Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Pankreas kanseri tutuklu gazeteci Mevlüt Öztaş tahliye edildi

Üç ay önce pankreas kanseri teşhisi konulan gazeteci Mevlüt Öztaş tahliye edildi. CHA Uşak muhabiri Öztaş, 2018’den beri cezaevinde tutuluyordu.

BOLD – Hasta tutuklu Mevlüt Öztaş tahliye edildi. 7 Nisan’dan beri Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören Öztaş, ‘cezaevinde kalamaz’ raporuna rağmen 6 Haziran’da taburcu edilip tekrar Afyon Cezaevine gönderilmişti. KHK’yla kapatılan Cihan Haber Ajansı’nın Uşak muhabiri Mevlüt Öztaş 2018’den beri tutukluydu.

Mevlüt Öztaş’ın tahliyesini kızı Büşra Öztaş duyurdu. Öztaş, “Mücadelenin ilk zaferi. Size ismime yakışır bir haber getirdim. Babam tahliye oldu. Avukatımıza, ayrıca babamı hiç tanımadan sadece bir insan olduğu için derdimizi dinleyip dertlenen canım Haluk Levent abime çok teşekkür ederim. Abi iyi ki varsın sen bu ülkenin ümidisin” dedi.

“İYİ Kİ VARSINIZ”

Babasının tahliye edilmesi için destek olan herkese teşekkür eden Öztaş, Mücadelemizin başından beri her türlü yardımı yaparak bize destek olan @gergerliogluof,  Babamın durumunu dile getiren beni geri çevirmeyen @MSTanrikulu da ayrıca çok teşekkür ederim. İyi insanlar hala var, babamın durumu geleceğe dair herkese umut olsun. İyi ki varsınız. Son 3 ayda tanıştığım ama belki de şimdiye kadar tanıdığım insanlardan daha sağlam bir bağ kurduğum can dostlarım, bizi tanıyan tanımayan gerek sosyal medyadan gerek hukuki yollardan yardım eden tüm gönlü bizimle olan derttaşlarım, hepiniz ayrı ayrı iyi ki varsınız.” ifadelerini kullandı.

Kanser hastası Mevlüt Öztaş, taburcu edilip cezaevine gönderildi

Kanser hastası gazeteci Mevlüt Öztaş’ın tahliye talebi reddedildi

Cemre Birand: Eşim yaşadı biliyorum Mevlüt Öztaş’ı bırakın!

Cezaevinde kansere yakalanan gazeteciye kelepçeli kemoterapi

Cezaevinde pankreas kanseri olan gazeteci: Elinizden geleni yapın

Tutuklu gazeteciye kanser teşhisi konuldu

Gündem

Türkiye’nin günlük korona tablosu: 16 can kaybı, 1086 yeni vaka tespit edildi

Türkiye’de korona salgını nedeniyle 16 kişi daha hayatını kaybetti. Toplam can kaybı 5 bin 241’e yükseldi.  

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin günlük koronavirüs tablosunu sosyal medya hesabından yayınladı. 52 bin 193 kişiye test uygulandığı belirtilen açıklamada 1086 kişide yeni vaka tespit edildiği vurgulandı. 

Bakan Koca, “Vaka sayılarımızda azalma sürüyor. Dikkatli olmalıyız: Azalmalar yavaş, artış hızlı gerçekleşiyor. 1.000’i aşan günlük yeni vakalarımızın sebebi, kurallara uyulmamasıdır. Bugünkü 16 can kaybına önlenebilir sebepler yol açtı. SALGINA KARŞI KAÇ KİŞİYİZ?” açıklamasını yaptı.  

Yardım paralarının akıbetini soran 15 Temmuz gazisi hakkında soruşturma!

Okumaya devam et

Gündem

Yardım paralarının akıbetini soran 15 Temmuz gazisi hakkında soruşturma!

AKP iktidarı tarafından 15 Temmuz gazileri adına toplanan paraların akıbetini soran Gazi Ufuk Yeğin, hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi.  

BOLD – 15 Temmuz gazileri, 9 Haziran günü Ankara’da AKP Genel Merkezi önünde eylem yapmıştı. Gaziler, AKP iktidarı tarafından kendi adlarına toplanan yardım paralarının nereye harcandığını ve akıbetini merak ettiklerini sordu.  

15 Temmuz gazileri ile şehit yakınları, “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası” kapsamında toplanan ve paraların nerede olduğunu sormak amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde geçen ay eylem yapmıştı.  

Daha sonra AKP Genel Merkezi önünde de eylem düzenleyen gazilere, polis tarafından müdahale edilmişti. Eylemlerin ardından 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olan Özcan Özsoy’un ağabeyi ve 15 Temmuz gazisi Tekin Özsoy, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndaki görevinden de ihraç edilmişti. Özsoy’un ihracının ardından bir gazi hakkında daha soruşturma açıldı. 

Ayaş Açık Ceza İnfaz Koruma Müdürlüğü bünyesinde şoför olarak çalışan Ufuk Yeğin hakkında FOX TV Ana Haber’e izinsiz demeç verdiği gerekçesiyle kurumu tarafından idari soruşturma açıldı. 

Yeğin’i telefonla arayan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Şehit yakınları ile gazilerimizin yanındayız, onları yalnız bırakmayız. Yapılan zulme müsaade etmeyiz. Sizler bu ülke için canınızı siper ettiniz, sizler için toplanan bağışların hesabını sormak sonuna kadar hakkınız” dedi. 

Yeğin de hukuksuz bir davranışta bulunmadıklarını aktararak, “Eylemimiz 9 Haziran’daydı. Ben zaten 8 ile 22 Haziran arasında yıllık izinliydim. Ayrıca basına verdiğim demeç görevimle alakalı değil, hakkımızı arıyoruz” diye konuştu. 

Müebbet verilen 5 günlük er de Silivri’de karantinaya alındı

Okumaya devam et

Gündem

Havai fişek fabrikasındaki patlamada ölü sayısı 7’ye yükseldi

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında yaşanan patlamada ölenlerin sayısı 7’ye yükseldiği açıklandı.  

BOLD – Sakarya Valiliği, yaptığı açıklamada patlamada kayıp olan kişiyle ilgili İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan DNA çalışması sonucu kimlik tespitinin yapıldığını ve patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 7’ye yükseldiğini açıkladı. 

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada Sebahattin Tepeçınar, Havva Çelik, Halis Yılmaz, Muhammet Çanakçı, Muhammet Aygün ve Erhan Ateş yaşamını yitirirken, yapılan kimlik tespit çalışmaları sonucu ölen 7. kişinin de Ramazan Kor olduğu belirlendi. 

Evli ve 1 çocuk babası Ramazan Kor’un, 1 yıldır Akyazı’da yaşadığı, cenazesinin Çorum’da toprağa verilmesinin planlandığı öğrenildi. 

Valilik’ten yapılan açıklamada, “Bugün itibariyle kayıp olan 7’inci kişinin, İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılan DNA çalışması sonucu kimlik tespiti yapılmış ve patlamada hayatını kaybeden kişi sayısı 7 olmuştur. Böylece ilgili ekiplerimizce aranan herhangi bir kişi kalmamıştır” ifadeleri kullandı. 

Çorum’da hamam faciası: 2 ölü 2 yaralı

Okumaya devam et

Popular