Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Barış Atay’a saldıranlardan biri gözaltına alındı

Sabah gazetesi, saldırganlardan birinin gözaltına alındığını iddia ederken, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay’ın avukatları kendilerine bilgi verilmediğini söyledi.

BOLD- Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkan Yardımcısı ve Hatay Milletvekili Barış Atay, dün İstanbul’da kimliği belirsiz 4 kişinin saldırısına uğramıştı. Atay, saldırıdan kendisini hedef gösterdiğini iddia ettiği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu sorumlu tutmuştu.

AVUKATLARDAN TEPKİ

Hükumete yakın Sabah gazetesi Barış Atay’a saldıran 4 kişinin kimliğinin belirlendiğini ve 1 kişinin de gözaltına alındığı iddia etti. TİP avukatları, polisin kendilerine konuya ilişkin hiçbir bilgi vermediğini söyledi. Olayın takipçisi olduğunu belirten avukatlar, kendilerine bilgi verilmezken kimi yayın organlarında haber yayınlanmasına da tepki gösterdi.

BİZ İPEK ER, SOYLU MUSA ORHAN TARAFINDADIR

Kendisine yapılan saldırıda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu sorumlu tutan Barış Atay bugün yaptığı basın açıklamasında: “Bu gün taraflar çok net; biz İpek Er’in tarafıyız. Soylu ise Musa Orhan’ın tarafındadır. Bu hayatta nefes aldığımız her saniye bizim kendimizle gurur duymamız için çok ama çok yeterli bir sebep. Soylu, Soylu’lar gidecek, biz bu rejimi de, iktidarı da bu yaşadığımız karanlık günleri de geri de bırakacağız. Bu saldırılar yaptığımız doğru işlerin anısı olarak kalacak. Yaptığımız doğruların bu iktidarı ne kadar rahatsız ettiğini gördük. Rahatsız etmeye de devam edeceğiz. Dün dediğimiz gibi ‘Nerede kalmıştık?’ Ve devam ediyoruz” dedi.

Öte yandan, parti tarafından paylaşılan görüntülerde ise, takipteki 4 kişi Barış Atay’a saldırırken, bir kişinin de saldırıyı kaydettiği görüldü.

Milletvekili Barış Atay: Soylu bakan değil AKP mafyatik sisteminin çete lideri

 

Gündem

Demirtaş: AKP ve MHP ilk seçimde tarihin çöplüğüne gidecek

4 yıldır cezaevinde olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, iktidara seçim için gözdağı verdi. “Seçmenler, AKP-MHP bloğunu tarihin çöplüğüne gönderecektir” dedi. Demirtaş, iki vatandaşın Van’da helikopterden atılmasını değerlendirirken ise “Tek tek vakalara tepki vermek yerine köklü bir çözüme hazırlanıyor toplum” ifadesini kullandı.

BOLD – 4 yıldır Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selehattin Demirtaş, gündemi Artı Gerçek’e değerlendirdi. Van’da iki köylünün helikopterden atılması olayını değerlendiren Demirtaş, işkencenin kanıksanmadığını ama toplumun refleks noktalarının felce uğratıldığını söyledi. İktidarın politikalarını toplumun acı ve korkunun eşiğinde yaşadığı “yeni normal” olarak tanımlayan Demirtaş, toplumun yaşananlar karşısındaki tepkisizliği için ise “Bu durum, toplumun çöktüğü anlamına da gelmiyor. Tek tek vakalara tepki vermek yerine köklü bir çözüme hazırlanıyor toplum” dedi.

Toplumun tepkisini göstermek için seçim sandığını beklediğine işaret eden Demirtaş “Sanırım herkes büyük bir hırsla ve hevesle seçimi bekliyor. Bence toplum, bu zulümlerin hukuk önünde hesabının sorulmasının ancak o zaman mümkün olabileceğini düşünüyor. Toplumun böyle düşünmesi normal sayılabilir ancak vahim olan muhalefetin de böyle düşünmesidir. Çünkü muhalefetin işi beklemek değil, harekete geçmek ve zulmün etkilerini en aza indirmektir aynı zamanda” dedi.

