Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Bölgedeki sağlıkçılarla konuşan CHP’li Murat Emir: Güneydoğu’nun hali içler acısı

Sağlık Bakanlığının gerçek koronavirüs verilerini sakladığını iddia eden CHP’li Murat Emir,  sadece Diyarbakır ve Şanlıurfa’da günlük bin 300 yeni vaka olduğunu söyledi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı’nın salgına ilişkin gerçek verileri halktan sakladığını iddia eden, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Güneydoğu’ya işaret etti. Emir konuyla ilgili,  “Sağlık çalışanlarımızdan aldığımız bilgiler bölgede büyük sıkıntılar yaşandığını ortaya koyuyor. Güneydoğu’nun hâli içler acısı” ifadelerini kullandı.

Bakanlığın ülke genelindeki günlük vaka sayısını binli rakamlarla açıklamaya devam ettiğini hatırlatan Emir, “Ancak sadece Şanlıurfa’da günde 700’e yakın pozitif vaka tespit edildiğini biliyoruz. Şehirde biri üniversite hastanesi, dört hastanede de Kovid-19 için boş yoğun bakım yatağı kalmadı” diye konuştu.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ SÜRÜNTÜ ALMAYA BAŞLADI

Vaka sayısı arttıkça filyasyon ekiplerinin yetersiz kaldığını belirten Emir, “Ne yapacağını bilemez hâle gelen Bakanlık, Şanlıurfa’da hiçbir sağlık eğitimi almamış Müftülük ve Milli Eğitim personelini de filyasyon ekibi olarak görevlendirdi. Hatta bu da yetmeyince daha birkaç gün önce Karaköprü Diş Hastanesi’nde bir temizlik personeli, temaslı kişilerden sürüntü almaya başladı” dedi.

Diyarbakır’da 1 Haziran öncesi günlük vaka sayısı 70’lerdeyken bugün 600’e ulaştığını kaydeden Emir: “1 Haziran öncesi yoğun bakımda tedavi gören hasta 10 civarındaydı, fakat bugün 100’ü geçti. Yoğun bakım hizmeti verilen yatakların hepsi dolmuş. Filyasyon ekipleri, Şanlıurfa’da olduğu gibi burada da yetersiz” şeklinde konuştu.

SAĞLIKÇILAR YA İSTİFA EDİYOR YA EMEKLİLİK İSTİYOR

CHP’li Emir, Batman’da ise 2,5 ayda vaka sayısının 10 bine eriştiğine dikkat çekti. Günlük yaklaşık 700 testin 350’sinin pozitif çıktığını aktaran Emir,  300 yatak kapasiteli bölge devlet hastanesinde şu an 450 hasta bulunduğunu söyledi. Servislerce sıra bekleyen onlarca hastaya olduğunu da dile getiren Emir, son bir ayda şehirde 10 doktorun istifa ettiğini, 5 sağlık personelinin de emeklilik dilekçesi verdiğini vurguladı.

SİİRT, ŞIRNAL VE HAKKARİ’DE YATAKLAR DOLDU

Şırnak, Siir ve Hakkâri’de de benzer sıkıntılar yaşandığını söyleyen Emir açıklamasının devamında: “Şırnak’ta günlük 200’e yakın test yapılabilirken pozitif sayısı 80’i buluyor. Çok fazla risk altındaki sağlık emekçilerine belirti göstermesine rağmen test yapılmıyor. Bu kişiler, ‘kafa izni verdik’ denilerek evlerine gönderiliyor ve iyileşmeleri bekleniyor. Şırnak’la Siirt ve Hakkâri’de tek devlet hastanesi var ve buralarda Kovid-19 için ayrılan yoğun bakım yatakları tamamen dolu. Hastalar Şanlıurfa ve Gaziantep’e yönlendiriliyor” ifadelerini kullandı.

Koğuş arkadaşlarına moral verdiği için 4 yıldır hücrede tutuluyor!

Gündem

Akkuyu Nükler Santralinde patlama iddiası: Cam kapı kalmadı

Mersin’de yapımı devam eden Akkuyu Nükleer Santrali şantiyesinde patlama olduğunu ileri süren CHP’li Ali Mahir Başarır: “Gülnar bölgesinde kırılmayan cam ve kapı kalmadı” dedi.

BOLD – CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, bu akşam saatlerinde Akkuyu Nükleer Santrali inşaatında patlama meydana geldiğini iddia etti.

