Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Sosyal medya yasası Resmi Gazete’de yayımlandı

Sansür eleştirileri merkezindeki ‘İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

BOLD – AKP ve MHP ortaklığı ürünü sosyal medya kanunu Resmi Gazete’de yayımlandı. Muhalefetin, sosyal medyada sansüre yol açacağını iddia ettiği yasa teklifi 24 Temmuz’da TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilmişti.

CHP, sosyal medya düzenlemesinin iptali için AYM’ye başvuracak

Gündem

Beyin kanseri Selman’ın babası gece yarısı oğluna kavuştu, ancak yanında 1,5 saat kalabildi

Babasından 39 aydır uzak olan beyin kanseri Selman Çalışkan dün gece babasına kavuştu. Cezaevinden özel izinle evine gelen Rasim Çalışkan oğlunun yanında sadece 1,5 saat kalabildi.

BOLD – Bir yıldır beyin kanseri mücadele eden 6 yaşındaki Selman Çalışkan’ın durumu dün sabah kötüleşti. Defalarca kez dilekçe vererek oğlunu görmek isteyen Selman Çalışkan’a dün gece izin çıktı. Rasim Çalışkan, insan hakları aktivisti Natali Avazyan’ın uğraşları sonucunda tutuklu bulunduğu Manisa E Tipi Cezaevi’nden, yine aynı şehirde yaşayan hasta oğlunu görmeye dün gece yarısı götürüldü.

“SADECE 1,5 SAAT”

Güzel haberi sosyal medya hesabından duyuran Avazyan, “Şuraya mutluluğun fotoğrafını bırakayım. Selman babasıyla. Tanrım teşekkür ederim, beni aracı olarak kullandığın için.” diyerek duyurdu ve Selman ve babasına kavuştuğu 4 fotoğrafı paylaştı. Ancak oğlunun yanında kalmasına sadece 1,5 saat izin verilen baba tekrar cezaevine gönderildi ve karantinaya alındı.

“ÇOK MUTLU OLDU, OĞLUMUN GÖZLERİ PARLADI”

Bold Medya’da konuşan Selman’ın annesi Emine Çalışkan, “Selman babasını görünce çok sevindi. Gözleri parladı. Bugün infaz savcısından izin istemeye gideceğim.” dedi. Kemoterapi tedavisine geçen ay doktorların son verdiği Selman, önceki gece sabaha karşı kan kusmuş, annesi babasının oğlunu görebilmesi için yetkililerden yardım istemişti. Sosyal medya hesabından oğlunun videolarını paylaşmıştı. Nefes almakta zorlanan Selman’ın o anları herkesi etkiledi. 

Manisa Erkek İmam Hatip Lisesi görev yapan, 17 yıllık edebiyat öğretmeni Rasim Çalışkan 672 sayılı KHK ile ihraç edildi ve Cemaat soruşturmaları kapsamında 17 Mayıs 2017’de tutuklandı. 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Çalışkan’ın dosyası Yargıtay tarafından da onaylandı. HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu’na iki kez mektup yazarak oğlunun durumunu anlatan ve sesini duyurmak uğraşan Rasim Çalışkan, daha önce de defalarca Manisa 3. ve 4. Ağır Ceza Mahkemesine dilekçe yazmıştı. 5275 Sayılı Ceza İnfaz Kanunu’nun 20. maddesine göre 1. derecede yakını hasta olan tutukluların cezası bir yıl ertelenebilir. Fakat bu kanun Cemaat soruşturmaları kapsamında tutuklananlara uygulanmıyor.

Babası tutuklu kanser hastası Selman’ın durumu kritik

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’de toplam vaka sayısı 240 bini geçti!

 Korona salgını nedeniyle Türkiye’de 15 kişi daha vefat etti. Toplam can kaybı 5 bin 844’e ulaştı.  

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin günlük korona tablosunu sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşılan tabloda 1182 yeni vaka tespit edildiğini açıklandı. Böylece toplam vaka sayısı 240 bin 804’e yükseldi. Son 24 saat içerisinde 15 kişinin vefat ettiği belirtilen tabloda toplam can kaybı 5 bin 844 olarak ifade edildi.  

Korona tablosuna ilişkin açıklama yapan Bakan Koca: “Test sayımız, salgın boyunca en yüksek olduğu dünkü seviyenin biraz altında. Yakın zamanlarda vaka sayılarının en çok arttığı illerimizden Gaziantep’te, son bir hafta içinde, ortalama vaka sayıları %10 düştü. 25 İLİMİZDE son 2 gündür entübe hastamız yok.” dedi.  

Okumaya devam et

Gündem

KHK’lı öğretmen hayatını kaybetti

Yalova KHK Platformu gönüllülerinden Celal Bahadır, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. Bir yıl cezaevinde kalan Bahadır’ın cenazesi yarın kaldırılacak.

BOLD – Yalova’da öğretmenlik yaparken KHK ile ihraç edilen matematik öğretmen Celal Bahadır, kaynak yaparken elektrik akımına kapılıp hayatını kaybetti. İşini kaybettikten sonra bir yıl hapis yatan Bahadır’ın cenazesi yarın (10 Ağustos 2020) Yalova Çiftlikköy Sultaniye Camii’nden kaldırılacak. 45 yaşındaki Celal Bahadır evli ve 3 çocuk babasıydı. Kaynak makinesiyle boru kaynatırken elektrik akımına kapılan Bahadır, ihraç edilince mandıra kurmuş süt, yumurta üretiyordu.

KHK PLATFORMU GÖNÜLLÜSÜYDÜ

Celal Bahadır ölüm haberini HDP Milletvekili ve insan hakları savunucusu Ömer Faruk Gergerlioğlu sosyal medya hesabından böyle duyurdu:

“Yalova KHK Platformu gönüllülerinden, ihraç matematik öğretmeni Celal Bahadır. Evinin önünde kaçak elektrik akıma kapılması sonucu vefat etti. Cenazesi yarın öğle namazına müteakiben Yalova Çiftlikköy Sultaniye Camii’nden kaldırılacaktır.”

Üç yıl önce ihraç edilen ve 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan Bahadır’ın dosyasını Yargıtay bozmuştu.

Babası tutuklu kanser hastası Selman’ın durumu kritik

Okumaya devam et

Popular