Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Nihal Olçok: 15 Temmuz dosyalarını okudukça tereddütlerim arttı

15 Temmuz’a dair yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Gelecek Partisi kurucularından Nihal Olçok, dava dosyalarını okudukça tereddütlerinin arttığı söyledi.

BOLD – 15 Temmuz gecesi Boğaziçi Köprüsü’nde eşini ve oğlunu kaybeden Gelecek Partisi kurucularından Nihal Olçok, darbe girişimiyle ilgili yaptığı açıklamalarla gündeme gelmeye devam ediyor. Halk TV’de Özlem Gürses’in sunduğu 20. Saat programına konuk olan Olçok, “Bakın iddia ediyorum, Türkiye’deki hakim ve savcılardan daha çok 15 Temmuz dosyası okudum. Okudukça tereddütlerim attı.” dedi.

“ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE DİLEKÇE İMZALATILDI”

Devlete tazminat davaları açılmayacak diye gazi ve şehit ailelerine dilekçe imzalatıldığını da belirten Olçok şöyle konuştu:

“Silivri’de davalar başladıktan sonra dosya okumaya başladım. Dosya okudukça malumatınız artıyor. Çünkü ben o gece sokakta değildim. O geceyi ben yaşamadım. Benim sokakta olma aralığım Erol Bey’in ve Abdullah’ın şehit olduğunu öğrendikten sonra hastaneye gidiş sürecim. Dolayısıyla birkaç ay içinde kendi adıma bir avukat ekibi kurdum. Bu dosyaları haftanın 4 günü inceledik. Bakın iddia ediyorum, Türkiye’deki hakim ve savcılardan daha çok 15 Temmuz dosyası okudum. Bir sürü bilgi toplandı. 15 Temmuz davalarını okudukça tereddütlerim artmaya başladı. Emniyet Müdür Yardımcılığı’na atanan Mustafa Çalışkan o akşam sanki harikalar yaratmış gibi görevinde nasıl durabiliyor? İstanbul Emniyeti o gece hayal kırıklığına uğrattı İstanbulluları.”

Olçok, 15 Temmuz’u sorguladığı için şehit oğlu Abdullah’tan bahsedilmediğini de sözlerine ekledi.

“DELİLLER ORTADAN KALDIRILDI”

Daha önce DW’ye konuşan Olçok 16 Temmuz sabahı köprünün ve yolların yıkanıp temizlendiğine işaret ederek, delillerin ortadan kaldırdığını söylemişti. Olçok şöyle demişti:

“Adli Tıp’tan onlarca insan hapse atıldı, verilen raporlar beni bağlamıyor artık. Erol Olçok konusunda bir şey söyleyemem belki resmi olarak boşandığımız için… Ama günün sonunda Abdullah’ın mezarını açtırmayla sonuçlansa bile ben bunu kabul ederim. Ben sabah çıktığımda yollar tertemizdi, yıkanmıştı. fetöden yargılananların da bizim de yeterli delilimiz yok. İlk dönemde ben de dedim ki millet çok huzursuz olurdu o kanlar falan. Davalardan sonra MOBESE kameraları çalışmıyor, kovanlar yok, o yok bu yok. Bu yüz binlerce insanı temizlemenin devlete bir maliyeti olacak. Bu yüz binlerce insanı temizlemenin devlete bir maliyeti olacak diye bunu bile hesaplıyordum. Abdullah’ın kanı helali hoş olsun diyordum ama gördüm ki o günde bugün de kaybeden benmişim.”

Gündem

Borçlarını ödeyemeyen çiftçi kendini astı

İzmir’in Torbalı ilçesinde tarlalarını satmasına rağmen biriken borçlarından kurtulamayan 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım kendini asarak intihar etti.

BOLD – İzmir’in Torbalı İlçesi Pamukyazı Mahallesi’nde 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım, eşinin kahvaltı hazırladığı sırada kendisini yatak odasına asarak intihara kalkıştı.

Ailesinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Yıldırım’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yıldırım’ın cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

TARLALARINI SATTI

Ekonomik sıkıntıda olduğu öğrenilen Yıldırım’ın, tarlalarını satmasına rağmen borçlarını kapatamadığı için bunalıma girdiği öğrenildi.

10. büyük ekonomi hayalinden domatesi taneyle satış dönemine

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 genç geri dönmedi

Çevre eğitimi almak üzere Almanya’nın Hannover şehrine giden 43 kişi Almanya’da kalmaya karar verdi. Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin projesi kapsamında giden gençlerin neden dönmediğinin araştırılması için müfettiş görevlendirildi.

BOLD – AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ için yurt dışına gönderdiği 45 kişiden 43’ü geri dönmedi. Sözcü gazetesinden Evren Demirbaş’ın haberine göre, Malatya’da AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında 2020 faaliyet raporu görüşüldü.

CHP’li Meclis Grup Başkanvekili Günnur Tabel, 15-27 Eylül 2020 arasında Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği üyelerinin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek’ projesi kapsamında Almanya’ya gönderildiğini, ancak gönderilen 45 kişiden 43’ünün geri dönmediği açıkladı.

Tabel, “Hizmet pasaportu ve vize alan bu kişilerin neden geri dönmediğine dair tek bir bilgiye sahip değiliz. Dernek yönetimi farklı açıklamalarda bulunuyor, herkes olayın iç yüzünü öğrenmek istiyor. Nedense başkanımız hâlâ susuyor, bu olayın açıklığa kavuşmasını istiyoruz. Bu olaya meclisi kim alet etti, kimler götürüldü, amacı neydi? Bunları öğrenmek hem meclis üyelerinin hem Yeşilyurt halkının hakkıdır.” dedi.

Olayın araştırılması için ise mülkiye başmüfettişi görevlendirildiği öğrenildi.

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker’in ipini kim, neden, nasıl çekti?

Organize Suç Örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik operasyonda 63 kişi gözaltına alındı. Erdoğan rejiminin ‘yerli ve milli mafya’sı Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti?

BOLD – Gazeteci-yazar Adem Yavuz Arslan Sedat Peker’in evine ve adamlarına yapılan operasyonları Youtube kanalında değerlendiriyor. Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti? Alaattin Çakıcı bu işin neresinde? Hükümet içindeki çatlakların bu işte etkisi oldu mu? Süleyman Soylu’nun rolü nedir? Erdoğan rejimi, Peker’in ipi çekerek uluslararası arenada gelmekte olan bir dosyadan mı kurtulmaya çalışıyor?

Sedat Peker’in eşi: Kızımın odasına silahla girdiler özel harekat polisi eğitilmeli

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0