Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İmamoğlu’nun 770 bin sterline alınan Fatih tablosu sevinci

İtalyan ressam Gentile Bellini’nin Fatih Sultan Mehmet’i, oğlu Cem Sultan ile tuvale yansıttığı tablonun satın alınmasına dair İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul halkına ait bir eserdir o artık” dedi.

BOLD – Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet’in, oğlu Cem Sultan ile resmedildiği İtalyan Gentile Bellini’nin tablosu 770 bin sterline İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alındı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, süreci “Fatih Sultan Mehmet’e ait bir tablonun yakıştığı yer, elbet İstanbul’dur. Bu şekilde sonuçlanması, beni çok mutlu etti. Çok onur duydum” diye değerlendirdi.

250 BİNDEN ARTIRMAYA SUNULDU 770 BİNE SATILDI

1480’de yapılan tablo Londra Christie’s Salonu’nda 250 bin sterlinden açık artırmaya çıktı. Yaklaşık 500 katılımcı ile başlayan müzayedede, 6-7 alıcı 550 bin sterline kadar fiyat verdi. Sonrasında İBB ve adı açıklanmayan bir alıcı çekişmeye başladı. Artırmanın galibi 770 bin sterlinle İBB oldu. Belediye adına süreci Başkan Danışmanı ve Kurum Sözcüsü Murat Ongun ile Dış İlişkiler Daire Başkanı Mehmet Alkanalka yönetti. Ongun, eserin birkaç gün içinde İstanbul’a ulaşacağını, tablonun uzun vadede nerede sergileneceğine sonra karar verileceğini söyledi.

ARKADAŞLARIMA İNCELEME TALİMATI VERDİM

İmamoğlu da konuya dair şunları dillendirdi: “Satışa çıktığını duyunca çok heyecan duydum ve hemen arkadaşlarıma, süreci incelemeleri için talimat vermiştim. Böyle bir hediyenin İstanbul’a kazandırılması, beni, çok çok mutlu etmiştir. Hayırlı olsun İstanbul halkına. İnşallah nice yüz yıllar İstanbul’da yaşamaya devam edecek.”

Bol yıldızlı aksiyon filmi “Ava”dan ilk fragman yayınlandı

Gündem

Sedat Peker’in oltasına gelen bakan kim?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve Pelikan grubuyla çarpışırken aniden hedefini değiştirdi ve son videosunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya döndü. Soylu, tabiri caizse Peker’in oltasına gelen ilk kişi oldu. Gazeteci Cevheri Güven, ilk kez duyacağınız bilgiler ışığında Peker’in dördüncü videosunu analiz etti. BOLD

Okumaya devam et

Gündem

En fazla KHK’lıyı bağrından çıkaran Kavşut Köyü belgesel oldu

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı Kavşut Köyü 15 Temmuz’un ardından yaşananlar nedeniyle bir belgesele konu oldu. 2 bin 400 nüfuslu 400 haneli Kavşut’ta 200 civarında kamu görevlisi KHK’larla mesleklerinden ihraç edildi. Gazeteci Erkan Yiğitsözlü’nün yönetmenliğini yaptığı “KHK Köyü: Kavşut” adlı belgesel bugün Youtube üzerinden yayınlanacak.

BOLD – KHK’ların Anadolu insanı için nasıl bir kıyım olduğunu anlatan KHK Köyü Kavşut belgeseli bugün akşam Türkiye saatiyle 21:00’de KHK TV’nin Youtube hesabından yayınlanacak.

KHK’larla 2 bin 400 nüfuslu, 400 haneli köyde 200 civarı kamu görevlisi terörist yaftası vurularak mesleklerinden ihraç edildi. Gazeteci Ahmet Erkan Yiğitsözlü’nün yönetmenliğini yaptığı belgesel, Anadolu’nun mütevazı bir köyü ölçeğinde ülke genelindeki haksızlık, hukuksuzluk ve zulmü gözler önüne seriyor.

Kavşut Köyü’nde doktorundan askerine, hâkiminden savcısına, polisinden gardiyanına ya da öğretmenine kadar her meslek grubundan 200 civarında ihraç edilen KHK’lının yaşadıkları anlatılıyor.

Okumaya devam et

Gündem

Ethem Sancak Tank Palet Fabrikasını devrediyor iddiası

Saray’a yakın iş adamı Ethem Sancak ve Katarlı ortağına devredilen Tank Palet Fabrikası’nın yine el değiştireceği iddia edildi. Sancak’ın hisselerini Tosyalı Holding’e devredeceğini belirten CHP’li Özkoç, “TSK’nın fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. Şimdi her şeyi bırakmış kaçıyor” dedi.

BOLD – Yüzde 49,9’luk hissesi Katar ordusuna ait olan savunma sanayi şirketi BMC’de çoğunluk hissesinin Tosyalı Holding’e geçeceği iddia ediliyor. Altay Tankı projesinden Katarlı ortakların çıkarılmasını isteyen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Tank Palet fabrikasında yerli ve milli sermayeyle tankı kendimiz üretelim” dedi.

SANCAK HERŞEYİ BIRAKMIŞ KAÇIYOR

CHP Grup Başkanvekili Özkoç, BMC şirketinin ortaklık yapısındaki sözkonusu değişiklik söylentileri sonrası Altay Tankı projesinden Katarlıların çıkarılma çağrısında bulundu. Özkoç, yaptığı açıklamada, “TSK’nın fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. Şimdi her şeyi bırakmış kaçıyor. Sancak’a siper olan, yalanlarına ortak olan devlet yöneticilerini Allah’a havale ediyorum” dedi.

KAYBEDEN ÜLKE EKONOMİSİ OLDU

Türk-Katar ortak girişimi BMC şirketinin Türk hisselerinin çoğunluğunun çelik üreticisi Tosyalı Holding’e satışının konuşulduğunu belirten Özkoç, “Devletin bütün imkânlarını, teşviklerini kullanarak, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin fabrikasını ele geçiren Ethem Sancak, 29 aydır Altay tankını üretemedi. 29 aylık süreçte kaybeden ülke ekonomimiz oldu. Önemli operasyonlara imza atan TSK’nın tank ihtiyacı karşılanamadı” dedi.

KATARLI ORTAKLARI ÇIKARILSIN

Tank Palet yönetiminden Katarlıların çıkarılmasını isteyen Özkoç, “BMC’nin ortaklığı Tosyalı Holding’e geçerken devlet yöneticilerine bir uyarıda daha bulunmak istiyorum. Gelin, Altay Tankı projesinden Katarlı ortakları çıkaralım. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Tank Palet fabrikasında yerli ve milli sermayeyle bu tankı kendimiz üretelim” dedi.

Ekonomik kriz sayıyı artırdı: Evine aş götüremeyince intihara yöneliyor

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0