Gündem

Gökçek’ten Ankapark savunması: Dünyanın en ucuzu!

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın makamını elinden aldığı eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankapark’ı Disneyland ile kıyasladı: “Dünyanın en ucuza mal olan parkı.”

BOLD – Eski Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Melih Gökçek, inşası 6 yıl süren, 20 Mart 2019’da açıldıktan 6 ay sonra, 49 yıllığına kiralayan şirketin çalışanlara maaş ödeyemeyip 100 kişinin işten çıkarılmasıyla gündeme gelen Ankapark’ı Disneyland’a denk tuttu.

SU ARITMA VE ALTYAPI ÇALIŞMA PARALARI HARCANDI İDDİASI

Maliyetinin 750 milyon doları bulduğu iddia edilen eğlence merkezi için sosyal medya hesabından açıklama yaparak “Dünyanın en ucuza mal olan parkı” ifadesini kullandı. Projede kâr amacı olmadığını söyleyen Gökçek’e ABB Başkanı Mansur Yavaş, su arıtma ve altyapı çalışmaları için ayrılan paraların harcandığını dile getirip isyan etti. Ayrıca parkın ödenemeyen borcu sebebiyle elektrikleri kesilmişti.

ERDOĞAN’IN AÇTIĞI VİALAND’DAN UCUZ İFADESİ

Öte yandan Gökçek’in paylaşımında, 2013’te dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın açtığı İstanbul Vialand’ın maliyetinin 650 milyon dolar şeklinde verilip oyuncak sayısının Ankapark’ın 20’de 1’i kadar olduğunun aktarılması dikkat çekti.

 

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version