Politika

“Belediyelerimize kumpas kuruyorlar, amaçları rant”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisine bağlı belediye başkanlarının, AKP tarafından çalışamaz hale getirilmek istendiğini belirtip “Yargı ile belediyelerimize kumpas kuruyorlar. Amaçları rantı almak” dedi.

BOLD -Hak ve adalet arayanların sesini duyurma talebine dikkat çeken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “15 Temmuz şehit yakınları ve gaziler bunun tipik örneği. AK Parti genel merkezi önünde eylem yapabilecek noktaya gelmişlerse, sorumlusu hükumettir” tespiti yaptı. Toplum isteklerinin karşılayamadığını ifade edip “Saray ülkeyi yönetemiyor hem içeride hem dışarıda çok sıkışmış durumda. Baskılayarak farklı, durağan ortam yaratmak istiyor ama mümkün değil” şeklinde konuştu.

RANTİYE SINIFI İZMİR’E, İZMİR’İN SAHİLLERİNE GÖZ DİKMİŞ

Hükumete yakın medyanın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile ilgili ‘bayrak ve para’ temelli yayınlarına işaretle “Tunç beye yönelik linç kampanyası yürütüyorlar. TURSAB yetkilileri ile bir araya gelmişler. Turizmi nasıl canlandırırız diye. Bir İzmir markası yaratmak istiyorlar” izahı getirdi. Rantın büyük olduğu İzmir’de kumpas kurulduğunu ileri sürüp “İstanbul’da rantı tüketen rantiye sınıfı İzmir’e, İzmir’in sahillerine göz dikmiş. Oradaki rantı kullanmak istiyor. Belediyeler de buna izin vermeyince hükumet aracılığıyla yargı üzerinden baskı kurulmak isteniyor” yorumunu dillendirdi.

YALOVA’DA BAŞKAN İHBAR ETTİ SARAY EMRİYLE SANIK OLDU

AKP’nin CHP’li belediye başkanlarını iki açıdan sıkıştırdığını iddia eden Kılıçdaroğlu, “İlki, ellerini kollarını bağlamak istiyorlar ama başkanlarımız kavgasız dövüşsüz bunu aşıyor. İkincisi, savcılarla üzerlerine gitmeye çalışıp baskı kuruyorlar” yorumu yaptı. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı misal gösterip şöyle devam etti: “İhbarı yapan kendi, kendinden önce başlayan uygulama. İşin içinde olduğuna dair hiçbir delil yok ama Saray’ın talebi ile bir numaralı sanık olarak ağır cezaya verildi. Niçin bir numaralı sanık? İdare mahkemesini kazanmasın diye, açtığı göreve iade davasını. Mecburen ağır cezadaki davanın sonuçlanmasını bekleyecek. Uzun yıllar veya uzun süre başkanlık yapamayacak. Başkanlarımıza böyle kumpas kuruyorlar. Bunun da farkındayız.”

İlk kez bir siyasetçiden ricada bulundu: İnsanlığın ölmesine izin vermeyin!

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version