Politika

Fatih tablosuna ‘israf’ diyen Metiner’e AKP yönetiminin 10 milyon dolar harcadığı diziyi hatırlattı

İBB Sözcüsü Murat Ongun, İBB’nin 770 bin sterline satın aldığı orijinal Fatih tablosu için ‘israf’ yorumu yapan Metin Metiner’e, Kutul Amare dizisini hatırlattı.

BOLD – CNN Türk ekranlarında yayınlanan ve Semiha Şahin’in sunduğu, Hakan Bayrakçı, Mehmet Metiner ve Metin Özkan’ın konuk olarak katıldığı CNN Türk Masası’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) Londra’daki müzayedede satın aldığı Fatih Sultan Mehmet’in tablosu tartışıldı. Konuklardan eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, 770 bin sterlin verilerek alınan tablo için ‘israf’ dedi.

YANIT İÇİN BAĞLANDI

Metiner’in sözleri üzerine, İBB Sözcüsü Murat Ongun, telefonla canlı yayına bağlandı. AKP’li Mehmet Metiner’in ‘İsraf’ eleştirilerine yanıt veren Ongun, ‘Fatih Sultan Mehmet portresi’ polemiğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

3 TABLODAN BİRİ

İsraf diye nitelenen tablonun Fatih yaşarken yapılan 3 tablosundan biri olduğunu hatırlatan Ongun, ”Bu 3 tablodan bir tanesi de kayıptır nerede olduğu bilinmemektedir. Biz de İBB olarak bu önemli eseri anavatan İstanbul’a getirdik” dedi.

UNUTULAN DİZİYE 10 MİLYON DOLAR

AKP yönetiminin geçmişte, şimdilerde unutulmuş dizilere harcadığı paralardan örnekler veren Ongun, ”2016 yılında Kut-ul Amere dizisi için dolar 2,5 TL iken 22 milyon 750 bin liralık bir sponsor yapmış İBB iştirakleri. O günün parasıyla 10 milyon dolar. Bugünün parasıyla 65 trilyon lira.  O gün israf olmuyor da onun onda biriyle biz dünya eserini Türkiye’ye getiriyoruz neden israf oluyor” diye sordu.

Metiner’in hastane yolu eleştirilerine de cevap veren Ongun, ”Hastane yoluna İBB’nin harcadığı para 580 milyon lira. Bugün Ulaştırma Bakanlığının o yolu yapmak için harcadığı para 10 milyon yok” dedi.

CNN’in muhabiri canlı yayındayken bıçakla işte böyle gasp edildi

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version