Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

3 yeni üniversite modeli Tayyip Erdoğan’ın onayına sunuldu

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sunulan Yükseköğretim Reformu Politika Belgesi’nde ‘tematik’, ‘sınırlı alanda uzmanlaşmış’ ve ‘çok yönlü’ şeklinde 3 tip üniversite modeline yer verildi.

BOLD – Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu’nca hazırlanan Yükseköğretim Reformu Politika Belgesi’ne göre üniversite türleri 3 başlıkta toplandı: Tematik, Sınırlı alanda uzmanlaşmış ve Çok yönlü. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sunulan belgeye göre devlet üniversitelerinde konseyler olacak. Üst yönetim, konsey ile rektörden oluşacak. Konsey üyeleri, üniversiteye ‘destek olan, hizmet eden, toplumla üniversite arası köprü kurabilecek’ kişilerden atanacak.

SOSYAL VE EKONOMİK GELİŞİME KATKI SAĞLAMA HEDEFLENİYOR

Hürriyet’ten Erdinç Çelikkan’ın haberine göre rektör dahil tüm atamalarda misyon ve hedeflere uygun paydaş görüşlerinin alınması, temel prensiplerden olacak. Çeşitlenen öğrenci profiline uygun, talepleri karşılayabilecek, sosyal ve ekonomik gelişime katkı sağlayabilecek, piyasaların farklılaşan iş gücüne cevap verebilecek, istihdamı arttırabilecek, rekabete uyum sağlayabilecek üniversite hedef olacak.

BÖLGESEL MESLEKİ EĞİTİM ÜNİVERSİTESİ PLANI

Üniversiteler devlet, vakıf ve özel misyonlarına göre konumlandırılacak ve tematik, sınırlı alanda uzmanlaşmış ya da çok yönlü üniversite diye tekrar yapılandırılacak. Meslek yüksekokullarının her kurulacak ‘Bölgesel Mesleki Eğitim Üniversiteleri’ne bağlanması öngörülüyor. Her ön lisans programının en az bir sektörel destekçisi olması benimsenecek.

Türk-İş yargıya gitti: Samsun Atakum’a 80 milyon liralık 8 katlı kütüphane yapacaklar!

Gündem

Borçlarını ödeyemeyen çiftçi kendini astı

İzmir’in Torbalı ilçesinde tarlalarını satmasına rağmen biriken borçlarından kurtulamayan 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım kendini asarak intihar etti.

BOLD – İzmir’in Torbalı İlçesi Pamukyazı Mahallesi’nde 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım, eşinin kahvaltı hazırladığı sırada kendisini yatak odasına asarak intihara kalkıştı.

Ailesinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Yıldırım’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yıldırım’ın cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

TARLALARINI SATTI

Ekonomik sıkıntıda olduğu öğrenilen Yıldırım’ın, tarlalarını satmasına rağmen borçlarını kapatamadığı için bunalıma girdiği öğrenildi.

10. büyük ekonomi hayalinden domatesi taneyle satış dönemine

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 genç geri dönmedi

Çevre eğitimi almak üzere Almanya’nın Hannover şehrine giden 43 kişi Almanya’da kalmaya karar verdi. Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin projesi kapsamında giden gençlerin neden dönmediğinin araştırılması için müfettiş görevlendirildi.

BOLD – AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ için yurt dışına gönderdiği 45 kişiden 43’ü geri dönmedi. Sözcü gazetesinden Evren Demirbaş’ın haberine göre, Malatya’da AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında 2020 faaliyet raporu görüşüldü.

CHP’li Meclis Grup Başkanvekili Günnur Tabel, 15-27 Eylül 2020 arasında Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği üyelerinin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek’ projesi kapsamında Almanya’ya gönderildiğini, ancak gönderilen 45 kişiden 43’ünün geri dönmediği açıkladı.

Tabel, “Hizmet pasaportu ve vize alan bu kişilerin neden geri dönmediğine dair tek bir bilgiye sahip değiliz. Dernek yönetimi farklı açıklamalarda bulunuyor, herkes olayın iç yüzünü öğrenmek istiyor. Nedense başkanımız hâlâ susuyor, bu olayın açıklığa kavuşmasını istiyoruz. Bu olaya meclisi kim alet etti, kimler götürüldü, amacı neydi? Bunları öğrenmek hem meclis üyelerinin hem Yeşilyurt halkının hakkıdır.” dedi.

Olayın araştırılması için ise mülkiye başmüfettişi görevlendirildiği öğrenildi.

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker’in ipini kim, neden, nasıl çekti?

Organize Suç Örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik operasyonda 63 kişi gözaltına alındı. Erdoğan rejiminin ‘yerli ve milli mafya’sı Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti?

BOLD – Gazeteci-yazar Adem Yavuz Arslan Sedat Peker’in evine ve adamlarına yapılan operasyonları Youtube kanalında değerlendiriyor. Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti? Alaattin Çakıcı bu işin neresinde? Hükümet içindeki çatlakların bu işte etkisi oldu mu? Süleyman Soylu’nun rolü nedir? Erdoğan rejimi, Peker’in ipi çekerek uluslararası arenada gelmekte olan bir dosyadan mı kurtulmaya çalışıyor?

Sedat Peker’in eşi: Kızımın odasına silahla girdiler özel harekat polisi eğitilmeli

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0