Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

The Haunting of Bly Manor’dan ilk fragman yayınlandı

Netflix’in 2018’deki en beğenilen dizilerinden olan The Haunting of Hill House’un ikinci sezonu niteliğinde olan The Haunting of Bly Manor’dan ilk fragman seyircinin beğenisine sunuldu.

BOLD – Korku gerilim türündeki rüşdünü artık kanıtlamış olan Mike Flanagan tarafından Shirley Jackson‘ın aynı adlı romanından uyarlanan The Haunting of Hill House yayınlandığından beri merakla beklenen devam sezonu 9 Ekim’de Netflix’te olacak.

ESKİLER VE YENİLER BİR ARADA

Dr. Sleep’e de imza atan Mike Flanagan’ın yapımcılığını yürüttüğü dizinin ikinci sezonu Henry James’in Turn of the Screw romanından uyarlandı. Her sezonda farklı bir öyküyü seyirciye sunacak olan dizinin ikinci sezon kadrosunda ilk sezondan tanıdık isimler de mevcut.

2018’de Nell ve Luke Crain kardeşler olarak izlediğimiz Victoria Pedretti ve Oliver Jackson-Cohen‘in yanı sıra Hugh Crain’e hayat veren Henry Thomas ve Theodora Cain’i canlandıran Kate Siegel de Bly Manor kadrosunda yer alıyor. T’Nia Miller, Rahul Kohli, Alex Essoe, Amelia Eve, Amelie Smith, Benjamin Ainsworth, Calix Fraser, Jim Piddock ve Catherine Parker gibi isimler eşlik ediyor.

YİNE YENİDEN HAYALETLİ EV

Yeni sezonun konusu ise kısaca şöyle: İki kardeşe bakmak için mürebbiye olarak geldiği evde hayaletler görmeye başlayan düğünü söyleyen Dani Clayton (Victoria Pedretti) bir süre sonra tahminlerinin de ötesinde bir dehşetle karşı karşıya olduğunu fark eder.

Tipik “hayaletli ev” öykülerini ders olarak okutulabilecek kurgusu ve usta işi yönetmenliği ile farklı bir boyuta taşıyan dizinin yeni sezonu olan The Haunting of Bly Manor’un ilk fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Kültür

İlhan Şeşen ve Vedat Sakman’dan “Akustik Hikâyeler” albümü

Türkçe müziğin iki duayen ismi İlhan Şeşen ve Vedat Sakman 2013’ten beri yürüttükleri “Akustik Hikayeler” isimli sahne performansını albüme dönüştürdü.

BOLD– İlhan Şeşen, Birgün’den Işıl Çalışkan’la yaptıkları söyleşide “150 konser verdikten sonra, bir albüm yapmasak saçma olurdu.” derken Vedat Sakman ise birlikteliklerine duyulan ilginin gurur verici olduğunu dile getirdi.

BİRBİRİNDEN GÜZEL 10 ŞARKIYLA ŞEŞEN & SAKMAN

2013’te bir sahne projesi olarak doğan “Akustik Hikâyeler” müzikseverlerden büyük ilgi gördü. Yıllar içinde 150 civarında konser veren ikiliden beklenen albümle ilgili ilk haberler 2018’de duyuldu. İki yıldır konuşulan albüm nihayet ete kemiğe büründü ve müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Her biri klasikleşmiş İlhan Şeşen ve Vedat Sakman şarkılarından oluşan albümde toplam 10 şarkı bulunuyor.

Okumaya devam et

Kültür

İki yeni “Battlestar Galactica” projesi yolda olabilir

1970’lerin en önemli bilim kurgu öykülerinden biri olan Battlestar Galactica, 4 sezonluk harika dizisinin ardından yepyeni öykülerle ekranlarla dönmeye hazırlanıyor.

BOLD– Ortaya çıkışından beri birçok farklı yapıma konu olan Battlestar evrenini en son 2004-2009 arasında yayınlanan SYFY dizisinde izlemiştik. Edward James Olmos’un hem rol alıp hem yönettiği dizi Mary McDonnell ve Katee Sackhoff gibi isimlerle kısa sürede sıkı bir hayran kitlesi yakalamıştı.

DYLAN CLARK’TAN YENİ ORİJİN HİKAYE

Bir yandan Cylon ismindeki robotlarla amansız bir savaş yürüten bir yandan da umutsuzca yeni bir dünya arayan 13. Koloni’nin öyküsünü anlatan bilim kurgu klasiği yeni hikâyelere kavuşuyor.

Ufuktaki projelerden ilki Dylan Clark’ın uzun yıllardır üzerinde çalıştığı projesi. Gelen yeni haberler Clark’ın ekibinin Simon Kinberg ile anlaştığı yönünde. Kinberg’in geçmişinde X-Men serisinin mimarlığı, Dark Phoenix’in yönetmenliği, Oscar adayı olduğu The Martian gibi kalburüstü işler var. Yeni projede hem yapımcı hem yazar olması beklenen Kinberg’in yeni bir orijin hikâye yazacağı bildiriliyor.

MR. ROBOT’UN YARATICISINDAN

Konuşulan diğer Battlestar Galactica projesi ise Mr. Robot’un yaratıcısı Sam Esmail’e ait. 2000’lerdeki ikonik dizinin bir hayranı olduğunu sürekli dile getiren Sam Esmail “Neden zaten mükemmel olanı bozalım?” diyerek hayalindeki projenin bir yeniden çevrim olmadığını açıkladı. Esmail’in Battlestar evrenindeki başka hikâyeleri anlatacağı dizi için ABC ile anlaşıldığı ve dizinin 2021’de yayınlanacağı da gelen haberler arasında.

Okumaya devam et

Kültür

İletişim Başkanlığı’ndan Osman Hamdi Bey Dijital Sergisi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nca resim sanatının büyük ismi Osman Hamdi Bey anısına hazırlanan dijital sergi, 26 Ekim’de Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi’nde açılacak.

BOLD“360 Kültür Sanat Projesi” kapsamında hologram ve özel projeksiyon teknolojisiyle gerçekleştirilen dijital sergilerden biri daha hayata geçiyor. Türk sanat tarihinde müstesna bir yere sahip olan Osman Hamdi Bey adına dijital sergi, 26 Ekim Pazartesi günü Marmara Üniversitesi Sultanahmet Yerleşkesi‘nde açılacak.

Ressamlığının yanı sıra müzeciliğin de öncüsü olan Osman Hamdi Bey’in 50’ye yakın özel eseri ve bilinmeyen yönleri hologramlar ve özel projeksiyon cihazları ile ‘360 Kültür Sanat Gösterimi’ altında sanatseverlerle buluşturulacak.

Osman Hamdi Bey Dijital Sergisi, 9 Kasım‘a kadar 11.00-18.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek. Misafirler, dijital sergide pandemi koşulları çerçevesinde alınan tedbirlerle ağırlanacak.

Okumaya devam et

Popular