Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Seçmen AKP’nin Suriyelilere Türk vatandaşlarından iyi davrandığına inanıyor

Suriyeli mültecilerle ilgili ankete göre göçmenleri İyi Parti ve MHP dışında HDP seçmeni de tehdit görüyor. AKP’nin Suriyelilere Türk vatandaşlarından iyi davrandığını düşünenler de yüzde 78 oranında.

BOLD – İstanbul’da, ‘Suriyeli Sığınmacılara Yönelik Tutumlar’ araştırmasına katılanlara şehrin en büyük problemi soruldu. Yüzde 39,4 trafik, yüzde 24,7 ekonomi, yüzde 10,5’i Suriyeliler cevabını verdi. Cumhuriyet’ten İpek Özbey’in haberine göre Suriyelilerle en çok park ve meydanlarla çarşı-pazar-AVM’lerde karşılaşılıyor. Katılımcıların yüzde 62’si park ve meydanlarda her gün Suriyeli gördüklerini belirtti. Oturduğu sokakta karşılaşanların oranı da yüzde 52. Suriyelilerle iletişime geçip geçmediği sorusuna ise yüzde 78,7’lik kesim, herhangi bir iletişim kurmadığı karşılığını verdi.

YÜZDE 58 SURİYELİLERİ SAVAŞ MAĞDURU KABUL ETMİYOR

İstanbul örnekleminde katılımcıların yüzde 95’inden fazlası kamuya açık mekânlarda Suriyelileri en az ayda bir gördüğünü belirtse de her 5 İstanbulludan sadece birinin iletişin kurması temasın genellikle karşılaşma seviyesinde kaldığını ve gruplar arası ilişkilerin henüz gelişmediği tespitine yol açtı. Araştırmada, Suriyelilerle ilgili yüksek düzeyde endişe duyanların oranı yüzde 47 şeklinde belirlendi. Yüzde 55’lik kesimde ise nefret hissinin düşük olduğu sonucuna varıldı. Bu arada Suriyelilerin savaş mağduru olmadığı yargısına sahiplerin oranı yüzde 58.

HALK KENDİLERİNDEN ÇOK ONLARA İYİ DAVRANILDIĞINI DÜŞÜNÜYOR

Çalışmada dikkat çeken ise HDP seçmenleri oldu. Onlar da Suriyelilerle ilgili İyi Parti ve MHP’liler gibi tepki verdi. Sığınmacılığın sona ermesi ve mültecilerin Suriye’ye gönderilmesi hususunda seçmenlerin dağılımı şu şekilde: İyi Parti yüzde 7,6 HDP yüzde 7,3. Ayrıca katılımcıların yüzde 78’i, AKP iktidarının Suriyelilere, Türk vatandaşlarına davrandığından ‘daha iyi’ davrandığı inancında.

“Rizeliyim, açım, sonuna kadar Cumhurbaşkanının ve AKP’nin arkasındayım”

Gündem

Borçlarını ödeyemeyen çiftçi kendini astı

İzmir’in Torbalı ilçesinde tarlalarını satmasına rağmen biriken borçlarından kurtulamayan 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım kendini asarak intihar etti.

BOLD – İzmir’in Torbalı İlçesi Pamukyazı Mahallesi’nde 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım, eşinin kahvaltı hazırladığı sırada kendisini yatak odasına asarak intihara kalkıştı.

Ailesinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Yıldırım’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yıldırım’ın cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

TARLALARINI SATTI

Ekonomik sıkıntıda olduğu öğrenilen Yıldırım’ın, tarlalarını satmasına rağmen borçlarını kapatamadığı için bunalıma girdiği öğrenildi.

10. büyük ekonomi hayalinden domatesi taneyle satış dönemine

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 genç geri dönmedi

Çevre eğitimi almak üzere Almanya’nın Hannover şehrine giden 43 kişi Almanya’da kalmaya karar verdi. Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin projesi kapsamında giden gençlerin neden dönmediğinin araştırılması için müfettiş görevlendirildi.

BOLD – AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ için yurt dışına gönderdiği 45 kişiden 43’ü geri dönmedi. Sözcü gazetesinden Evren Demirbaş’ın haberine göre, Malatya’da AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında 2020 faaliyet raporu görüşüldü.

CHP’li Meclis Grup Başkanvekili Günnur Tabel, 15-27 Eylül 2020 arasında Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği üyelerinin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek’ projesi kapsamında Almanya’ya gönderildiğini, ancak gönderilen 45 kişiden 43’ünün geri dönmediği açıkladı.

Tabel, “Hizmet pasaportu ve vize alan bu kişilerin neden geri dönmediğine dair tek bir bilgiye sahip değiliz. Dernek yönetimi farklı açıklamalarda bulunuyor, herkes olayın iç yüzünü öğrenmek istiyor. Nedense başkanımız hâlâ susuyor, bu olayın açıklığa kavuşmasını istiyoruz. Bu olaya meclisi kim alet etti, kimler götürüldü, amacı neydi? Bunları öğrenmek hem meclis üyelerinin hem Yeşilyurt halkının hakkıdır.” dedi.

Olayın araştırılması için ise mülkiye başmüfettişi görevlendirildiği öğrenildi.

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker’in ipini kim, neden, nasıl çekti?

Organize Suç Örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik operasyonda 63 kişi gözaltına alındı. Erdoğan rejiminin ‘yerli ve milli mafya’sı Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti?

BOLD – Gazeteci-yazar Adem Yavuz Arslan Sedat Peker’in evine ve adamlarına yapılan operasyonları Youtube kanalında değerlendiriyor. Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti? Alaattin Çakıcı bu işin neresinde? Hükümet içindeki çatlakların bu işte etkisi oldu mu? Süleyman Soylu’nun rolü nedir? Erdoğan rejimi, Peker’in ipi çekerek uluslararası arenada gelmekte olan bir dosyadan mı kurtulmaya çalışıyor?

Sedat Peker’in eşi: Kızımın odasına silahla girdiler özel harekat polisi eğitilmeli

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0