Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Salih ve Melih’in babası cezaevindeydi şimdi de anneleri tutuklandı

Salih ve Melih kardeşler de hem annesiz hem babasız bırakıldı. Tutuklu baba Semih Öztekin’den sonra anne Şeyma Öztekin de tutuklandı.

BOLD – Anne-baba tutukluluklara bir yenisi daha eklendi. Babaları 3,5 yıldır tutuklu olan 6 yaşındaki Salih ve 3,5 yaşındaki Melih’in annesi Şeyma Öztekin dün Gaziantep’te gözaltına alındı. İki çocuk böylece hem annesiz hem de babasız kaldı. Şeyma Öztekin, bugn çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanıp Gaziantep Cezaevine gönderildi.

Cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklanan baba Semih Öztekin, 10 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Salih 6, Melih 3,5 yaşında.

820 gram doğan tutsak bebek Zeynep ve annesinin savaşı

Gündem

Urfa’da AKP’lilere ‘VIP korona testi’ iddiası: Vatandaş günlerce bekliyor

Koronavirüs vaka sayısı artan Şanlıurfa’da vatandaşların test sonuçları 4-6 gün arası çıkıyor. Ancak AKP’li belediye başkanı, il başkanı, kadın ve gençlik kolları başkanlarının testlerinin 10 saatte verildiği iddia edildi. Urfalılar sosyal medyada “İşte sözünü ettikleri mücadele” ifadesiyle tepkisini gösterdi.

BOLD – Kovid-19 pandemisinden en çok etkilenen şehirlerden Şanlıurfa’da test skandalı yaşandı. Saatlerce bekleyip, güçlükle test yaptırabilen vatandaşların sonuçları 4-6 gün arasında bildirilirken AKP’li belediye başkanı, il başkanı, kadın kolları başkanı ve gençlik kolları başkanlarının Pazartesi yapılan testlerinin 10 saatte neticelendiği ileri sürüldü.

DÖRT GÜNDÜR SONUÇ BEKLERKEN ÇALIŞMAYA DEVAM ETTİ

Test neticesini beklerken günlük hayatını sürdüren, toplu taşıma araçlarına binen, işe giden insanlar konunun hassasiyetine dikkat çekti. Sonucunu paylaşan Welat Akuş, “07.08.2020 tarihinde yapmış olduğum COVID-19 test sonucu bugün (11.08.2020) çıktı. 4 gündür sonucu beklerken çalışmaya devam ettim. Ve şu an insanlarla dolu şehir otobüsüyle eve gidiyorum. İşte sözünü ettikleri korona virüsüne karşı önlem, tedbir, mücadele budur” ifadelerini kullandı.

KAÇ KİŞİYE BULAŞTIRMAMI İSTİYORLAR

Sosyal medya paylaşımlarında, ilin sağlık sistemine isyan eden vatandaşlar, erken sonuç almak isteğini dile getirdi. Bahri Yetkin isimli kişi, “6 gündür test yapan yakınlarım var. Urfa sağlık sisteminden çıkarılmış sanırım. Tamam vatandaş dikkat etmiyor doğru ama sağlık sisteminin hiç mi suçu yok” diye sorarken, Özlem Beyazkuş, “5 günden uzun süredir test yaptım ve bu gün aradığımda testlerin karıştığını, yenisini yapacaklarını söylediler. Şimdi pozitif hastaysam kaç kişiye bulaştırmamı istiyorlar anlamadım” dedi.

SİZDEN HİÇBİR TALEBİMİZ YOK ARTIK

Netice almaktan umudunu kesen Tahir Kalkan ise tepkisini şöyle ortaya koydu: “Buradan tüm yetkililere sesleniyorum. Bu saatten sonra test sonucu çıksa da, çıkmasa da vereceğiniz hiçbir tedaviyi kabul etmiyorum. Evden çıkmıyorum, kimseyi de eve almıyorum. Kendimizi Allah’a emanet ediyoruz. Sizlerden hiçbir talebimiz yok. Hakkımızı helal etmiyoruz.”

PAZARTESİ ÖĞLEN TEST AKŞAM NETİCE

Öte yandan AKP’li yöneticilerin VIP test hizmeti aldıkları iddia edildi. Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İl Başkanı Bahattin Yıldız, Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven ve Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Uğur Korkmaz’ın test numuneleri pandemi hastanesi yerine, öğlen 12:10-12:27 arası Şanlıurfa Karaköprü İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde alındı. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi laboratuvarında aynı gün 22:00’de sonuçlandı.

İzoleyken hastalanan doktor: “Önlemleri maksimuma çıkarın”

Okumaya devam et

Gündem

Yüzbaşı Ümit Berber: Balyozucu komutanlar Jandarma Karargahı’na yaylı yatak yerleştirip beni çalıştırdılar

2014 ve 2015 arası Jandarma’da daha önce Balyoz’dan yargılanmış komutanların istediği atamaların yapılabilmesi için hastanede yatan personel, yatağıyla Karargah’a getirildi.

