Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

YKS sonuçları 28 Temmuz’da açıklanacak

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının 28 Temmuz’da açıklanacağını duyurdu. Sınava 2 milyon 437 bin 119 adayın başvurduğunu hatırlattı.

BOLD – ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, YKS’nin tamamlanmasının ardından açıklama yaptı. YKS’ye 2 milyon 437 bin 119 adayın başvurduğunu hatırlatan Aygün, sonuçların 28 Temmuz’da açıklanacağını söyledi. Aygün şu bilgileri paylaştı: “Sınav, Türkiye’de 81 il ve Lefkoşa dahil olmak üzere 188 sınav merkezinde gerçekleştirildi. YKS’de toplam 714 bin 181 sınav görevlisi yer aldı. 1 milyon 788 bin 694 adayın başvurduğu AYT oturumunda, 291 bin 932 sınav görevlisi, 128 bin 211 adayın başvurduğu YDT’de ise 29 bin 303 sınav görevlisi yer aldı.”

Gündem

‘Çoklu baro yasası’ Resmi Gazetede yayımlandı

Baroların yapısını değiştirmeyi öngören ve ‘çoklu baro yasası’ olarak da bilinen Avukatlık Kanununda değişiklik öngören yasa Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

BOLD- Günlerdir gündemde olan, baroların yapısını değiştirmeyi öngören, Avukatlık Kanununda değişiklik öngören yasa tasarısı geçtiğimiz günlerde TBMM Genel Kurul’dan geçmişti. Yasaya baroların büyük tepkisi var. Baro başkanları, Hükumeti baroları bölerek kontrol altına almaya çalışmakla suçluyor.

Yasanın 15 Temmuz’da sessiz sedasız Resmi Gazetede yayınlanmasına ilk tepkilerden biri Çanakkale Barosu Başkanı Bülent Şarlan’dan geldi.

‘SİZLER DE YAŞAYARAK GÖRECEKSİNİZ’

Şarlan paylaşımında, ”Avukatlık Kanunun da değişiklik yapan Kanun, 15 Temmuz’da Resmi Gazete de yayımlandı. Yargı Bağımsızlığının nasıl yok olacağını, bu kanunun gelecekte nasıl sıkıntılar yaratacağını biz bugünden biliyoruz, sizler de yaşayarak göreceksiniz” ifadelerini kullandı.

Yasa değişikliği ile vatandaşın savunma hakkının sekteye uğrayacağını düşünen avukatlar Türkiye’nin 4 bir yanından Ankara’ya yürümüştü. Ankara girişinde polis ile yaşanan gerginlik günlerce gündemde kaldı.

15 Temmuz Toplama Kampı: Kurbanlardan biri ilk kez konuşuyor

Okumaya devam et

Gündem

Adliyede Kovid-19 testinde hakim-personel ayrımcılığı

Samsun’da vergi ve idare mahkemelerinde vakalar arttı, çoğu adliyede sabun ve dezenfektan bulunmuyor. Hakimlere test uygulanırken, personellere test yapılmadı. Hastaneye başvuran birçok personelin testleri ise pozitif çıktı.

BOLD – Samsun Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı’na bağlı ilk derece vergi ve idare mahkemelerinde Kovid-19 vakalarında artış görüldü. Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Büro-Sen, hâkimlere test yapıldığına ancak personele hiçbir test uygulanmadığına dikkat çekerek Adalet Bakanlığı’na yazı gönderdi. Bakanlık, önlemlerin gözden geçirildiğini bildirdi.

PERSONELLERİN TESTLERİ POZİTİF ÇIKTI

Cumhuriyet’ten Mustafa Çakır’ın haberine göre Türk Büro-Sen, Adalet Bakanlığı’na gönderdiği yazıda, Samsun Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı’na bağlı ilk derece vergi ve idare mahkemelerindeki personelde Kovid-19 vakalarının artmaya devam ettiğine dikkat çekti. “Vergi ve idare mahkemelerindeki hâkimlere Kovid-19 testleri yapılmış, ancak mahkemelerde çalışan hiçbir personele test yapılmamıştır” diyen sendika, belirti gösteren bir kısım personelin kendilerinin hastanelere başvurduklarını ve testlerinin de pozitif çıktığını belirtti.

SABUN VE DEZENFEKTAN İÇİN “ÖDENEK YOK” GEREKÇESİ

Sendika, adliye içerisindeki asansörlerin az sayıda olması nedeniyle kişilerin gerekli mesafeyi koruyamadığı, Samsun Bölge İdare Mahkemesi dahil çoğu adliyede ödenek yetersizliği gerekçe gösterilerek halen sabun ve dezenfektanın idarece temin edilmediğine dikkat çekti. Sendika vaka görülen adliyelerdeki tüm personele bir an önce test yapılması uygulamasına geçilmesini talep etti.

27 yıl sonra tahliye: İşkencecim mahkemede hakimdi

Okumaya devam et

Gündem

Bağcılar’da 5 ayrı adresteki 10 dükkanda aynı anda yangın çıktı

Bağcılar Güneşli semtinde gece saatlerinde 5 ayrı adreste çok sayıda iş yerinde yangın çıktı. İtfaiyenin müdahale ettiği yangında 10 iş yeri zarar gördü.

BOLD- Bağcılar’da gece 02.00 sıralarında, Güneşli semtine bağlı Fevzi Çakmak Caddesi, Üsküp Caddesi, Kirazlı Caddesi ve Menderes Caddesindeki 5 farklı adresteki iş yerlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevleri fark eden vatandaşlar durumu yetkililere bildirdi.

10 DÜKKAN YANDI

Olay yerlerine çok sayıda itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri, kısa sürede yangınları söndürürken bir süre soğutma çalışması yaptı. Yangında 10 iş yerinde maddi hasar meydana geldiği belirlendi. İtfaiye ekiplerinin çalışma yaptığı sırada polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı.

Kendilerine yangının çıkış nedeni hakkında bilgi verilmediğini söyleyen, iş yeri yanan bir esnaf, “500 metre ileride de bir yakımıza ait iş yerinde de yangın çıktı” diye konuştu. Yangınların terör eylemi olup olmadığı bilinmezken, polis ve itfaiye yangının çıkış sebebini belirlemek amacıyla çalışma başlattı.

Pirzola yerken eli yanmasın diye 100’lük banknot kullandı

Okumaya devam et

Popular