FELAKETİN HABERCİSİ

Mersinlilerin santral yüzünden huzurunun kalmadığını söyleyen Başarır: “Nükleer Akkuyu Santrali’nde 18.20 civarıyla yaşanan patlamadan ötürü, Gülnar bölgesinde kırılmayan cam ve kapı kalmadı. Yol yakınken, bu yanlıştan vazgeçin. Henüz tamamlanmadan yaşanan bu patlamalar, felaketin habercisi” dedi.

Patlamanın ardından olay yerine gittiğini, Kaymakam ve Büyükeceli Jandarma Komutanı ile görüştüğünü dile getiren Başarır yine de bilgi alamadığını belirterek: “Nükleer Santral inşaatının başlamasından bu yana bir türlü sıkıntılar sona ermedi. Gerek zemininde meydana gelen çatlaklar gerekse de meydana gelen patlamalardan dolayı çevre halkının, Mersinlinin huzuru kalmadı. Yöre halkı panik halinde. Bölge halkımızın evlerinin camları, duvarları, kapıları yıkıldı. Her taraf binlerce cam kırığı ile dolu. Yazlıklarında bulunan vatandaşlarımız korkudan evlerin dışına çıkıp sahile hücum ettiler. Mersinliler artık bu sıkıntıları yaşamak istemiyor. Mersin halkı, hemşerilerim bu topraklarda bu tehlike altında yaşamak istemiyor. Mersinliler olarak bizler bu bölgede Nükleer Santral istemiyoruz” dedi.

İLK PATLAMA DEĞİL

Akkuyu Nükleer Santrali şantiyesinde geçtiğimiz aylarda meydana gelen bir başka patlamada çevredeki araçlar zarar gördü. Patlamalara ilişkin herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.

Kalyon Holding şantiyesinde böcekli yemek isyanı

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüsten bugün 167 kişinin daha hayatını kaybettiği açıklandı

Sağlık Bakanlığının açıkladığı güncel koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 167 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 328’e yükseldi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı günlük koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Buna göre, bugün hayatını kaybeden 167 kişiyle birlikte toplam can kaybı 24 bin 328’e yükseldi. Yapılan test sonuçlarına göre, semptom gösteren 761 kişiyle birlikte toplam 6 bin 818 yeni vaka tespit edildi. Böylece Türkiye’deki toplam vaka sayısı 2 milyon 399 bin 781’e yükseldi. Bugün iyileşen 7 bin 218 kişi taburcu edilirken, hastanelerdeki ağır hasta sayısı da 2 bin 162 olarak açıklandı.

İşte AKP’nin trol gazeteciler TOP 10 listesi

Okumaya devam et

Gündem

Kalyon Holding şantiyesinde böcekli yemek isyanı

Yemeklerinden böcek çıktığını iddia eden Kalyon Holding’in İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Ziraat Kuleleri inşaatında çalışan işçiler, yemekhaneyi yerle bir etti.

BOLD – Ümraniye’deki Kalyon İnşaat tarafından yapımı süren Finans Merkezi inşaatında çalışan işçiler, kötü çalışma şartları yüzünden isyan etti.

Evrensel’de yer alan habere göre, öğle yemeğinden böcek çıkması üzerine öfkelenen işçiler, plastik masa ve sandalyeleri kırdı. İşçilerin geldiğini gören aşçılarsa yemekhaneyi terk etti. Öfkeli kalabalığı ise araya giren şantiye görevlileri sakinleştirdi.

KOCA KOCA HAMAM BÖCEKLERİ ÇIKTI

İşçilerin tepkilerini içeren görüntüler sosyal medyada da dolaşıma girdi.

Öğlen yemeğinden hamam böceği çıktığını söyleyen bir işçi, “Biz öğle yemeğimizi yedikten sonra dışarı çıktık dinleniyorduk. Bağrışmalar duyduk, olay yerine gittiğimizde arkadaşlar yemeğin içinde kocaman hamam böceği olduğunu söylediler. Ondan sonra tepkimizi koyduk. Yemekhane gittik protesto ettik” dedi.

Yemekhanede çıkan isyanın ardından yemekhane çalışanlarının kaçtığını, ardından da işçilerin dağıldığını söyleyen işçi, “Taşeronlar geldi, konuşarak hallederiz falan dediler” diye konuştu.

Ayşenur Arslan “teröristlerin anası”na cevap verdi: Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun

 

Okumaya devam et

Popular