmek değil hayatını kaybeden kadınların bu topraklarda güvenli bir şekilde yaşayamamasına yönelik topluma hesap vermektir. Vazgeçmiyoruz, haykırıyoruz: İstanbul Sözleşmesi kadın haklarının teminatıdır!” ifadeleriyle paylaşıma tepki gösterdi.

PAYLAŞIM CEP TELEFONUNDAN YAPILDI

Emniyet teşkilatının cinayetlerle ilgili son paylaşımını Iphone’ndan yapması da dikkatlerden kaçmadı. Paylaşımın kimin cep telefonundan yapıldığı da merak konusu.

https://mobile.twitter.com/karaoglanbey/status/1385243216346234880

https://twitter.com/Samet52Sar/status/1385264548647739394

Beyaz sandalyede ölüme savcılıktan takipsizlik

Okumaya devam et

Gündem

Beyaz sandalyede ölüme savcılıktan takipsizlik

Gümüşhane E Tipi Kapalı Cezaevi’nde konulduğu tek kişilik karantina hücresinde beyaz plastik sandalyede ölü bulunan KHK’lı komiser yardımcısı Mustafa Kabakçıoğlu’nun ölümüyle ilgili soruşturmada savcılık takipsizlik kararı verdi. Avukat Çiğdem Koç, taleplerinin dikkate alınmadığını belirterek, “Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

BOLD – Hükümlü bolundu Gümüşhane Cezaevinde bir sandalyenin üstünde ölü bulunan komiser yardımcısı Mustafa Kabakçıoğlu’nun ölümüyle ilgili başlatılan soruşturmada savcılığın takipsizlik kararı verdiği belirtildi.

Karara tepki gösteren Avukat Çiğdem Koç, “İncelenmesini talep ettiğimiz hiçbir hususun dikkate alınmadığı ve hiç bir somut açıklama olmadan tekrarla doldurulmuş bu karara itiraz edeceğiz” dedi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün olayın araştırılması için müfettiş görevlendirdiğini kaydeden Koç, Ortada bir rapor olmadığını da belirteyim. Bu işin peşini bırakacak değiliz” ifadelerini kullandı.

Beyaz sandalye üzerinde hayatını kaybeden Mustafa Kabakçıoğlu’nun olay yeri fotoğrafı.

KARANTİNA HÜCRESİNDE ÖLÜME TERK EDİLDİ

Giresun Emniyet Müdürlüğü’nde Komiser Yardımcısı’yken 1 Eylül 2016 tarihli KHK ile ihraç edilen Mustafa Kabakçıoğlu, 7 yıl 6 aylık hapis cezası nedeniyle Gümüşhane E Tipi Cezaevinde hükümlü bulunuyordu. Kabakçıoğlu, 29 Ağustos 2020’de tek başına tutulduğu karantina hücresinde plastik beyaz sandalye üzerinde hayatını kaybetmişti. 44 yaşındaki ihraç polisin öldüğü gün çekilen olay yeri fotoğrafları, cezaevi doktoruna yazdığı son dilekçe ve 4 yıldır tuttuğu günlükler ortaya çıkmıştı. Bold Medya’nın yayınladığı günlüklerde astım ve şeker hastası Kabakçıoğlu’nun, hastaneye sevki için cezaevi idaresine defalarca dilekçe yazdığı, sağlık durumunu anlattığı ancak tedavisinin ve sevkinin yapılmadığı kaydediliyordu. Ölüm olayının haber olmasının ardından Gümüşhane Başsavcılığı, Kabakçıoğlu’nun, 27 Ağustos 2020 tarihinde durumunun kötü olması üzerine hastaneye sevk edildiği ancak kendisinin gitmek istemediğini iddia eden bir açıklama yaptı. Başsavcılığın açıklaması soruları daha da artırırken tepkiler üzerine Adalet Bakanı Gül, sorumluların araştırılması için iki müfettiş görevlendirmişti.

Karantina hücresinden cenazesi çıktı: Plastik sandalyede ölüm!

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0