Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Karamollaoğlu’ndan AKP’ye: Süngüyle iktidara gelebilirsiniz ama süngünün üzerine oturamazsınız

İktidarın her şeyi kontrol etme isteğini eleştiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Süngüyle iktidara gelebilirsiniz ama süngünün üzerine oturamazsınız. Her şeyin hızla değiştiği bir dünyada, hiçbir iktidar kendi gücünü topluma zorla dikte ettiremez” dedi.

BOLD – Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP hükumetinin toplum üzerindeki baskıyı artırmasına dikkat çekerek, “Baskıyla uzun vadede ayakta duramazsınız” dedi. Hasankeyf’in betonlaştırılmasını da eleştiren Karamollaoğlu, “Bu manzara her şeyi betona mahkum eden AK Parti iktidarının ciddi bir başarısıdır” dedi.

HASANKEYF’TE MANZARA HİÇ İÇ AÇICI DEĞİL

Gündeme ilişkin açıklamalar yapan Karamollaoğlu, Anadolu Ajansı’nın “Hasankeyf’in yeni yüzü ile misafirlerini beklediği” haberini hatırlatarak, “Lakin bu yeni yüz bizi hayretler içerisinde bıraktı. Öyle ki tarihi dokuyu ve doğayı koruma konusunda gösterilen başarı hayret verici. Barajın inşası temelde ihtiyaç olabilir; birtakım tarihi eserlerin koruma maksatlı olarak taşınmasını takdirle karşılıyorum. Ancak geriye kalan manzara hiç iç açıcı değil. Bu manzara her şeyi betona mahkum eden AK Parti iktidarının ciddi bir başarısıdır diyebiliriz” dedi.

İKTİDAR YANLISI BAROLARA GÜN DOĞACAK

Çoklu baro düzenlemesinin adalette kutuplaşmayı artıracak bir adım olduğunu belirten Karamollaoğlu, “Adalet kutuplaşmaya dayanamaz, kutuplaşma ile adalet sağlanmaz. Kutuplaşma öç alma yeridir. Adalet böyle bir şeyi kaldıramaz. Çünkü bundan sonra iktidar yanlısı barolarla, iktidar karşıtı barolar varmış gibi bir hava doğacak. Çoklu baro demek adaletin içerisine tamamen partizanlığın sokulması demektir. Millet nereye gidecek, derdini nasıl çözüm arayacak? Artık iktidar yanlısı barolara gün doğacak” dedi.

HER ŞEYİ KONTROL ETME İSTEĞİ BOŞA ÇIKACAK

Sosyal medyada yapılması planlanan düzenlemeye de değinen Karamollaoğlu, “Asıl mesele her şeye hükmetme duygusu ile hareket eden Sn. Cumhurbaşkanı’nın sosyal medyayı da hükmü altına almak istemesidir. İktidardaki arkadaşlara şu hususu hatırlatmak istiyorum. Tarihi bir söz vardır; “Süngüyle iktidara gelebilirsiniz ama süngünün üzerine oturamazsınız.” Bu söz ile anlatılmak istenen şey, baskıcı siyasetin ya da askeri gücün hayatın akışı karşısında uzun vadede ayakta duramayacağıdır. Her şeyin hızla değiştiği bir dünyada, hiçbir iktidar kendi gücünü topluma zorla dikte ettiremez. Bu sebeple sosyal medya üzerinde kurulmaya çalışılan tahakküm nafiledir. Her şeyi kontrol etme isteği sonunda boşa çıkacaktır” dedi.

“Sosyal medyama dokunma” diyen 6 gence ‘faşizm’ davası

Politika

Akşener net: “Başıma silah dayasalar Cumhur İttifakı’nda yer almam”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başlattığı, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın destek verdiği ‘evine dön’ çağrısı hakkında İyi Parti lideri Meral Akşener’den, “Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminde Cumhur İttifakı içinde yer almamız mümkün değil! Başıma silah dayasalar mümkün değil” çıkışı geldi.

BOLD – Siyaset gündemini meşgul eden ‘evine dön’ çağrısı etrafındaki tartışmalar sürerken İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. KRT TV Söz Meclisi programında Çiğdem Akdemir’e konuk olan Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin davetini AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘parmak sallama’ gibi algıladığını belirtti.

