Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Marvel yeni vizyon takvimini açıkladı

Koronavirüs sebebiyle filmlerini birçok kez ertelemek zorunda kalan Marvel Ağustos 2020-Eylül 2022 arasında vizyona sokmayı planladığı 13 filmi içeren yeni bir vizyon takvimi yayınladı.

BOLDMarvel Sinematik Evreni (MCU) 13 filmin yeni vizyon tarihlerini duyurdu. İlk sırada vizyon tarihi iki yıldır yılan hikayesine dönen X-Men filmi The New Mutants (Yeni Mutantlar) yer alıyor.

Marvel 4. Faz Filmleri için duyurulan bu akış koronavirüs sebebiyle değişti

MARVEL 4. EVRE BAŞLIYOR

28 Ağustos’ta The New Mutants’ı vizyona sokacak olan Marvel 6 Kasım’da ise aslında 6 ay önce izlememiz gereken ama koronavirüs sebebiyle ertelenen Black Widow’u seyirciyle buluşturacak. Böylece daha önce ilan edilen Marvel Sinematik Evreni 4. Faz da resmen başlamış olacak.

İşte önümüzdeki iki yıl boyunca gişeyi domine etmesi beklenen Marvel filmleri ve vizyon tarihleri…

The New Mutants: 28 Ağustos 2020
Black Widow: 6 Kasım 2020
Eternals: 12 Şubat 2021
Morbius: 19 Mart 2021
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings: 7 Mayıs 2021
Venom: Let There Be Carnage: 25 Haziran 2021
Spider Man 3: 5 Kasım 2021
Thor: Love and Thunder: 11 Şubat 2022
Dr. Strange in the Multiverse of Madness: 25 Mart 2022
Black Panther 2: 6 Mayıs 2022
Captain Marvel 2: 8 Temmuz 2022
Spider Man: Into the Spider-Verse 2: 7 Ekim 2022
Henüz açıklanmamış Marvel filmi: 7 Ekim 2022

Kültür

Cem Yılmaz yardım önerisine gelen yorumlara isyan etti: Siz bildiğiniz gibi yapın kardeşim

Pandemide fedakarlık yapan sağlık çalışanları için Sağlık Bakanlığına ücretsiz gösteri yapma önerisi sunan Cem Yılmaz, teklifini beğenmeyenlere, “Siz bildiğiniz gibi yapın” dedi.

BOLD – Oyuncu ve Komedyen Cem Yılmaz, sosyal medya hesabından koronavirüs salgını nedeniyle zor şartlarda çalışan sağlıkçılar için Sağlık Bakanlığına gösteri önerisinde bulundu. Cem Yılmaz, sağlık çalışanları için moral toplantıları düzenlenirse ücret almamak kaydıyla katılabileceğini söyledi.

Ünlü komedyen paylaşımında “Pandemi boyunca sorumluluğu en yüksek seviyede olan Sağlık Bakanlığımıza önerimdir. Tüm ülkede, sağlık personeline, canıyla kanıyla mücadele eden bütün savaşçılarımıza moral toplantıları söyleşiler organize ederlerse hiç bir ücret almamak kaydıyla katılmayı görev bilirim” ifadelerini kullandı.

Yılmaz’ın paylaşımı 25 bine yakın beğeni alırken, bazı sosyal medya kullanıcıları ise ünlü komedyenin nakit yardım yerine gösteri önerisi yapmasını eleştirdi. Eleştirileri de hesabından paylaşan Cem Yılmaz’ın tepkilere cevabı kendi üslubunca oldu. Yılmaz paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Sanıyorum bu kadarı yeter. Siz bildiğiniz gibi yapın kardeşim. Teşekkürler.”

Tayyip Erdoğan’ın maaşına 3 asgari ücretlik zam!

Okumaya devam et

Sinema

HBO Max dizilerden sonra orijinal film atağına geçti

Steven Soderbergh’in Meryl Streep ve Gemma Chan’i bir araya getiren yeni filmi Let Them All Talk, aralık ayında HBO Max’te izleyici ile buluşacak.

BOLDTraffic ile Oscar alan Soderbergh’in komedi türündeki yeni filminin senaryosunu, Deborah Eisenberg kaleme aldı. Filmlerinde yeni teknikler denemesiyle bilinen Soderberg’in bu yapımda da sınırlı imkanlar kullandığı biliniyor.

Daha önce iPhone ile film çeken ünlü yönetmen Let Them All Talk için ses ekipmanları dışında alışıldık film ekipmanlarının çoğunu kullanmamış ve hareketli sahnelerin birçoğunu eline kamera alıp tekerlekli sandalyede çekmiş.

Filme dair bir diğer ilginç bilgide senaryo ile ilgili. Gelen bilgilere göre yapımın senaryosu sadece olayları temel çizgileriyle ele almış ve oyuncuların doğaçlama performanslarıyla tamamlanmış.

Let Them All Talk yakın tarihte HBO Max’te izleyeceğimiz tek yapım değil. Raised by Wolves ile dizi alanında ilk ciddi yapımını sunan ve daha önce de Seth Rogen’ın An American Pickle filmini yayınlayan platform, önümüzdeki günlerde de Robert Zemeckis’in The Witches filmini izleyici karşısına çıkaracak.

Okumaya devam et

Gündem

Müjde Ar, aldığı ödülü Kavala ve tutuklu gazetecilere ithaf etti

6. Balkan Panorama Film Festivali’nin Onur Konuğu olan Müjde Ar, ödülünü 3 yıldır cezaevinde bulunan Osman Kavala’ya ve tutuklu gazetecilere ithaf etti.

BOLD– Birgün’ün haberine göre Türkiye sinemasının deneyimli ismi Müjde Ar, bu yıl 6. Kez düzenlenen Balkan Panorama Film Festivali‘nin Onur Konuğu oldu. Müjde Ar kendisine takdim edilen Onur Ödülü’nü 2017 yılından beri cezaevinde bulunan iş insanı Osman Kavala ile tutuklu gazetecilere ithaf etti.

Pandemik salgın nedeniyle festivale katılamayan Müjde Ar’ın yayınladığı video mesaj şöyle:

“Bana verilen bu ödülü yaptığı haberlerden ötürü hapishanede olan gazetecilere ve hakkında hiçbir delil olmadan, AİHM kararlarına rağmen 3 yıldır cezaevinde tutulan dostum, gerçek bir kültür-sanat dostu Osman Kavala’ya ithaf ediyorum.”

Okumaya devam et

Popular