Bizimle iletişime geçiniz

Kültür

Ağustosta Sibel Can ve Taylor Swift dinledik

Dijital müzik platformu Muud’un ağustos ayında en çok dinlenenler listesi açıklandı. Yerli sanatçılarda Sibel Can yabancı şarkıcılarda ise Taylor Swift ilk sırada…

BOLD– Türk Telekom’un dijital müzik platformu Muud, Ağustos 2020’ye dair verileri yayınladı. Sibel Can, Hayat isimli albümüyle ilk sırayı alırken yabancı isimlerde ise pandemi günlerinde kaydettiği albümü Folklore ile Grammy ödüllü Taylor Swift öne çıktı…

EN ÇOK DİNLENEN YERLİ SANATÇILAR

Sibel Can
Ziynet Sali
Oğuzhan Koç
Zeynep Bastık
Berkay
Burak King
Irmak Arıcı
Bilal Sonses
Göksel
Sura İskenderli

EN ÇOK DİNLENEN YABANCI SANATÇILAR

Billie Eilish
INNA
Katy Perry
The Weeknd
Harry Styles
Mabel
Taylor Swift
Lewis Capaldi
Drake
Mero

EN ÇOK DİNLENEN YERLİ ALBÜMLER

Sibel Can – Hayat
Çeşitli Sanatçılar – Attila Özdemiroğlu Besteleri
Merve Özbey – Devran
Gazapizm – HİZA
Çeşitli Sanatçılar – Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları, Vol. 1
Oğuzhan Koç – Ev
Ceza – Suspus
Mabel Matiz – Maya
Ebru Gündeş – Âşık
Ersay Üner – Nokta

EN ÇOK DİNLENEN YABANCI ALBÜMLER

Taylor Swift – Folklore
Juice WRLD – Legends Never Die
Harry Styles – Fine Line
Ellie Goulding – Brightest Blue
Mero – UNIKAT
Billie Eilish – WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?
Mabel – High Expectations…Stripped
Lewis Capaldi – Divinely Uninspired To A Hellish Extent
Doja Cat – Hot Pink
Katy Perry – Smile

EN ÇOK DİNLENEN YERLİ SINGLE’LAR

Ziynet Sali – Kalbim Tatilde (Mustafa Ceceli Versiyon)
Zehra – Cennetten Çiçek
Ece Mumay – Galaksi
Berkay – Kırgınım Ona
Irmak Arıcı – Yağmurum Ol
Sibel Can – Hayat
Oğuzhan Koç – Kendime Sardım
Didomido – Nimet (feat. Eglo G)
Zeynep Bastık – Bir Daha
Sura İskenderli – Dinle

EN ÇOK DİNLENEN YABANCI SINGLE’LAR

Katy Perry – Smile
The Weeknd – After Hours
NK – Elefante
Billie Eilish – everything i wanted
LP – The One That You Love
INNA – Nirvana
SAINt JHN – Roses Imanbek Remix
Regard – Ride It
The Black Eyed Peas & J Balvin – RITMO (Bad Boys For Life)
Surf Mesa – ily (i love you baby) (feat. Emilee)

Kültür

Muhittin Akgül’den yeni kitap: Hakkı Tutup Kaldırmak

Prof. Dr. Muhittin Akgül’ün Hakkı Tutup Kaldırmak isimli kitabı ABD ve Avrupa’da satışa sunuldu. Takdim yazısını Prof. Dr. Suat Yıldırım’ın kaleme aldığı kitapta hayatlarını hakkı ilan ve ila’ya adamış ve bu uğurda zulme ve haksızlıklara maruz kalmış örnek şahsiyetlerin hayatı anlatılıyor.

BOLD –  Süreyya Yayınları tarafından yayınlanan kitabında Prof. Akgül, insanlık tarihinin başından beri hakkın safında yer alan büyük rehberlerin gayretlerini Kur’ân-ı Kerîm’den örneklerle ortaya koyuyor

Hz. Âdem’in (aleyhisselam) oğlu Hâbil, Hz. Âsiye, Firavun sarayındaki mü’min yetkili, ölümü göze alarak Hz. Musa’ya (aleyhisselam) iman eden sihirbazlar, Hz. İsa’nın (aleyhisselam) havarileri, Habîb-i Neccâr, Ashab-ı Kehf , Ashab-ı Uhdûd’un müthiş işkencelerine ragmen hak yoldan dönmeyenler, Habeşistan kralı Necâşi Ashame anlatılıyor.

