Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İmamoğlu’nun 770 bin sterline alınan Fatih tablosu sevinci

İtalyan ressam Gentile Bellini’nin Fatih Sultan Mehmet’i, oğlu Cem Sultan ile tuvale yansıttığı tablonun satın alınmasına dair İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul halkına ait bir eserdir o artık” dedi.

BOLD – Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet’in, oğlu Cem Sultan ile resmedildiği İtalyan Gentile Bellini’nin tablosu 770 bin sterline İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından satın alındı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, süreci “Fatih Sultan Mehmet’e ait bir tablonun yakıştığı yer, elbet İstanbul’dur. Bu şekilde sonuçlanması, beni çok mutlu etti. Çok onur duydum” diye değerlendirdi.

250 BİNDEN ARTIRMAYA SUNULDU 770 BİNE SATILDI

1480’de yapılan tablo Londra Christie’s Salonu’nda 250 bin sterlinden açık artırmaya çıktı. Yaklaşık 500 katılımcı ile başlayan müzayedede, 6-7 alıcı 550 bin sterline kadar fiyat verdi. Sonrasında İBB ve adı açıklanmayan bir alıcı çekişmeye başladı. Artırmanın galibi 770 bin sterlinle İBB oldu. Belediye adına süreci Başkan Danışmanı ve Kurum Sözcüsü Murat Ongun ile Dış İlişkiler Daire Başkanı Mehmet Alkanalka yönetti. Ongun, eserin birkaç gün içinde İstanbul’a ulaşacağını, tablonun uzun vadede nerede sergileneceğine sonra karar verileceğini söyledi.

ARKADAŞLARIMA İNCELEME TALİMATI VERDİM

İmamoğlu da konuya dair şunları dillendirdi: “Satışa çıktığını duyunca çok heyecan duydum ve hemen arkadaşlarıma, süreci incelemeleri için talimat vermiştim. Böyle bir hediyenin İstanbul’a kazandırılması, beni, çok çok mutlu etmiştir. Hayırlı olsun İstanbul halkına. İnşallah nice yüz yıllar İstanbul’da yaşamaya devam edecek.”

Bol yıldızlı aksiyon filmi “Ava”dan ilk fragman yayınlandı

Gündem

Tutuklu kanser hastası Fatih Terzioğlu’nun sağlık raporu kuruldan saklanıyor!

Mide kanseri teşhisi konulan tutuklu hasta Fatih Terzioğlu’nun sağlık raporları İnfaz Erteleme Kurulu’na gitmediği ortaya çıktı.  

BOLD – 21 aydır Silivri Cezaevinde tutuklu olan yönetmen Fatih Terzioğlu’na (40), mide kanseri teşhisi konulduktan sonra Okmeydanı Hastanesine kaldırıldı. Tümör karaciğerine sıçradığı için durumu ciddi olan Terzioğlu’nun uzun süre bu hastalığa dayanamayacağı belirtiliyor. 

Terzioğlu’nun eşi Esra Terzioğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile kanserle mücadele eden eşinin sağlık raporunun İnfaz Erteleme Kurulu’na ulaşmadığını öğrendiklerini açıkladı.  Durumu fark eder etmez raporları kurula elden teslim ettiklerini belirten Terzioğlu, ortada bir iletişim kopukluğunun olduğunu veya kasıtlı yapıldığını ifade ederek “biz durumu fark etmeseydik. Eşim tekrar cezaevine nakledilecekti” dedi.  

Esra Terzioğlu’nun yaptığı açıklama; 

Ahmet Nesin: Sivas Katliamında zemini Perinçek hazırladı

Okumaya devam et

Gündem

Emniyet Genel Müdürlüğü: 7/24 siber devriyedeyiz

Sosyal medya tartışmalarının ardından açıklama yapan Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 7 gün 24 saat esasına göre siber devriye faaliyetlerinin yürütüldüğünü bildirdi. 

BOLD – EGM’den yapılan açıklamada, siber devriye faaliyetleri kapsamında, 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun çerçevesinde Atatürk’e yönelik hakaret suçları ile Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 299’uncu maddesi gereğince cumhurbaşkanına hakaret suçlarının resen takip edildiği belirtildi. 

BAKANLARA YÖNELİK SUÇLAR ŞİKAYETE DAYALI 

Bakan, milletvekili ya da benzer siyasi kişiliklere yönelik işlenen hakaret suçlarının takibi şikayete bağlı suçlar kapsamında değerlendirildiğinden ancak kişilerin şikayeti üzerine adli makamların talep ve talimatları doğrultusunda işlem yapıldığı vurgulanan açıklamada, “Ayrıca sosyal medya üzerinde ya da internet ortamında, kişi ve kurumları hedef göstermek suretiyle gerçek dışı algı oluşturmayı hedefleyen, terör örgütleri ve illegal yapılanmaların sosyal medya faaliyetlerine destek niteliği taşıyan ya da takibi şikayete bağlı olmakla birlikte toplumda infial uyandıran içerikler hassasiyetle takip edilmekte, bu hususlarda adli süreçlere delil olacak nitelikte çalışmalar yapılmaktadır. Türk Polis Teşkilatı suç ve suçlularla mücadeleyi siyasi, düşünce, din, mezhep, cinsiyet ve benzeri sebeplerle ayrım gözetilmeksizin sanal ortamda da sürdürmeye devam edecektir.” denildi.

Her şey MGK kararıyla başladı: Cemaate karşı gayri nizami harp

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’de korona: 17 kişi daha hayatını kaybetti, 1186 yeni vaka!

Türkiye’de korona salgını nedeniyle 17 kişi daha vefat etti. Toplam vefat sayısı 5 bin 167’ye yükseldi.  

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de günlük koronavirüs tablosunu sosyal medya hesabından paylaştı. 49 bin 714 kişiye test uygulandığı belirtilen tabloda son 24 saat içerisinde 1186 yeni vaka tespit edildiği belirtildi.  

Toplam vaka sayısı 202 bin 284’e yükseldi. 

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medyada paylaşımında “Burdur ve Gümüşhane’de 2 gündür yeni vaka yok. En çok vaka olan 5 il: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Konya, Bursa. Toplum sağlığı için risk yansıtan görüntüler artıyor: Bugün, medyada, yolcular arasında sosyal mesafenin sıfırlandığı taşıt haberleri yer aldı.” dedi.  

Her şey MGK kararıyla başladı: Cemaate karşı gayri nizami harp

Okumaya devam et

Popular