Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

YAŞ’ta büyük tasfiye: 600 albay re’sen emekliye sevk edildi

Yüksek Askeri Şurada 600 civarında albayın emekliye sevk edildiği ortaya çıktı. 15 Temmuz’un ardından ihraçlarla düşen TSK’da kurmay subay sayısı daha da azaldı.

BOLD – Bu yılki Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı, son yıllarda albayların en çok emekliye sevk edildiği Şura oldu.

Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Yüksek Askeri Şurada, aralarında kurmayların da bulunduğu 600 albay emekliye sevk edildi. En son yapılan YAŞ toplantısı, son yıllarda albayların en çok emekliye sevk edildiği şura oldu. Emeklilik kararı sonrası kurmay albay sayısında önemli azalma oldu. Askeri Şuranın uygun bulduğu 294 albayın görev süresi ise iki yıl uzatıldı. Türk Silahlı Kuvvetlerinde albaylar daha önce 31 yıl görev yaparken, bu süre 29 yıla indirildi. Süresini dolduran albayların bir bölümü ihtiyaç olmadığı gerekçesiyle emekliye sevk ediliyor. TSK’da albaylar 60 yaşına kadar görev alabiliyor.

Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre TSK’daki gelişmeleri yakından izleyen emekli bazı askerler, TSK’da kurmay subayın yok denecek kadar azaldığını kaydetti. 15 Temmuz’dan sonra kurmay albayların cemaatten oldukları gerekçesiyle TSK’dan ilişiğinin kesilmesi üzerine kurmay subay sayısının azaldığına dikkat çekti. Sayının azalmasına rağmen kurmay albayların re’sen emekliye sevk edilmeleri emekli askerlerce yadırgandı. TSK bir çok alanda mücadele ederken deneyimli askerlerin ayrılmasının sorun yaratabileceği belirtildi.

BÜYÜK BİR TECRÜBENİN TASFİYESİ NE KADAR DOĞRU?

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray, “Silahlı Kuvvetlerimiz birkaç sahada görev yapıyor, çatışmalara giriyor, stratejik taktik tutumlar izliyor. Böyle bir ortamda, orduda büyük bir tecrübenin tasfiyesi ne kadar doğru? Bunu milletimizin takdirine sunuyorum” dedi.

Devletin bütçesi cezaevlerine akıyor

Gündem

AKP İl Başkanı bayramlaşacak diye acil servis esas duruşta

AKP Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir’in bayram ziyareti için gittiği devlet hastanenin acil servisinde sağlıkçıların hazır kıta bekletildiği ortaya çıktı.

BOLD – AKP Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir, bayramın ikinci günü sağlıkçılarla bayramlaşmak için Tokat Devlet Hastanesi Acil Servisine gitti.

Sağlıkçılarla bayramlaşan İl Başkanı Aldemir, bayramlaşma fotoğraflarını sosyal medya hesabında, “İl Gençlik Kolları Başkanımız Mesut Aktürk ve yönetim kurulu üyelerimizle beraber salgın sürecinde büyük emek ve gayretle çalışan sağlık ordumuzun nezdinde acil serviste görev yapan arkadaşlarımızla bayramlaştık. Rabbim kolaylıklar versin bayramınız mübarek olsun” notuyla paylaştı.

Aldemir’in paylaştığı fotoğrafta sağlık çalışanlarının hastane dışında tek sıra hazır kıta beklemesi dikkat çekti. Hastane dışında kendisini tek sıra hazır katı bekleyen acil servis çalışanlarıyla bayramlaşan Aldemir daha sonra servisin içine girdi.

Öte yandan, Aldemir’in bayramlaşma için gittiği emniyet ve jandarma görevlilerinin de hazır kıta bekletildiği öğrenildi.

Ama kısa süre sosyal medyada yayılan fotoğraflara vatandaşlar tepki gösterdi.

Okumaya devam et

Gündem

Sedat Peker’in oltasına gelen bakan kim?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve Pelikan grubuyla çarpışırken aniden hedefini değiştirdi ve son videosunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya döndü. Soylu, tabiri caizse Peker’in oltasına gelen ilk kişi oldu. Gazeteci Cevheri Güven, ilk kez duyacağınız bilgiler ışığında Peker’in dördüncü videosunu analiz etti. BOLD

Okumaya devam et

Gündem

En fazla KHK’lıyı bağrından çıkaran Kavşut Köyü belgesel oldu

Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı Kavşut Köyü 15 Temmuz’un ardından yaşananlar nedeniyle bir belgesele konu oldu. 2 bin 400 nüfuslu 400 haneli Kavşut’ta 200 civarında kamu görevlisi KHK’larla mesleklerinden ihraç edildi. Gazeteci Erkan Yiğitsözlü’nün yönetmenliğini yaptığı “KHK Köyü: Kavşut” adlı belgesel bugün Youtube üzerinden yayınlanacak.

BOLD – KHK’ların Anadolu insanı için nasıl bir kıyım olduğunu anlatan KHK Köyü Kavşut belgeseli bugün akşam Türkiye saatiyle 21:00’de KHK TV’nin Youtube hesabından yayınlanacak.

KHK’larla 2 bin 400 nüfuslu, 400 haneli köyde 200 civarı kamu görevlisi terörist yaftası vurularak mesleklerinden ihraç edildi. Gazeteci Ahmet Erkan Yiğitsözlü’nün yönetmenliğini yaptığı belgesel, Anadolu’nun mütevazı bir köyü ölçeğinde ülke genelindeki haksızlık, hukuksuzluk ve zulmü gözler önüne seriyor.

Kavşut Köyü’nde doktorundan askerine, hâkiminden savcısına, polisinden gardiyanına ya da öğretmenine kadar her meslek grubundan 200 civarında ihraç edilen KHK’lının yaşadıkları anlatılıyor.

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0