Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Cezaevinden geç tahliye edilen üç kanser hastasının da durumu ağır

Tedavileri geciktirilen ve son evreye kadar tahliye edilmeyen kanser hastaları Fatih Terzioğlu ve Mevlüt Öztaş hastanede, Ümit Gökhasan ise evde yaşam mücadelesi veriyor.

BOLD – Cezaevinde hak ihlali yaşayan 3 kanserli hastasının durumu gün geçtikçe kötüleşiyor. 21 aydır tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevinden 7 Temmuz 2020’de tahliye edilen ve o günden beri Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören yönetmen Fatih Terzioğlu’nun artık bilinci yerinde değil. Hayati fonksiyonlarını kaybetmek üzere.

Esra Terzioğlu, eşinin son halinin videosunu sosyal medya hesabından yayınlayarak “Titriyor, konuşamıyor, bilinci karışıyor” dedi.

“ÇIKAR BENİ BURADAN DİYE YALVARIYOR”

Eşinin ısı tedavisi aldığı ana dair bir fotoğraf da paylaşan Esra Terzioğlu, “Gözlerini patlattı. Dişlerini sıkıp çıkar beni buradan diye yalvarıyor. Ben bir şey yapamıyorum. Dua eder misiniz sakinleşsin” diye yazdı.

Fatih Terzioğlu

“SÜREKLİ KUSUYOR, ÇOK SIKINTILAR YAŞIYOR”,

Kemoterapi tedavisi evde devam mide kanseri Ümit Gökhasan’ın da durumu iyi değil. Şükran Gökhasan, eşinin sürekli kustuğunu ve çok halsiz olduğunu söyledi. Şükran Gökhasan, “Ne olur eşime dua edin. Çok sıkıntılar yaşıyor. Çarşamba (19 Ağustos 2020) günü tahlilleri yapılacak. 10 gün içinde filmleri çekilecek. İnşallah hastalığından zerre iz bırakmasın.Eşimin yaşadıkları kolay şeyler değil” ifadelerini kullandı.

KHK’lı komiser Ümit Gökhasan’ın şikayetleri Ağustos 2019’da başladı. Sağlık hizmetlerine ulaşması geciktirildiği için Ocak 2020’de teşhis konulabildi. Tahliyesi ise şikayetlerinin başladığı tarihten tam bir yıl sonra 7 Ağustos 2020’de yapıldı.

Hastalığı bu süreçte hızla ilerledi. Şubat 2020’de midesinin yarısı, yemek borusunun alındı. Ameliyattan çıktıktan 14 gün sonra tekrar Afyon Cezaevine gönderildi. Hapiste işlerini tek başına göremeyecek durumda olmasına rağmen ceza ertelemesi için yaptığı başvuru reddedildi.

Ümit Gökhasan

KANSER CİĞERİNE TAMAMEN YAYILDI

Dört yıldır tutuklu bulunduğu Afyon Cezaevinde Nisan 2019’da pankreas kanserine yakalanan gazeteci Mevlüt Öztaş ise 23 Haziran 2020’de, kızı Büşra Öztaş’ın uzun uğraşları sonucunda tahliye edildi. O günden beri evinde kemoterapi tedavisi almaya devam eden Mevlüt Öztaş, bir hafta önce hastaneye kaldırıldı. Tümör ciğerlerine tamamen yayıldı. Dün akşam itibariyle de kemoterapi tedavisi kesildi.

“BÖBREKLERİ İFLAS ETTİ, DİYALİZE GİRDİ”

Vücudu artık kaldıramayacağı için kemoterapinin kesildiğini söyleyen Büşra Öztaş, “Kanser karaciğere tamamen yayıldığı için karaciğer görevini yapamaz hale gelmiş, sarılık başladı. Üzerine yetmezmiş gibi böbrekler de iflas etti. Bugün diyalize girdi ve bundan sonra da diyalize ihtiyaç duyulacak gibi görünüyor” dedi. Öztaş, babasının değerleri düşse de kemoterapiye devam edilemeyeceğini belirtti.

