Bizimle iletişime geçiniz

Politika

İmamoğlu’dan Erdoğan’a çöp dağları yanıtı: Nerede gördü bildirsin

Erdoğan’ın çöp dağları iddiaları hakkında konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, ”Bizi de bilgilendirirse, gidip o dağları görelim, tedbir alalım. Ama bunlar siyasi cümleler” dedi.

BOLD – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Riva Deresi’ndeki temizleme çalışmalarını yerinde incelemek üzere, Beykoz Bozhane Köyü’ne gitti. Burada AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “İstanbul çöp dağlarıyla adeta bir rezillik” sözlerine yanıt veren İmamoğlu, bu açıklamaları “siyasi cümleler” olarak değerlendirdi.

ÇÖP TOPLAMA İŞİNİ İLÇE BELEDİYELERİ YAPAR

İstanbul içerisinde yaptığı seyahatlerde çöp dağları görmediğini söyleyen İmamoğlu, “Belki bunlar siyasi cümleler; ama ben hoşlanmıyorum siyasi cümlelerden. Bence Sayın Cumhurbaşkanı’mızı yanlış bilgilendiren insanlar var. Artı; İstanbul’da çöp toplama işini, ilçe belediyeleri yapar. Yani bunun kuralı öyledir. İstanbul’da da 24 tane AK Partili Belediye var, bir tane de Milliyetçi Hareket Partili belediye var, 14 tane Cumhuriyet Halk Partisi belediyesi var. Hangi ilçelerde dağ gördüyse, bize bildirirler. Hangi ilçeden böyle bilgi almışsa Sayın Cumhurbaşkanı, bizi de bilgilendirirse, gidip o dağları görelim, tedbir alalım. Toplum, bu cümleleri pek dinlemiyor. Bence bu literatürden vazgeçmelerini öneriyorum” dedi.

Diplomatlara işkencede savcılık takipsizlik kararı verdi

Politika

Erdoğan’ı ziyaret eden yardımcısının Kovid-19 testi pozitif çıktı

Geçen hafta AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ziyaret eden AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın Kovid-19 testi pozitif çıktı. Durumu sosyal medyadan duyuran Dağ, tedavi sürecini evde geçirecek. 

BOLD – AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın Kovid-19 testi pozitif çıktı. Dağ, izolasyon sürecini evinde geçirecek.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, vücut kırgınlığı şikayetiyle TBMM Hastanesi’ne başvurduğunu belirtti. Burada yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıktığını kaydeden Dağ, “Hekimlerimizin tavsiyeleri doğrultusunda tedavi sürecimi evde geçiriyorum. Dualarınızı bekliyorum” ifadelerini kullandı.

15 EKİM’DE ZİYARET ETMİŞTİ

Koronavirüse yakalanan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir’deki AKP’li belediye başkanlarıyla birlikte 15 Ekim’de AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmişti. Bergama ve Bayındır belediye başkanlarının bulunduğu ziyarette Erdoğan’ın “AK Parti belediyeciliğinin farkını İzmir’de gösterin. Çok çalışın. Gayet iyi gidiyorsunuz” dediği öğrenilmişti.

Tayyip Erdoğan’ın ‘örtülü’ parasına 1.3 milyar liralık zam

Okumaya devam et

Politika

Usulsüzlükten ihraç edildi ‘kumpas’ dedi

AKP’li Düzağaç Belde Belediye Başkanı Muammer Işıklı, partiden ihraç edildi. İl başkanı, “elimizde mevcut olanın ya da bilinenin daha fazlası bilgi ve belge var” derken, ihraç edilen Işıklı ise kendini Erdoğan sevgisiyle savundu.

BOLD – AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AKP’li Düzağaç Belde Belediye Başkanı Muammer Işıklı’nın usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle ihraç edildiğini söyledi.

“ELİMİZDE DAHA ÇOK BİLGİ VE BELGE VAR”

Işıklı’nın AKP Genel Merkez Disiplin Kurulu kararı ile partiden ihraç edildiğini belirten Uluçay, “AK Parti, şahsiyet yoksunu kişilerin kirli işlerini gölgelemek için kullanacakları bir siyasi parti değildir. AK Parti’de çürük elmalara asla yer yoktur, olamaz. Hiç kimse Cumhurbaşkanı sayesinde oturmuş olduğu koltuğu lekeleme hakkına sahip değildir. Bütün bunlarla birlikte ihraçları gerekçesi ile açıklama yapanlarla ilgili elimizde mevcut olanın ya da bilinenin daha fazlasıyla elimizde bilgi ve belgenin mevcut olduğunu ifade etmek isteriz” dedi.

