Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan Ailesi’nin kadınlar günü etkinliğine 777 bin lira

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la eşi Emine Erdoğan’ın da katıldığı bir günlük 8 Mart Kadınlar Günü etkinliğine 335 asgari ücrete denk gelen 777 bin lira harcadı.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘itibarda tasarruf olmaz’ anlayışı uyarınca iktidar, ülke geneli ekonomik dar boğaza rağmen para musluklarını kısmıyor. Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın da katıldığı bir günlük, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ndeki 8 Mart Kadınlar Günü etkinliği için ‘335 asgari ücretlinin 1 aylık maaşına denk 777 bin lira’ masraf yaptı.

TARTIŞMALI PAZARLIK USULÜYLE 2 ŞİRKET DAVET EDİLDİ

Bakanlık, 27 Şubat’ta ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği Organizasyonu Hizmeti’ başlıklı bir ihale düzenledi. Bu kapsamda ‘İstanbul’da 3 bin kişi kapasiteli kongre merkezi, konferans salonu veya toplantı mekânı’ hazırlanması talep edildi. Kamu İhale Kanunu ‘Doğal afet, savaş, öngörülemeyen durumlarda kullanılması gereken’ tartışmalı pazarlık yöntemiyle düzenlenen ve sadece 2 şirketin davet edildiği ihaleyi, 777 bin 500 lire teklifle ‘Yedi Fark Tanıtım Organizasyon Bilişim Turizm Danışmanlık İnşaat Şirketi’ kazandı. Bakanlıkla şirket arasında ‘7 ve 8 Mart’ı  kapsayan iki günlük sözleşme imzalandı.

REFERANSLARI ARASINDA İLİM YAYMA VAKFI DA VAR

‘Türkiye’nin Kahraman Kadınları’ adlı organizasyona imza atan şirketin internet sitesindeki referans bölümünde ‘Hayrat Vakfı, Rabi Platformu, İlim Yayma Vakfı, Memur- Sen, İslam Dünyası STK’lar Birliği, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Cumhurbaşkanlığı’ yer alıyor.

Patagonya’da bile yok Aydın’da var!

Gündem

Borçlarını ödeyemeyen çiftçi kendini astı

İzmir’in Torbalı ilçesinde tarlalarını satmasına rağmen biriken borçlarından kurtulamayan 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım kendini asarak intihar etti.

BOLD – İzmir’in Torbalı İlçesi Pamukyazı Mahallesi’nde 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım, eşinin kahvaltı hazırladığı sırada kendisini yatak odasına asarak intihara kalkıştı.

Ailesinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Yıldırım’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yıldırım’ın cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

TARLALARINI SATTI

Ekonomik sıkıntıda olduğu öğrenilen Yıldırım’ın, tarlalarını satmasına rağmen borçlarını kapatamadığı için bunalıma girdiği öğrenildi.

10. büyük ekonomi hayalinden domatesi taneyle satış dönemine

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 genç geri dönmedi

Çevre eğitimi almak üzere Almanya’nın Hannover şehrine giden 43 kişi Almanya’da kalmaya karar verdi. Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin projesi kapsamında giden gençlerin neden dönmediğinin araştırılması için müfettiş görevlendirildi.

BOLD – AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ için yurt dışına gönderdiği 45 kişiden 43’ü geri dönmedi. Sözcü gazetesinden Evren Demirbaş’ın haberine göre, Malatya’da AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında 2020 faaliyet raporu görüşüldü.

CHP’li Meclis Grup Başkanvekili Günnur Tabel, 15-27 Eylül 2020 arasında Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği üyelerinin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek’ projesi kapsamında Almanya’ya gönderildiğini, ancak gönderilen 45 kişiden 43’ünün geri dönmediği açıkladı.

Tabel, “Hizmet pasaportu ve vize alan bu kişilerin neden geri dönmediğine dair tek bir bilgiye sahip değiliz. Dernek yönetimi farklı açıklamalarda bulunuyor, herkes olayın iç yüzünü öğrenmek istiyor. Nedense başkanımız hâlâ susuyor, bu olayın açıklığa kavuşmasını istiyoruz. Bu olaya meclisi kim alet etti, kimler götürüldü, amacı neydi? Bunları öğrenmek hem meclis üyelerinin hem Yeşilyurt halkının hakkıdır.” dedi.

Olayın araştırılması için ise mülkiye başmüfettişi görevlendirildiği öğrenildi.

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker’in ipini kim, neden, nasıl çekti?

Organize Suç Örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik operasyonda 63 kişi gözaltına alındı. Erdoğan rejiminin ‘yerli ve milli mafya’sı Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti?

BOLD – Gazeteci-yazar Adem Yavuz Arslan Sedat Peker’in evine ve adamlarına yapılan operasyonları Youtube kanalında değerlendiriyor. Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti? Alaattin Çakıcı bu işin neresinde? Hükümet içindeki çatlakların bu işte etkisi oldu mu? Süleyman Soylu’nun rolü nedir? Erdoğan rejimi, Peker’in ipi çekerek uluslararası arenada gelmekte olan bir dosyadan mı kurtulmaya çalışıyor?

Sedat Peker’in eşi: Kızımın odasına silahla girdiler özel harekat polisi eğitilmeli

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0