ERDOĞAN MESAJIMI ALGILADI BAHÇELİ’NİN KASTI MEÇHUL KALDI

“Sayın Devlet Bahçeli, aslında 6 ayda bir partimize davet çıkarıyor. Ama beni hariç tutardı şimdiye kadar. İlk defa beni davet etti. Bu ev sözü yani özellikle kocaman yazılmış ev sözü MHP’ye dön anlaşıldı. Fakat ben o mesajı benden ziyade Sayın Erdoğan’a yönelik parmak sallama gibi algıladım. Dün mü önceki gün mü yapılan açıklamanın da aynı şekilde yapıldığını düşünüyorum. Parlamenter sistemle ilgili aynısını düşünüyorum. Çünkü, ben de cevap olarak dedim ki Sayın Erdoğan’a, ‘Ya ortağınla biraz ilgilen, biraz ilgisiz kalındığı zaman dönüp her seferinde bize bir şey söylüyor’ Erdoğan benim mesajımı algıladı. Benim eve dönme çağrısını tercüme etti. ‘Eve dön’ çağrısında evi MHP değil Cumhur İttifakı diye tanımladı. Sayın Bahçeli’nin neyi kastettiği meçhul kaldı” diye konuştu.

BİRBİRİNE SİNKAFLI KÜFREDENLER ETLE TIRNAK OLDU

İyi Parti’yi kolay şartlar altında kurmadıklarını, bir ev gibi düşünülürse helal lokma yenilen bir ev olduğunu ifade eden Akşener, Cumhur İttifakı bileşenlerini, “Birbirlerine sinkaflı küfür edenler etle tırnak gibi bir araya geldi. Ben bunu yapmam. Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminde Cumhur İttifakı içinde yer almamız mümkün değil! Başıma silah dayasalar mümkün değil” şeklinde eleştirdi.

Rektör atamalarına sert tepki: Liyakatsizlerin ülkesi olduk!

Okumaya devam et

Politika

Rektör atamalarına sert tepki: Liyakatsizlerin ülkesi olduk!

CHP’li Yıldırım Kaya, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 16 üniversiteye yaptığı rektör atamalarına tepki gösterdi. “Adının başında Prof. Dr. yazan liyakatsizlerin ülkesi olduk” dedi.

BOLD – Aralarında Gazi, Ankara ve ODTÜ’nün bulunduğu 16 üniversiteye rektör görevlendiren Erdoğan, Ankara Üniversitesine eski AKP Adana Milletvekili ve Sağlık Bakanlığı eski Müsteşarı Necdet Ünüvar’ı 19 Mayıs Üniversitesine ise Diyanet İşleri eski Başkan Yardımcısı Yavuz Ünal’ı atadı.

4 DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ YAPMIŞ BİRİSİ

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Erdoğan’ın AKP’ye yakın isimleri rektör olarak atamasına tepki gösterdi. Kaya, şunları söyledi: “Liyakatten uzak yaptığınız her atama sadece üniversitelerimize değil, ülkemizin geleceğine vurulmuş bir darbedir. En son iki uygulamayı gördük. Ankara Üniversitesine bir rektör atandı. Kanun Hükmünde Kararname ile Barış Akademisyenlerini ihraç eden (Erkan) İbiş’i aldın. Yerine kimi getirdin? Necdet Ünüvar. Kim bu? Adalet ve Kalkınma Partisinde 4 dönem milletvekilliği yapmış birisi. 19 Mayıs üniversitesine de bir rektör atadınız, atanan bu rektör kim? Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı yapmış Yavuz Ünal. Değerli profesörlerimizi, bilim insanlarımızı tenzih ederek söylüyorum… Adının başında Prof. Dr. yazan liyakatsizlerin ülkesi olduk” ifadelerini kullandı

AYM’den hak ihlali kararı: KHK’lı işçi işe iade davası açabilir

Okumaya devam et

Politika

Jakuzide “Lan fakirler” diyen AKP’li başkan görevine devam ediyor

Jakuzide video çekerken arkadaşlarına yönelik “Lan fakirler” sözleri sonrası AKP Şanlıurfa Gençlik Kolları Başkanlığından istifa eden Mehmet Salih Saraç’ın parti toplantısında yeni görüntüleri ortaya çıktı.

BOLD – Saraç’ın belediye meclis üyeliği görevine devam ettiği, AKP Haliliye İlçe Başkanlığındaki toplantıya katıldığı belirtildi.

Jakuzide çektiği videoda, “Lan fakirler! Oğlum beni rahatsız etmeyin. Tamam mı? Biraz keyif ediyorum” diyen AKP Şanlıurfa Gençlik Kolları eski Başkanı Saraç, tepkiler üzerine görevinden ayrılmıştı.

AKP’li Mehmet Salih Saraç’ın partisinin toplantısında katıldığı fotoğrafları paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Haliliye Belediye Başkan Vekililiği, Haliliye belediye meclisi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi üyeliği görevlerine devam ettiğini belirtti. Tanal, “Mevcut görevlerinden dolayı para alan Mehmet Salih Saraç, istediği zaman jakuzi sefası yapabilecek! Saraç, aslında AKP’nin aynasıdır. Bu yüzden Saraç’ı korudular, ihraç etmediler” tepkisi gösterdi.

Bursa’da tezgahı kaldırılan esnaf valilik önünde kendini yaktı

Okumaya devam et

Popular