Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Erdoğan bir uçuşun içerisinde

Ayasofya’da kıldığı cuma namazı sonrası açıklama yapan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, göreve geldiklerinde 3 bin 581 dolar olan kişi başına düşen milli gelirin 2019’da 9 bin 127 dolara çıktığını söyledi. “Türkiye adeta bir uçuşun içerisinde” dedi.

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, cuma namazı için geldiği Ayasofya’da namaz sonrasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD başta olmak üzere birçok ülkenin ekonomisinde zikzaklar olduğunu belirten Erdoğan, Türkiye’deki krizi ise geçmiş dönemdeki icraatlarıyla savundu.

EKONOMİDE DIŞ VE İÇ DÜŞMANLARDAN YAKINDI

Ekonomide yaşanan krizle ilgili ne gibi önlem alınacağı sorusuna Erdoğan, “Dünyada ekonomik tabloya bakarsanız, başta ABD, Rusya ve Avrupa olmak üzere koronavirüs seyrinde çok ciddi zikzakların olduğunu görürsünüz. Ben içerideki düşmanları gündeme getirmek istemiyorum. Bize dışarıdakiler yetiyor ama içeridekiler de onlara gayet güzel pompalama görevi ifa ediyorlar. Biz 2002 Kasım’da göreve geldiğimizde fert başı milli gelir o zaman 3 bin 581 dolardı, 2019’da 9 bin 127 dolara çıktı” dedi.

Oysa ki 2013 yılında kişi başına düşen milli gelir, 12 bin doların üzerindeydi.

TÜRKİYE ADETA BİR UÇUŞUN İÇERİSİNDE

36 milyar dolar olan ihracatın şu anda 180 milyar dolara çıktığını belirten Erdoğan, “Türkiye adeta bir uçuşun içerisinde. Gözü olup görmeyenler hâlâ bu gerçekleri yanlış olarak yansıtmaya çalışıyorlar. Bugün dünden daha güçlüyüz, yarın bugünden daha güçlü olacağız. 2002’de terörle mücadelede neredeydik, şimdi neredeyiz… Terörle mücadele böyle ücretsiz yapılmıyor. Ciddi anlamda harcamalarımız var” dedi.

DAMADINI SAVUNDU: YETİŞEMEDİKLERİ ÜZÜME KORUK DİYORLAR

Damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a yönelik eleştirilere tepki gösteren Erdoğan, “Benim Hazine ve Maliye Bakanımla ilgili yaptıkları eleştiriler falan bunların hepsi yetişemedikleri üzüme koruk diyorlar. Türkiye’de sistem oturmuştur. Bu denli oturduğu için, bazen tırmanışlar bazen inişler… Bir ara doların 10 lira olacağından bahsediyorlardı ama bakın nereye geldi?” dedi.

LÜBNAN’DA FÜZELERİN OLDUĞU DEPOLARIN PATLADIĞI SÖYLENİYOR

Beyrut’taki patlama ile ilgili açıklama yapan Erdoğan, “Neticeleri itibariyle failleri kimdir, henüz bu belirlenmiş değil. Buna benzer alınmış bir bilgi olmadığı için de bizim ‘şunlar yapmıştır’ dememiz de özellikle biz siyasilere yakışmaz. Ama bizler de takip ediyoruz. Nitrat kaynaklı olduğu söyleniyor, öbür tarafta füzelerin olduğu depolardan kaynaklı olduğu söyleniyor” dedi.

‘Mavi Vatan’da köşeye sıkışmak ve hezimeti yaşamak

Gündem

“En büyük insan Erdoğan” diyen gurbetçi ekonomik krizden dert yananlara terörist dedi

Türkiye’de ekonomik kriz olmadığını iddia eden gurbetçinin, “Türkiye’de yaşayanlar nankörlük etmeyin! Erdoğan’dan büyük insan yok, insanların en büyüğü o.” ifadeleri gerginliğe neden oldu.

BOLD- İstanbul’da yapılan bir sokak röportajında mikrofon uzatılan gurbetçi çift, Türkiye’de ekonomik kriz olmadığını, “açız” diyerek ağlayanların restoranları dolduğunu söyleyerek AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a övgüler düzdü.