BOLD – Jandarma Genel Komutanlığı Personel Başkanlığında çalışan Yüzbaşı Ümit Berber, ORSATV’nin Youtube yayınında 15 Temmuz ve öncesinde yaşadıklarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

TSK’dan ihraç edilen Yüzbaşı Berber,  TSK’da anormalliklerin 15 Temmuz’dan iki yıl önce başladığını belirterek şöyle konuştu:

“Ben tayinlerin iyileştirilmesiyle ilgili bir projeyi yürütüyordum Jandarma Komutanlığı Personel dairesinde. 2014 Kasımından itibaren TSK’daki hiçbir teamüle uygun olmayan atamalar yapılmaya başlandı. Balyoz’dan yargılanıp beraat eden komutanlar Jandarmaya döndü ve Personel Başkanlığı, İstihbarat Başkanlığı gibi tüm kritik noktalara getirildiler. Sonrasında mevcut atama sistemine aykırı biçimde kağıtlar gelmeye başladı. Bu kağıtlarda çoğunluğu kurmay subayların, daha düşük rütbe gerektiren yerlere gönderilmesi isteniyordu.

Normalde atamaların yayınlanması hep komuta katının yüzünden hep birkaç gün ya da hafta gecikir ama 2015 atamalarında şöyle birşey oldu: Yayınlanmasını ilan ettiğimiz tarihten iki hafta önce aniden atama listesini yayınlamamız istendi. Hiçbir hazırlık yapılmamıştı. Çeşitli kontroller yapılması lazımdı. Komutanımız Tümgeneral Fuat Güney acil bugün yayınlanması gerekiyor dedi. Kendisi şu an halen görevde. Ne yapacaksam hemen yapmam istendi. Ben o sürede belimden rahatsızdım ve hastanedeydim. Jandarma komutanlığında çalışma masam kaldırıldı, oraya yaylı yatak kondu. Ve ben iki ay kucağımda klavyeyle öyle çalıştırıldım ve o atamalar acilen yapıldı.

Şimdi geçmişe dönüp bakıyorum, Jandarma Komutanlığındaki atamalara bakıyorum, 15 Temmuz’da başımıza bunları getiren ittifak çalışmaya o dönem başlamış. Özellikle Balyozcu komutanların dönüşüyle. Çünkü yargılanıp beraat edip dönenlerden birkaçı değil tamamı jandarmada kritik noktalara getirildi ve Jandarma Genel komutanlığını onlar yönetmeye başladı.  Dönemin Jandarma Genel Komutanı Org. Galip Mendi değil onlar yönetiyordu herşeyi.

Bu kişilerin hepsinin 15 Temmuz’da 21:30’dan itibaren belki de daha önce bir arada olmaları, hatta emekli olanlar dahil bir arada olmaları, bu kişilerin Baro tarafından Emniyet tarafından aranmaları, her şeyin organize olduğunu gösteriyor ve derslerine iyi çalıştıklarını görüyorum. Dinliyorum anlattıklarını, o gece Jandarma Genel Komutanı Galip Mendi’den daha çok şey biliyorlar.”

Okumaya devam et

Gündem

İzoleyken hastalanan doktor: “Önlemleri maksimuma çıkarın”

Kovid-19’a yakalanan Aile Sağlığı Merkezi doktoru Ramazan Avşar, “Her şeye dikkat ederken bile hastalığa yakalanıyorsak sizler daha büyük tehlikedesiniz. Onun için tedbirleri maksimuma çıkarın. İşiniz yoksa evden çıkmayın” tavsiyesi yaptı.

BOLD – Koronavirüs salgını Türkiye’de hızla yayılırken sağlık çalışanları en önemli risk grubunda yer alıyor. Kayseri Sarıoğlan’da Aile Sağlığı Merkezi doktoru Ramazan Avşar, 6 Temmuz’da yüksek ateş ve öksürük şikâyetiyle Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Virüs testi pozitif çıkınca da tedaviye alındı. Halkı hastalığa karşı uyaran Avşar, “Korunmak için maskeyi kesinlikle takın. Maskeyi kolay kolay çıkaran birisi değildim. Hatta ilçede ‘Koronavirüse en çok sen dikkat ediyordun, sen yakalandın. Biz ne yapacağız?’ diyorlardı. Elinizi belirli aralıklarla yıkayın. Kalabalık yerlere girmeyin” dedi.

HASTANELER HASTA KİŞİLERLE DOLU

Evde izole hayat yaşadığını eşinin de bu noktada hassas davrandığını belirterek ayrıca şu tavsiyelerde bulundu: “Çocukları bahçe tarzı yerlere 1-2 kez çıkardım. Her şeye dikkat etmeme rağmen yakalandım. Her şeye dikkat ederken bile bu hastalığa yakalanıyorsak sizler daha büyük tehlikedesiniz demektir. Onun için tedbirleri maksimuma çıkarın. İşiniz yoksa evden çıkmayın. Acil bir hastalığınız yoksa hastanelere ve acil sağlık merkezlerine gitmeyin. Acil değilseniz, acillere hiç gitmeyin. Çünkü hastaneler hasta kişilerle dolu. Bunların koronavirüs olma ihtimali var. Bunları göz önünde tutun.”

Önlem almadan normalleşme salgını artırdı: Kontrolden çıkabilir

Okumaya devam et

Popular