DEMİRTAŞ’TAN AKP VE MHP’YE HODRİ MEYDAN

Demirtaş, 6-8 Ekim Kobane eylemlerinin gerekçe gösterilerek birçok ismin tutuklanmasının ise iktidarın seçimi kaybetme korkusundan kaynaklandığını ileri sürdü. İktidarın amacının muhalefet bloğunu dağıtmak olduğunu belirten Demirtaş “AKP çırpınıp duruyor ama korkunun ecele faydası yok. İlk seçimlerde, HDP ve diğer muhalefet partilerinin seçmenleri, AKP-MHP bloğunu tarihin çöplüğüne gönderecektir. Bundan herkes, özellikle de AKP yönetimi emin olsun. Bu yaptıklarının siyasi faturasını dün ödettiğimiz gibi, yarın yine ödeteceğiz ve demokrasiyi kuracağız” ifadelerini kullandı. Demirtaş ayrıca HDP’ye yönelik operasyonları eleştirerek “Biz tutuklu falan değiliz. Siyasi rehine olarak hapiste tutuluyoruz” dedi.

“TEK ADAM REJİMİ YERİNE KURUMSAL DEMOKRASİ”

Demirtaş parlamenter sisteme dönülmesi tartışmalarını da değerlendirdi. Her alanda kurumsal demokrasinin hakim olacağı bir düzenden yana olduğunu belirten Demirtaş “Bu öneriler parlamenter sistemin ihyası değil, tümden demokratik bir sistem yapılanmasını içermektedir. Zaten bu öneriler, içinde bulunulan tek adam rejimine son verilmesine dair ciddi ve alternatif bir modeli ifade ediyor” açıklamasında bulundu.

Okumaya devam et

Gündem

Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik’e operasyon

Ankara’da Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığındaki 13’ü muvazzaf 31 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Başsavcılığın gözaltı kararını Hizmet Hareketi ile iltisak ve irtibat gerekçesiyle verdiği belirtildi.

BOLD –  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik komutanlıklarında görevli 13’ü muvazzaf 31 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, TSK’da görevli askerlerle ilgili Hizmet Hareketi ile iltisak, irtibat ve kontörlü/ankesörlü telefonlarla kurdukları iletişim iddiasıyla soruşturma başlatıldığı kaydedildi. Bu kapsamda halen görevde olan 3 binbaşı, 1 yüzbaşı, 1 üsteğmen, 7 astsubay, 1 uzman çavuş ile meslekten ihraç edilen farklı rütbelerdeki 13 asker ve 5 sivil  hakkında gözaltı kararı verildiği ifade edildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 8 ilde gözaltı işlemlerine devam ettiği bildirildi.

A Haber muhabiri Levent Eke Emniyet’te daire başkanı oldu

Okumaya devam et

Gündem

15 Temmuz Ahırı’ndaki kursiyer teğmenler beraat etti

15 Temmuz Ahırı olarak tarihe geçen sembol fotoğrafta yer alan kursiyer teğmen Mutlu Gülerce ve arkadaşları darbe yaptıkları iddiasıyla yargılandıkları davadan beraat etti.

BOLD – 15 Temmuz Jandarma Okullar Komutanlığı davasında karar dün açıklandı. Kışla dışına çıkılmadığı, hiç kimsenin zarar görmediği davada yargılanan askerlerin tümü beraat etti. Bazı kursiyerlere örgüt üyeliğinden ceza verilirken bazılarının dosyası da ayrıldı.

O fotoğrafta yer alan askerlerden Mutlu Gülerce o gün o ahırda yapılan işkenceleri ilk kez Şubat 2020’de Bold Medya’ya anlatmıştı. Beraat kararını sosyal medya hesabından duyuran Gülerce, “Jandarma Okullar Kom. davasında tüm kursiyerler darbeden beraat etti. Bazı arkadaşlarımıza üyelikten ceza verildi. Bazılarının dosyası ayrıldı. Birçok arkadaşım beraat etti. Ben de beraat alanlar içindeyim. Tek tesellimiz tutuklu kimse kalmadı” dedi.

“SÖYLEYİN BU UTANMAZ MÜFTERİYE”

Gülerce, 15 Temmuz’un ardından sembol fotoğraflardan biri olan, bir ahırda askerlerin çıplak şekilde elleri arkadan kelepçeli fotoğrafı paylaşan Saadet Partili avukat Ali Aktaş’a da tepki gösterdi. Gülerce, “Bu resimdeki askerlerden biriydim. Devrelerimle birlikte 16 Temmuz sabahında okuldan alınıp bu ahıra götürülmüş ve insanlık dışı muamele görmüştük. Sonrasında A. Aktaş gibilerin lincine maruz kalmıştık. Bugün ben ve devrelerim darbeden beraat etti. Söyleyin bu utanmaz müfteriye” diye yazdı.

15 Temmuz Ahırı’nda tutulan askerlerden biri ilk kez konuştu

Okumaya devam et

Popular