USULSÜZLÜĞÜ ERDOĞAN SEVGİSİYLE SAVUNDU

AKP’li Düzağaç Belde Belediye Başkanı Işıklı da ihraç edilme kararını “kumpas” olarak değerlendirerek, “Hakkımdaki usulsüzlük iddialarını kabul etmiyorum. Türkiye birinciliği almış bir adam nasıl usulsüzlük yapsın? Ben Afyon’un en çok çalışan belediye başkanıyım. Birilerinin önüne kesmek için alınmış bir karar ve kumpastır. Bunların zamanı geldiğinde açıklaması yapılacak. Beni bugün AK Partiden ihraç etmediler, AKP’den ihraç ettiler. Ben Recep Tayyip Erdoğan sevdalısı bir adamım ve onun yolunda ayrılmam ve başka partiye geçecek karakterde bir adam da değilim” dedi.

17 yılda faize ödenen 510 milyar dolar ile 20 milyon aileye konut yapılabilirdi

Okumaya devam et

Politika

Tayyip Erdoğan’ın ‘örtülü’ parasına 1.3 milyar liralık zam

Sözcü yazarı Çiğdem Toker, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a gelecek yıl bütçeden harcayacağı örtülü ödenek tutarının 6.7 milyar lira olduğunu belirtti. Erdoğan’ın örtülü ödenek bütçesinde 2020’ye göre 1.3 milyar lira artış yapıldı.

BOLD –  Sözcü Yazarı Toker, bugünkü köşesinde TBMM’ye sunulan 2021 bütçesinin detaylarını yazdı.

Yazısında TBMM’ye sunulan 2021 bütçesinde takvim kurallarının ihlal edildiğini yazan Toker, her yıl en geç 17 Ekim gününün sonuna kadar sunulması gereken bütçenin bir gün geciktirildiğini kaydetti. Bu durumun Anayasa’ya aykırı oluğunu belirten Toker, “Kimin umurunda denilecek olsa dahi hesap verilmesi gerekir” ifadesini kullandı.

Toker yazısında, “Anayasa’ya göre bütçenin her yıl TBMM’ye sunulması gereken bir tarih var. 162. Madde’deki “Mali yılbaşından en az 75 gün önce” ibaresi 17 Ekim demek. Ve bunca yıldır ilgili kimse tanık olmamıştır ki, bütçenin TBMM’ye sunuluşu, 17 Ekim günü, saat 24’ü geçsin. Yani süre 18 Ekim’e taşsın. Böyle bir şey hiç olmadı” dedi.  Partili Cumhurbaşkanlığına geçildiğinde bütçenin çıktığı adresin Cumhurbaşkanlığı olmaya başladığını vurgulayan Toker, bütçenin Meclis’e, 18 Ekim saat 08.51’de sunulduğunu ifade etti.

Toker, yazısında Anadolu Ajansı’nın (AA) başlangıç ödeneği olarak verdiği 1 trilyon 346.1 milyar liranın baz alınması durumunda AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelecek yıl bütçeden harcayacağı örtülü ödenek tutarının 6.7 milyar lira olacağını kaydetti.

2020’YE GÖRE ÖRTÜLÜ ÖDENEKTE 1.3 MİLYARLIK ARTIŞ

Cumhurbaşkanına tanınan örtülü ödenek bütçesi “Kapalı istihbarat ve kapalı savunma hizmetleri, devletin milli güvenliği ve yüksek menfaatleri ile devlet itibarının gerekleri, siyasi, sosyal ve kültürel amaçlar ve olağanüstü hizmetler” gibi geniş bir kullanım alanına sahip bulunuyor. Erdoğan’ın örtülü ödenek bütçesi  2020’de 5.4 milyar TL olarak belirlenmişti.

Askıda ekmek krizin itirafı olarak algılandı MHP standı kaldırdı

Okumaya devam et

Popular