EN BÜYÜK O

Almanya’da yaşadıklarını söyleyen gurbetçiler, Türkiye’deki insan haklarına saygının Almanya’da olmadığını iddia etti. Erdoğan’a övgüler dizen gurbetçi kadın: “Türkiye’de yaşayanlar nankörlük etmeyin! Erdoğan’dan büyük insan yok, insanların en büyüğü o” diye konuştu.

GERGİNLİĞE NEDEN OLDU

Gurbetçilerin, Erdoğan ve AKP konusunda Türk vatandaşlarını suçlayıcı ifadelerine çevredekilerden müdahale geldi. Yaşadıkları sıkıntıları anlatan vatandaşlar, gurbetçi çiftten hiç beklemedikleri bir tepkiyle karşılaştı. Yaşanan tartışma sırasında Almanya’da yaşayan çift Erdoğan’ı eleştiren İstanbulluları “terörist” ilan etti. Gerginlik çiftin ayrılmasıyla son buldu. Sosyal medyada da gündem olan olayla ilgili, Almanya’da yaşamayı seçen ve sadece tatil için Türkiye’ye gelen gurbetçi çifte tepkiler vardı.

Sağlıkçılara saldıran 5 kişi gözaltına alındı

 

Okumaya devam et

Gündem

Acil serviste doktor ve hemşirelere saldıran 5 şüpheliden 2’si tutuklandı

Ankara Keçiören’de bir hastanede 5 doktor ile 5 hemşireye saldıranlara yönelik soruşturmada gözaltına alınan 5 şüpheliden 2’si çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

BOLD- Ankara Keçiören’de bir hastanede sağlık çalışanlarına saldıran 5 kişi bugün gözaltına alındı. Saldırıya uğrayan ve barikat kurarak kendilerini korumaya çalışan doktor ve hemşireler şüphelilerden şikayetçi olmazken, hastane başhekiminin şikayetçi olduğu öğrenildi. İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen 5 şüpheliden 2’si çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Öte yandan saldırıya ilişkin basında yeni fotoğraflar yer aldı. Hastanenin güvenlik kamerası görüntülerinden elde edilen fotoğraflarda, husumetli olduğu kişi tarafından vurulan A.Ö, hastaneye getirildikten kısa bir süre sonra yakınları da yoğun bakım servisi önünde toplanıyor.

Bir süre sonra maktulün eşi G.Ö, kayıt masasındaki bilgisayarı düşürmeye çalışıyor.

Ardından maktulün yakınlarından B.O ile olayda yaralanan F.Ö de canlandırma bölümünün kapı ve camlarını yumrukluyor.

Polisin müdahalesi üzerine maktul yakınlarından Y.Ö yoğun bakım girişindeki masaya vururken, M.D.Ö ise polis ve güvenlik görevlilerine mukavemet ediyor.

Bu esnada bazı maktul yakınlarının yoğun bakım kapısını zorlayarak içeri girmeye çalışması üzerine sağlık çalışanları, polisin oluşturduğu koridordan olay yerinden tahliye ediliyor.

Sağlıkçılara saldıran 5 kişi gözaltına alındı

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten bugün 72 kişi daha hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı Türkiye’deki koronavirüs salgınına ilişkin güncel verilere göre, son 24 saatte hayatını kaybedenlerle beraber toplam can kaybı 7 bin 711’e yükseldi.

BOLD- Sağlık Bakanlığı Türkiye’deki koronavirüs salgınına ilişkin güncel verileri paylaştı. Buna göre, bugün yapılan 112 bin 102 Kovid-19 testi sonucunda bin 767 yeni vaka tespit edildi. Son 24 saatte hayatını kaybeden 72 kişiyle beraber toplam can kaybının 7 bin 711’e yükseldiği açıklandı. Verilere göre, bir süredir artışta olan ağır hasta sayısı ise bin 561.

Verileri değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Ağır hasta sayımız bugün 1.561’e yükseldi. Aktif hasta sayımız artmaya devam ediyor. Bugün tespit edilen 1.767 yeni hastamız var. Sağlık sistemimizin sürdürülebilir ve sağlık çalışanlarımızın hizmet verebilir kalmaları için tedbirleri birlikte uygulayalım.”

En geniş katılımlı koronavirüs aşı çalışması başladı

Okumaya devam et

Popular