Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Sen misin bekçiden şikayetçi olan: Önce dayak yediler sonra 8’er ay hapis cezası aldılar

İstanbul Bağcılar’da iş çıkışı darp edildikleri bekçiler hakkında şikayetçi olan inşaat işçisi 2 kardeş, dava sonunda 8’er ay hapis cezası aldı.

BOLD – Bağcılar’da 2018 yılında çalıştıkları inşaattan iş çıkışı eve giden M.A. ve İ.A. kardeşler, yolda çarşı ve mahalle bekçilerine denk geldi. Kardeşlerden kimliklerini alan bekçiler, yarım saat kardeşleri bekletti. Bekletilmeleri üzerine bekçilere “Bizi neden burada tutuyorsunuz” diye soran kardeşler ile bekçiler arasında tartışma çıktı. Bekçiler neden bekletildiklerini soran kardeşleri darp etti.

DARP RAPORU ALDILAR

Mahalle bekçileri iki kardeşi ellerini arkadan kelepçeleyerek asfalta yatırdı. Aldıkları darbeler sonucu yaralanan 2 kardeş Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Darp raporu alan kardeşler ifadeleri için polis merkezine götürüldü. Bekçiler, kendilerinden şikayetçi olan M.A. ve İ.A. hakkında ‘görevli memura görevini yaptırmamak için direnme’ iddiasıyla tutanak da tutturdu.

İFADELERİNDE DARBI ANLATTILAR

Kardeşler, daha sonra şikayetçi oldukları bekçiler aleyhinde verdikleri ifadede, bir aracın bagajına konulduklarını, üstlerine yedek lastik ve trafik dubası atıldığını, ağız ve burunlarından kan gelene kadar araçta darp edildiklerini, fotoğrafları çekilerek kendileriyle dalga geçildiğini iddia etti.

KARDEŞLERE 8’ER AY HAPİS

Bakırköy 18. Asliye Ceza Mahkemesi görülen davaya ilişkin karar geçenlerde açıklandı. İki kardeşe, ‘kamu görevlisine hakaret’ suçundan beraat ederken, ‘görevi yaptırmamak için direnme’ suçundan 8 ay hapis cezası aldı. Mahkeme iyi hal durumlarını göz önünde bulundurarak hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Jandarma astsubay Rafi Ceran ‘büyük oyunu’ gördü!

Gündem

Bir uyarı da İzmir için geldi: Koronavirüs vakaları 3,5 kat arttı

İzmir’deki vaka artışına dikkat çeken Vali Yavuz Selim Köşger: “İki günde 15 hemşehrimizi Koronadan kaybettik. Bir kez daha İzmirlileri dikkatli olmaya çağırıyorum” dedi.

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçen perşembe akşamı İstanbul’daki artan vaka sayılarına dikkat çekerek, bir dizi uyarılarda bulundu. Benzer bir uyarı da İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’den İzmirlilere geldi. Köşger, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda kentte son 20 günde vaka sayılarının 3 buçuk kat arttığını söyledi.

İKİ GÜNDE 15 CAN KAYBI

İzmir’deki ölüm oranlarının da arttığına dikkat çeken Köşger şunları söyledi: “İzmir Dikkat! Değerli İzmirliler tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi İzmir’imizde de Kovid-19 tehlikesi artarak devam ediyor. Örneğin İzmir’de 20 gün öncesine göre vaka sayısı 3,5 kat artmış durumda, son 10 günde ikiye katlandı. Durumun ciddiyeti artarak devam ediyor. Koronanın mutasyona uğradığı ve ölümcüllüğünün azaldığı iddiası da doğru değil. Son iki günde 15 hemşehrimizi Koronadan kaybettik. Bir kez daha İzmirlileri dikkatli olmaya çağırıyorum.”

İstabul’da yerel yöneticilerle, geçen perşembe bir araya gelen Bakan Koca, İstanbul’daki vaka sayısının Türkiye genelinin yüzde 40’ına, Ankara’nın 5 katına ulaştığını söyledi.

Bakan Koca: Yeni hasta sayısı da ağır hasta sayısı da artıyor

Okumaya devam et

Gündem

Bakan Koca: Yeni hasta sayısı da ağır hasta sayısı da artıyor

Sağlık Bakanlığının paylaştığı günlük koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 72 kişiyle beraber toplam can kaybı 9 bin 799’a yükseldi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı koronavirüse ilişkin güncel verileri ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, son 24 saatte 72 kişi koronavirüsünden hayatını kaybetti. Son rakamlarla toplam can kaybı 9 bin 799’a yükseldi. Bugün yapılan 112 bin 215 test sonucuna göre ise 2 bin 17 yeni hasta tespit edildi. Türkiye’deki toplam hasta sayısı ada 361 bin 801 oldu. Bugün iyileşen bin 297 kişiyle birlikte toplam iyileşen toplam hasta sayısı 314 bin 390’a yükseldi. Toplam hastalarda zatürre oranının yüzde 5,6, toplam ağır hasta sayısının ise bin 744 olduğu açıklandı. Türkiye genelinde yatak doluluk oranı yüzde 48.1, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 65.2 ve ventilatör doluluk oranı yüzde 32.1 olarak duyuruldu.

Sosyal medya hesabından güncel verileri değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Bugün tespit edilen 2.017 yeni hasta var. Ağır hasta sayımız ve aktif hasta sayımız artmaya devam ediyor. Bu gidişatı değiştirmek bizim elimizde. Mücadeleyi bize kazandıracak olan birbirimizin hakkına saygı duymak ve tedbirlere birlikte uymaktır” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da korkutan Kovid-19 hazırlığı

Okumaya devam et

Gündem

Zulümde kararan yaşamlar ‘Parçalanmış hayatlar Susturulmuş Türkiye’ ile dünyaya duyurulacak

Türkiye’de 15 Temmuz sonrası başlatılan cadı avı ile yitirilen canlar ve kararan yaşamlar “Parçalanmış Hayatlar, Susturulmuş Türkiye” adlı program ile bugün dünyaya duyurulacak.

BOLD – 15 Temmuz sonrası Türkiye’de yaşanan hukuksuzluklar ve mağduriyetler, “Parçalanmış Hayatlar, Susturulmuş Türkiye” başlıklı programla Türkiye saati ile saat 20.00’de gündeme getiriliyor.

Program bugün Chicago saatiyle 12.00, New York saati ile 13.00, Londra saati ile 17:00 ve Berlin 18:00’de başlayacak programla, yaşanan hukuksuzlukları bizzat yaşayanlar ya da mağdurların eşler tarafından ilk ağızdan anlatacak. Program, İngilizce altyazıyla yayınlanacak.

Program Huddled Masses adlı insan hakları kuruluşunun YouTube kanalından da yayınlanacak.

Programa Natali Avazyan, Hüda Kaya, Haluk Savaş’ın eşi Esen Savaş, gözaltındayken hayatını kaybettikten sonra hakkında açılan soruşturmada suçsuz olduğu ortaya çıkan Gökhan Açıkkollu’nun eşi Tülay Açıkkollu, tutuklu Harbiyeli Furkan Çatinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya, boksör Ünsal Arık ile gazeteciler Arzu Yıldız, Sevinç Özarslan, Ebubekir Kara ve Müberra Boşçu yer alacak.

Beyaz sandalyede insanlığın katledilmesi Avrupa’da kınandı

Okumaya devam et

Popular