Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Amazon’un Utopia uyarlamasından ilk fragman yayınlandı

Kült İngiliz dizisinden Amazon Prime tarafından uyarlanan ve eylül ayında izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Utopia dizisinin ilk tanıtım fragmanı  yayınlandı.

BOLD– 2013-2014 yılları arasında İngiltere’de Channel 4 kanalında yayınlanan ve kısa sürede kült bir yapım haline gelen Utopia orijinal içerik üretimi konusunda atağa geçen Amazon Prime’ın ellerinde yeni bir görünüme kavuştu.

Başarılı dizidaki “Where is Jessica Hyde?” cümlesi bir o sırlar TV izleyicilerinin en çok tekrar ettikleri replikti…

PANDEMİDEN ÖNCE PANDEMİ DİZİSİ ÇEKTİLER

İki gün önce Lovecraft Country‘i seyirciyle buluşturan Amazon yeni içeriklerine devam ediyor. İlk duyurulduğu andan itibaren merakla beklenen Utopia uyarılmasından ilk uzun fragmanı yayınlayan Amazon dizinin 25 Eylül’de ekranlara geleceğini de duyurmuş oldu.

Dennis Kelly’nin yazdığı orijinal İngiliz yapımı Utopia, bir çizgi roman hakkında konuşmak için internet forumu oluşturan bir grup gencin bu çizgi romanın büyük bir komploya ışık tuttuğunu öğrendikten sonra ölümcül bir kovalamaca içine girmesini anlatıyordu.

Estetik anlatımı ve renk seçimleriyle dikkat çeken dizinin uyarlamasından yayınlanan fragman aynı estetik yaklaşımın Amazon versiyonunda da korunduğunu gösteriyor.

Gone Girl ve Sharp Objects gibi başarılı işler kaleme alan romancı Gillian Flynn tarafından yazılan yeni Utopia’da ölümcül bir grip salgını önemli yer tutuyor. Çekimleri pandemiden hemen önce tamamlanan bu açıdan da ayrı bir anlam taşıyor. Sasha Lane, Rainn Wilson, John Cusack, Desmin Borges, Dan Byrd, Ashleigh LaThrop, Christopher Denham, Cory Michael Smith, Jessica Rothe gibi isimleri bir araya getiren dizinin ilk fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Kültür

İletişim Başkanlığı’ndan Osman Hamdi Bey Dijital Sergisi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca resim sanatının büyük ismi Osman Hamdi Bey anısına hazırlanan dijital sergi, 26 Ekim’de Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi’nde açılacak.

BOLD“360 Kültür Sanat Projesi” kapsamında hologram ve özel projeksiyon teknolojisiyle gerçekleştirilen dijital sergilerden biri daha hayata geçiyor. Türk sanat tarihinde müstesna bir yere sahip olan Osman Hamdi Bey adına dijital sergi, 26 Ekim Pazartesi günü Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi‘nde açılacak.

Ressamlığının yanı sıra müzeciliğin de öncüsü olan Osman Hamdi Bey’in 50’ye yakın özel eseri ve bilinmeyen yönleri hologramlar ve özel projeksiyon cihazları ile ‘360 Kültür Sanat Gösterimi’ altında sanatseverlerle buluşturulacak.

Osman Hamdi Bey Dijital Sergisi, 9 Kasım‘a kadar 11.00-18.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek. Misafirler, dijital sergide pandemi koşulları çerçevesinde alınan tedbirlerle ağırlanacak.

Okumaya devam et

Kültür

Cem Yılmaz yardım önerisine gelen yorumlara isyan etti: Siz bildiğiniz gibi yapın kardeşim

Pandemide fedakarlık yapan sağlık çalışanları için Sağlık Bakanlığına ücretsiz gösteri yapma önerisi sunan Cem Yılmaz, teklifini beğenmeyenlere, “Siz bildiğiniz gibi yapın” dedi.

BOLD – Oyuncu ve Komedyen Cem Yılmaz, sosyal medya hesabından koronavirüs salgını nedeniyle zor şartlarda çalışan sağlıkçılar için Sağlık Bakanlığına gösteri önerisinde bulundu. Cem Yılmaz, sağlık çalışanları için moral toplantıları düzenlenirse ücret almamak kaydıyla katılabileceğini söyledi.

Ünlü komedyen paylaşımında “Pandemi boyunca sorumluluğu en yüksek seviyede olan Sağlık Bakanlığımıza önerimdir. Tüm ülkede, sağlık personeline, canıyla kanıyla mücadele eden bütün savaşçılarımıza moral toplantıları söyleşiler organize ederlerse hiç bir ücret almamak kaydıyla katılmayı görev bilirim” ifadelerini kullandı.

Yılmaz’ın paylaşımı 25 bine yakın beğeni alırken, bazı sosyal medya kullanıcıları ise ünlü komedyenin nakit yardım yerine gösteri önerisi yapmasını eleştirdi. Eleştirileri de hesabından paylaşan Cem Yılmaz’ın tepkilere cevabı kendi üslubunca oldu. Yılmaz paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Sanıyorum bu kadarı yeter. Siz bildiğiniz gibi yapın kardeşim. Teşekkürler.”

Tayyip Erdoğan’ın maaşına 3 asgari ücretlik zam!

Okumaya devam et

Sinema

HBO Max dizilerden sonra orijinal film atağına geçti

Steven Soderbergh’in Meryl Streep ve Gemma Chan’i bir araya getiren yeni filmi Let Them All Talk, aralık ayında HBO Max’te izleyici ile buluşacak.

BOLDTraffic ile Oscar alan Soderbergh’in komedi türündeki yeni filminin senaryosunu, Deborah Eisenberg kaleme aldı. Filmlerinde yeni teknikler denemesiyle bilinen Soderberg’in bu yapımda da sınırlı imkanlar kullandığı biliniyor.

Daha önce iPhone ile film çeken ünlü yönetmen Let Them All Talk için ses ekipmanları dışında alışıldık film ekipmanlarının çoğunu kullanmamış ve hareketli sahnelerin birçoğunu eline kamera alıp tekerlekli sandalyede çekmiş.

Filme dair bir diğer ilginç bilgide senaryo ile ilgili. Gelen bilgilere göre yapımın senaryosu sadece olayları temel çizgileriyle ele almış ve oyuncuların doğaçlama performanslarıyla tamamlanmış.

Let Them All Talk yakın tarihte HBO Max’te izleyeceğimiz tek yapım değil. Raised by Wolves ile dizi alanında ilk ciddi yapımını sunan ve daha önce de Seth Rogen’ın An American Pickle filmini yayınlayan platform, önümüzdeki günlerde de Robert Zemeckis’in The Witches filmini izleyici karşısına çıkaracak.

Okumaya devam et

Popular