Kitaba hakkın zirvedeki temsilcisi son Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (aleyhissalatu vesselam) hakkı ikame için gerçekleştirdiği faaliyetler ile mühür basılıyor. Böylece eser, şimdi yaşayan ve gelecekte yaşayacak olan hak temsilcilerine ve onu temsil eden kutlulara tuttukları yolun, Hak Teâlâ’nın peygamberlerinin yolu olduğunu açıklayarak, onlara manevi bir kuvvet ve gıda veriyor. Şimdi yaşayan ve gelecekte yaşayacak olan Hakk temsilcilerine ve hakkı temsil eden kutlulara, örnek almaları ve hayatlarını benzetmeleri gerekli ideal örnekleri nazara veriyor.

Kitap Amerika’da www.antstores.com, Avrupa’da www.kitapdunyasi.eu mağazalarında satışa sunuldu. Kitabın dijital versiyonu ise 15 Nisan’da Apple ve Google mağazalarından satışa sunulacak.

 

 

Okumaya devam et

Kültür

Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen kitabı yayınlandı

Dr. Yüksel Çayıroğlu’nun kaleme aldığı “Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen” isimli kitap yayınlandı. Süreyya Yayınlarından çıkan kitap Gülen ve Hizmet Hareketi hakkında yazılmış en kapsamlı çalışmalardan biri olma özelliğini taşıyor.

BOLD – Yüksel Çayoroğlu, Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen isimli kitabında Gülen’in hayatına, fikir dünyasına, ilmî şahsiyetine, entelektüel yönüne ve Hizmet hareketine sunduğu katkılara ışık tutuyor.

Çayıroğlu, eserin yazılma maksadının, Hakka ve halka hizmet yolunda oldukça bereketli ve bir o kadar da çileli bir ömür geçiren Gülen’in farklı yönleriyle, özellikle ilmî ve fikrî hayatıyla daha yakından ve doğru bir şekilde tanınmasını sağlamak olduğunu belirtiyor.

Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen' - Tr724
“Bir Fikir ve Aksiyon İnsanı Olarak Fethullah Gülen” Avrupa’da www.kitapdunyasi.eu, ABD’de ANT Stores (www.antstores.com) mağazalarından ve dijital olarak e-kitap kanallarından temin edilebilir.

 

Okumaya devam et

Kültür

Ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Rasim Öztekin hayatını kaybetti

Kısa süre önce geçirdiği kalp krizi yüzünden hastanede tedavi gören ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu Rasim Öztekin hayatını kaybetti. Öztekin’in ölüm haberi sevenleri, hayranları ve sanatçı dostlarını hüzne boğdu.

BOLD – Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu 62 yaşındaki Rasim Öztekin dün öğle saatlerinde kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı. Öztekin’e Beykoz Devlet Hastanesi’nde ilk müdahale yapıldı. Ardından da Dr. Siyami Ersek Hastanesi’ne nakledilen Öztekin’in saat 15:30’da acilen ameliyata alındığı açıklandı.

Hastaneden yapılan ilk açıklamada, “Hastamızın geçmişinde de kardiyal sorunlar yaşamış. Hayati tehlikesi var, durumu ciddi. Şu an yoğun bakımda entübe” denildi. Ancak Öztekin tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: “Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp rahatsızlığından sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun” ifadelerini kullandı.

GÜLE GÜLE BOB MARLEY FARUK

Cem Yılmaz’ın GORA filminde oynadığı karakterle özdeşleşen Rasim Öztekin’in ölüm haberinin ardından ‘Bob Marley Faruk’ paylaşımları sosyal medyada gündem oldu.

KAVUĞU ŞEVKET ÇORUH’A DEVRETTİ

Galatasaray Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun olan Rasim Öztekin, amatör tiyatro deneyiminin ardından Ferhan Şensoy’un ‘Orta Oyuncular’ topluluğunda profesyonel tiyatroya adım attı.

2016 yılında Kel Hasan Efendi’nin kavuğu Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredildi. Öztekin geçen sene kavuğu Şevket Çoruh’a devretti.

Öztekin, tiyatronun yanı sıra, birçok sinema ve dizi filmlerde de rol aldı. 1992-1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yapan Öztekin, 1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’de Türkiye” adlı müzikali sahneledi.

Ünlü oyuncu bir dönem TRT’ye program metin yazarlığı ve Akşam gazetesinde de köşe yazarlığı yaptı.

8 Mart’ta 4 kadın 4 hikaye

 

Okumaya devam et

Popular

0Shares
0