Mevlüt Öztaş

 

Gündem

Cübbeli Ahmet, ‘silahlanıyorlar’ dediği 150 derneğin ismini vermedi

Cumhuriyet savcılarına seslenerek “silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım” diyen Cübbeli Ahmet’in bugün ifadesine başvurulduğu öğrenildi.  

BOLD – Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, bir televizyon yayınında “Radikal Selefi derneklerin silahlandığını” iddia etmişti. Gazeteci Saygı Öztürk ile konuşan Ünlü, dernek isimlerini savcıların davet etmesi üzerine vermeye hazır olduğunu açıklamıştı. Cübbeli Ahmet’in bu sabah bildiklerini anlatmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne davet edildi. 

Independent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın haberine göre bu sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne giden Cübbeli, özel birimde polislerle görüştü. 

İfadesinde, silahlanma iddiasıyla ilgili bilgi aldığı kişileri belirten Ünlü, emniyet yetkililerine silahlandığı iddia edilen herhangi bir dernek, yapılanma veya şahıs ismi vermedi. Ünlü’nün ifadesi, soruşturmayı yürüten savcılığa gönderildi. 

Emniyet’in söz konusu soruşturma çerçevesinde önümüzdeki günlerde Cübbeli Ahmet’e bu bilgiyi getiren kişilerin de bilgisine başvuracağı öğrenildi. 

Cübbeli Ahmet’ten savcılara: silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım

Okumaya devam et

Gündem

Bütçe yetiştirilemeyen Diyanet, 5 bin personel daha alacak

Türkiye Diyanet Vakfı’nın gelirlerinin yanı sıra merkezi bütçeden kendisine ayrılan bütçeyi de bitirip ek bütçe almasıyla ünlenen Diyanet, 5 bin yeni Kuran kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin-kayyım almaya hazırlanıyor.

BOLD – Son 10 yılda personel sayısı 140 bini aşan Diyanet İşleri Başkanlığı, Kuran kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin-kayyım olmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel alacak.

3 BİN 500’Ü İMAM HATİP OLACAK

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), Kuran kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin-kayyım olmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. Diyanet’in internet sitesinde yayımlanan ilana göre; taşra teşkilatında boş bulunan sözleşmeli pozisyonlara, 2018 yılı KPSS puan sırası esas alınarak 4-B sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım alınacak. Bu kapsamda bin 400 Kuran kursu öğreticisi, 3 bin 500 imam hatip ve 100 müezzin kayyımın alınacağı belirtildi.

7 HDP’li vekil hakkında ‘Kobani’ fezlekesi

Okumaya devam et

Gündem

Gözaltına alınan Hakan Gülseven serbest bırakıldı: Muhalif olanı suç haline getiriyorlar

İsimsizler Hareketine yönelik polis operasyonuyla bu sabah gözaltına alınan gazeteci Hakan Gülseven serbest bırakıldı. Gülseven, “Muhalif olan her şeyi suç haline getirmeye çalışıyorlar” dedi.

BOLD – İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra ifadesi alınarak serbest bırakılan gazeteci Hakan Gülseven, Twitter hesabından ve Telegram grubundan suç çıkarılmaya  çalışıldığını söyledi.

Birgün’e konuşan Gülseven, “Buradan bir suç çıkar mı? Muhalif olan her şeyi suç haline getirmeye çalışıyorlar. Bir şey çıkacağını sanmıyorum. Geçenlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İsimsizlere yönelik birtakım ifadeler kullanmıştı. Soylu’nun ifadelerinden sonra böyle bir uygulamayla karşılaştık” dedi.

ESAS MESELE İSİMSİZLER GRUBU

Cumhurbaşkanına hakaret suçlamasıyla da ifade verdiğini kaydeden Gülseven, “2015’te gözaltına alındığında ÖDP’li Onur Kılıç’a destek için attığım bir tweet’i de ‘Erdoğan’a hakaret’ diye göstermişler ama esas mesele İsimsizler grubu” diye konuştu.

Demirer, Kulaçoğlu ve Gülseven’e ‘isimsizler’ harekatı

Okumaya devam et

Popular