Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

40 derece sıcaklıktaki Şanlıurfa’da, cezaevinin suları kesik

Cezaevlerindeki su sorunu bu yaz da devam ediyor. Önceki yıllarda 10’ar dakika su verilen Hilvan Kapalı T2 ve T1 Cezaevindeki su kesintisine yine bir çözüm bulunmadı.

BOLD – Günlük sıcaklık derecesi 39-40 arasında olan Şanlıurfa’daki Hilvan Kapalı T2 Cezaevinde günde sadece 4-5 saat su veriliyor. 22 kişilik koğuşlarda kalan tutuklular, susuz bırakıldıkları için artık son noktaya gelmiş durumda.

Bold Medya’ya bilgi veren bir tutuklu yakını “Eşim sebebini söylemedi. Sadece gerekli yerlere dilekçe yaz. Burada su sıkıntımız var. Günde 4 ya da en fazla 5 saat ancak su görüyoruz, dedi. ” diye konuştu. Şanlıurfa’da 24 Haziran 2020 Çarşamba gününden sonra sıcaklığın daha da artacağı öğrenildi.

“EL YIKAMAK İÇİN BİLE SUYU AÇMIYORLAR”

Daha önce 10 dakika su verilen Hilvan’daki sorunu önceki yıllarda defalarca gündeme getiren HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu, kendisine ulaşan tutuklu yakınlarının verdiği bilgileri sosyal medya hesabından paylaştı. Gergerlioğlu, “Dün de Urfa Cezaevindeki su sorunu için tweet atmıştım, yine! Urfa çok sıcak! ‘Babam, amcalarım, kuzenim Urfa 1 Nolu T Tipinde kalıyorlar ama şu an yönetim tarafından sular kesik. Yaz döneminden bu yana su sıkıntısı yaşadıklarını belirtti, el yıkamak için bile suyu açmıyorlarmış” dedi.

Gündem

Borçlarını ödeyemeyen çiftçi kendini astı

İzmir’in Torbalı ilçesinde tarlalarını satmasına rağmen biriken borçlarından kurtulamayan 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım kendini asarak intihar etti.

BOLD – İzmir’in Torbalı İlçesi Pamukyazı Mahallesi’nde 3 çocuk babası çiftçi Basri Yıldırım, eşinin kahvaltı hazırladığı sırada kendisini yatak odasına asarak intihara kalkıştı.

Ailesinin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri Yıldırım’ın hayatını kaybettiğini belirledi. Yıldırım’ın cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

TARLALARINI SATTI

Ekonomik sıkıntıda olduğu öğrenilen Yıldırım’ın, tarlalarını satmasına rağmen borçlarını kapatamadığı için bunalıma girdiği öğrenildi.

10. büyük ekonomi hayalinden domatesi taneyle satış dönemine

Okumaya devam et

Gündem

AKP’li belediyenin Almanya’ya gönderdiği 43 genç geri dönmedi

Çevre eğitimi almak üzere Almanya’nın Hannover şehrine giden 43 kişi Almanya’da kalmaya karar verdi. Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nin projesi kapsamında giden gençlerin neden dönmediğinin araştırılması için müfettiş görevlendirildi.

BOLD – AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ için yurt dışına gönderdiği 45 kişiden 43’ü geri dönmedi. Sözcü gazetesinden Evren Demirbaş’ın haberine göre, Malatya’da AKP’li Yeşilyurt Belediyesi’nin nisan ayı meclis toplantısında 2020 faaliyet raporu görüşüldü.

CHP’li Meclis Grup Başkanvekili Günnur Tabel, 15-27 Eylül 2020 arasında Malatya Kişisel Gelişim Dünyası Derneği üyelerinin ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek’ projesi kapsamında Almanya’ya gönderildiğini, ancak gönderilen 45 kişiden 43’ünün geri dönmediği açıkladı.

Tabel, “Hizmet pasaportu ve vize alan bu kişilerin neden geri dönmediğine dair tek bir bilgiye sahip değiliz. Dernek yönetimi farklı açıklamalarda bulunuyor, herkes olayın iç yüzünü öğrenmek istiyor. Nedense başkanımız hâlâ susuyor, bu olayın açıklığa kavuşmasını istiyoruz. Bu olaya meclisi kim alet etti, kimler götürüldü, amacı neydi? Bunları öğrenmek hem meclis üyelerinin hem Yeşilyurt halkının hakkıdır.” dedi.

Olayın araştırılması için ise mülkiye başmüfettişi görevlendirildiği öğrenildi.

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker’in ipini kim, neden, nasıl çekti?

Organize Suç Örgütü lideri Sedat Peker ve adamlarına yönelik operasyonda 63 kişi gözaltına alındı. Erdoğan rejiminin ‘yerli ve milli mafya’sı Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti?

BOLD – Gazeteci-yazar Adem Yavuz Arslan Sedat Peker’in evine ve adamlarına yapılan operasyonları Youtube kanalında değerlendiriyor. Sedat Peker’in ipini kim, neden çekti? Alaattin Çakıcı bu işin neresinde? Hükümet içindeki çatlakların bu işte etkisi oldu mu? Süleyman Soylu’nun rolü nedir? Erdoğan rejimi, Peker’in ipi çekerek uluslararası arenada gelmekte olan bir dosyadan mı kurtulmaya çalışıyor?

Sedat Peker’in eşi: Kızımın odasına silahla girdiler özel harekat polisi eğitilmeli

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0