Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Diyanet Vakfı kira alamadığı esnafı, halkı ateistleştirmekle suçladı

Pandemi yüzünden kapanan iş yerinin kirasını ödeyemediği için CİMER’e başvuran Müjdat Çakmak’ı arayan mülk sahibi Diyanet Vakfı yetkililerinin, zordaki esnafı tehdit etti ortaya çıktı.

BOLD – Bingöl’de ortağı olduğu oyun salonunun mülk sahibi, Türkiye Diyanet Vakfı’na kirasını ödeyemeyen Müjdat Çakmak, sıkıntılarını CİMER’e yaptığı başvuru ile anlattı. Başvurusunda pandemi sonrası, geçim kaynağı oyun salonunu kapatmak zorunda kaldıklarını söyleyen Çakmak, Diyanet Vakfından hiç beklemediği tepkiyle karşılaştı.

BASINA YANSIMASI VAKIF YETKİLİLERİNİ KIZDIRDI

Başvurunun basına da yansıması üzerine Diyanet Vakfının Bingöl temsilcisinin kendisini aradığını söyleyen Çakmak “Vebal alıyorsunuz. İnsanların ateist olmasına vesile oluyorsunuz” dediğini belirtti.

ÖYLE BİR SAÇMALIK OLABİLİR Mİ?

Temsilciliğin tepkisine şaşırdığı belirten Çakmak, ”Öyle bir saçmalık olabilir mi? Benim yaptığımla insanlar ateist oluyorsa sizin yaptığınızla imana gelsinler o zaman. Asıl mevzu haberlerin altına yapılan yorumlardı. Yurttaşların bazıları her cuma çıkışında camiye yardım verdiğini ama bu saatten sonra vermeyeceğini yazmıştı. Bunların kaygısı iman değil, insanların ateist olması değil, tamamen ekonomik kaygı” diye konuştu.

HDP VAKFIN KİRACILARININ SORUNUNU MECLİSE TAŞIYACAK

Olayın ardından HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir de Diyanet Vakfı kiracılarının sorununa ilişkin durumu Meclise taşıyacağını söyledi. Konuya ilişkin soru önergesi hazırladıklarını söyleyen Aydemir, Türkiye Diyanet Vakfının bilgi taleplerine uzun süredir yanıt vermediğini belirterek, “Bingöl Belediyesi ve Türkiye Diyanet Vakfı’na ait olan iş yerleri kiracılarına, pandemi nedeniyle üç aylık bir süre kapsamında kira alınmayacağı ifade edilmişti. Özellikle Diyanet Vakfına ait olan; Ulucami pasajı, Hacı Hıdır Camiisi pasajında bulunan iş yerlerinin esnaflarına gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde, bu tutumun değiştiğini, ödenmeyen üç aylık kiraların altı taksit şeklinde talep edildiğini öğrendik. Çok zor durumda olduklarını ifade eden esnafın talebi, kiraların alınmaması yönündedir” dedi.

Melek Anne’nin evine icra gönderdiler, kapısını kırıp eşyalarını gasp ettiler

 

Gündem

KHK’lı öğretmen hayatını kaybetti

Yalova KHK Platformu gönüllülerinden Celal Bahadır, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. Bir yıl cezaevinde kalan Bahadır’ın cenazesi yarın kaldırılacak.

BOLD – Yalova’da öğretmenlik yaparken KHK ile ihraç edilen matematik öğretmen Celal Bahadır, kaynak yaparken elektrik akımına kapılıp hayatını kaybetti. İşini kaybettikten sonra bir yıl hapis yatan Bahadır’ın cenazesi yarın (10 Ağustos 2020) Yalova Çiftlikköy Sultaniye Camii’nden kaldırılacak.

KHK PLATFORMU GÖNÜLLÜSÜYDÜ

Celal Bahadır ölüm haberini HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından böyle duyurdu:

“Yalova KHK Platformu gönüllülerinden, ihraç matematik öğretmeni Celal Bahadır. Evinin önünde kaçak elektrik akıma kapılması sonucu vefat etti. Cenazesi yarın öğle namazına müteakiben Yalova Çiftlikköy Sultaniye Camii’nden kaldırılacaktır.”

45 yaşındaki Celal Bahadır evli ve 3 çocuk babasıydı.

Okumaya devam et

Gündem

Bitkisel hayata giren tutuklu öğretmenin oğlu 7 gün dayanabildi

Ameliyat sonrası bitkisel hayata giren ve 7 gün yaşama tutunmaya çabalayan tutuklu öğretmen Rasih Erdoğan’ın oğlu Mehmet Erdoğan 4 Ağustos’ta hayatını kaybetti.

BOLD – Kolundaki kist nedeniyle ameliyat edilen ve narkozun etkisinden çıkamayan 7 yaşındaki Mehmet Erdoğan, 7 günlük yaşam mücadelesi sonucunda hayatını kaybetti. Ameliyattan sonra bitkisel hayata giren ve 29 Temmuz’dan beri Ankara’da bir hastanede yaşamak için direnen küçük Mehmet, 4 Ağustos 2020’de hayatını kaybetti. Aile yakınlarının verdiği bilgiye göre 4 Ağustos salı akşamı duran Mehmet, 5 Ağustos’ta Kahramanmaraş’ta defnedildi.

2,5 yıldır tutuklu olan Mehmet’in babası Rasih Erdoğan cenazeye kelepçeli getirildi. Oğlunun tabutunun başında gözyaşlarına boğulan babanın hali yürekleri dağladı.

KHK ile kapatılan okullarda öğretmenlik yaptığı için tutuklanıp Kahramanmaraş Aksu Cezaevine gönderilen Rasih Erdoğan 2,5 yıldır cezaevinde. 7,5 yıl hapis cezasına çarptırılan Erdoğan’ın dosyası Yargıtay tarafından onaylandı.

Tutuklu öğretmenin oğlu Ankara’da yaşam mücadelesi veriyor

Okumaya devam et

Gündem

Bakan Koca’nın umudu takipçileri: Siz de bir tedbir mesajı verin

Koranavirüs yeni vaka sayılarının yeniden yükselişe geçmesi sonrası, tedbirler konusunda birçok yol deneyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu sefer de takipçilerinden yardım istedi.

BOLD- Normalleşme adımları sonrası Türkiye’deki, koronavirüs salgınına ilişkin yeni vaka sayısının yeniden yükselişe geçmesi uzmanları ve yetkilileri endişelendiriyor. Özellikler Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu üyeleri, vatandaşları maske ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda, basın ve sosyal medya yoluyla sık sık uyarıyor.

BİR TEDBİR PAYLAŞIN

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, uyarılar konusunda sosyal medyayı etkin kullanan isimlerin başında geliyor. Koca en son sosyal medyadan bir akım başlatarak, halkı tedbirler konusunda bilinçlendirmeye çalıştı. Milyonlarca takipçi bulunan Koca, sosyal medya kullanıcılarından yardım isteyerek, “Bugün profilinizden siz de bir tedbir mesajı verin. Salgına karşı maske, mesafe, temizlik kurallarını hatırlatan bir mesaj hazırlayıp, takipçilerinizle paylaşın” dedi.

Sağlık Bakanlığı, hastanede koronavirüs tedavisi kriterlerini değiştirdi

Okumaya devam et

Popular