Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Pınar Gültekin cinayetinde yeni gelişme: Baba Gültekin’den savcılığa Nazlı B. müracaatı

Muğla’da Cemal Metin Avcı’nın katlettiği üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’ın babası Sıddık Gültekin, kızının en son görüştüğü kişinin mekân işletmecisi Nazlı B. olduğunu iddia etti. B’nin ifadesinin alınması için avukatı aracılığıyla savcılığa başvurdu.

BOLD – Sıtkı Koçman Üniversitesi öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz’da kayboldu. Ailesi jandarma ve polise başvurdu ve arama çalışması başlatıldı. Şüpheli ifadeleri sebebiyle gözaltına alınan Cemal Metin Avcı isimli şahıs, Gültekin’i çıkan kavgada elleriyle boğup öldürdüğünü, bağ evinde cesedini çöp varilinde yakıp, üzerine beton döktüğünü itiraf etti. İnceleme neticesi şahsın gösterdi yerde ceset bulundu. Bitlis Hizan’da toprağa verilen Pınar’ın katil zanlısı ‘canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek’ suçundan tutuklandı.

KIZIMLA ONU TEHDİT EDER GİBİ KONUŞUYOR

Olayla ilgili soruşturma devam ederken baba Sıddık Gültekin, kızının yanında en son Ula Akyaka Mahallesi’nde mekân işleten Nazlı B’nin olduğunu iddia etti. Avukatı Rezan Epözdemir aracılığıyla Nazlı B’nin ifadesinin alınması talebi ile savcılığa başvurdu. Baba Gültekin isteğiyle ilgili şunları söyledi: “Polis merkezinde ifadesi alınan kız ile AVM’deki restoranda Pınar ile görülen kişi Ceren T. değil. Bu, görüntülerden de anlaşılıyor. Ceren T’nin ifadesi ile kızımla en son görüşen kişinin Nazlı B. olduğu ortaya çıktı. Görüntülerde, Pınar yemek yerken yanına Nazlı B. geliyor. Elini kızımın omzuna koyup, tehdit eder gibi konuşuyor. Bu görüntülerden sonra kızımdan haber alınamıyor. Bu işin peşini bırakmayacağım. Ceren T’den sonra Nazlı B’nin de ifadesinin alınması için avukatımız aracılığıyla talebimizi, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’na ilettik.”

Pınar Gültekin’i öldüren cani tutuklandı

Gündem

Türkiye’de 73 kişi daha koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Sağlık Bakanlığı’nın resmî sitesinden yaptığı paylaşımda son 24 saat içerisinde 73 kişi korona salgını nedeniyle yaşamını kaybetti.  

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada 73 kişinin daha hayatını kaybettiğini, 1665 yeni vaka tespit edildiğini ifade etti.  

Bakan Koca’nın paylaşımında “Bugün tespit edilen 1.665 yeni hastamız var. Bölgesel çalışmalarımızın neticesini görmeye başladık. Önümüzdeki günlerde yeni hasta sayılarının salgını kontrol altına aldığımızı göstereceğine inanıyorum. Virüsle hep birlikte mücadele edelim.” dedi.  

Okumaya devam et

Gündem

Cübbeli Ahmet, ‘silahlanıyorlar’ dediği 150 derneğin ismini vermedi

Cumhuriyet savcılarına seslenerek “silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım” diyen Cübbeli Ahmet’in bugün ifadesine başvurulduğu öğrenildi.  

BOLD – Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, bir televizyon yayınında “Radikal Selefi derneklerin silahlandığını” iddia etmişti. Gazeteci Saygı Öztürk ile konuşan Ünlü, dernek isimlerini savcıların davet etmesi üzerine vermeye hazır olduğunu açıklamıştı. Cübbeli Ahmet’in bu sabah bildiklerini anlatmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne davet edildi. 

Independent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın haberine göre bu sabah saatlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne giden Cübbeli, özel birimde polislerle görüştü. 

İfadesinde, silahlanma iddiasıyla ilgili bilgi aldığı kişileri belirten Ünlü, emniyet yetkililerine silahlandığı iddia edilen herhangi bir dernek, yapılanma veya şahıs ismi vermedi. Ünlü’nün ifadesi, soruşturmayı yürüten savcılığa gönderildi. 

Emniyet’in söz konusu soruşturma çerçevesinde önümüzdeki günlerde Cübbeli Ahmet’e bu bilgiyi getiren kişilerin de bilgisine başvuracağı öğrenildi. 

Cübbeli Ahmet’ten savcılara: silahlanan 150 derneğin ismini vermeye hazırım

Okumaya devam et

Gündem

Bütçe yetiştirilemeyen Diyanet, 5 bin personel daha alacak

Türkiye Diyanet Vakfı’nın gelirlerinin yanı sıra merkezi bütçeden kendisine ayrılan bütçeyi de bitirip ek bütçe almasıyla ünlenen Diyanet, 5 bin yeni Kuran kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin-kayyım almaya hazırlanıyor.

BOLD – Son 10 yılda personel sayısı 140 bini aşan Diyanet İşleri Başkanlığı, Kuran kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin-kayyım olmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel alacak.

3 BİN 500’Ü İMAM HATİP OLACAK

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), Kuran kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin-kayyım olmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. Diyanet’in internet sitesinde yayımlanan ilana göre; taşra teşkilatında boş bulunan sözleşmeli pozisyonlara, 2018 yılı KPSS puan sırası esas alınarak 4-B sözleşmeli Kur’an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım alınacak. Bu kapsamda bin 400 Kuran kursu öğreticisi, 3 bin 500 imam hatip ve 100 müezzin kayyımın alınacağı belirtildi.

7 HDP’li vekil hakkında ‘Kobani’ fezlekesi

Okumaya devam et

Popular