Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Bir kadının çığlığı: Öldürüleceğim diyorum sesimi duyun!

Eşinin amcası Fuat Ocak’ın aylardır ölüm tehditlerine ve tacizlerine maruz kaldıklarını iddia eden Gökçen Ocak, “Öldürüleceğim diyorum neden duymuyorsunuz sesimi” diyerek yardım çağrısı yaptı.

BOLD – Kadına yönelik şiddetin son mağduru bir çocuk annesi 22 yaşındaki Gökçen Ocak, paylaştığı video ile sesini duyurmaya çalıştı. Eşinin amcası Fuat Ocak’ın tehdit ve tacizine uğradıklarını söyleyen genç kadın, sürekli ölüm mesajları aldıklarını dile getirdi. Son tartışmada amca Ocak’ın saldırganlığın boyutunu cinsel organını göstermeye kadar vardırdığını ileri sürdü. Öte yandan sosyal medyada #fuatocaktutuklansın etiketi açıldı.

BEN ÖLMEK İSTEMİYORUM DİYORUM

“Birçok kez burada paylaşım yaptım ama sesim duyulmuyor. Ben ölmek istemiyorum diyorum. Sesim neden duyulmuyor? Öldürüleceğim diyorum neden duymuyorsunuz sesimi?” diye isyan eden Gökçen Ocak yaşadıklarını şöyle aktardı:

KOLLUK KUVVETLERİ VE GEREKLİ MERCİLERE LÜTFEN ETİKET YAPIN

“İstanbul Maltepe’de eşimin akrabaları tarafından devamlı tehdit ediliyorum, can güvenliğim yok. Fuat Ocak çıkan bir tartışmada oğlu Aykut Ocak’a silah vererek kayınvalidemi vurdurdu. Şimdi sıra bende devamlı tehdit ediliyorum. Taciz ediliyorum, duyun ne olur. Kayınvalidemin vurulması ardından 5 ay geçti onlar bizi tehdit etmelerine rağmen polis karakoluna gidip bizim onları tehdit ettiğimize yönelik şikayetçi oluyorlar bizden. Tarafımıza atılan suçları kabul etmiyoruz, dosya düşüyor veya karşılıklı koruma kararı çıkıyor. Karakola gidip bu adam beni taciz etti. Beni öldürecek diyorum. Gecesine panzerler geliyor ailemi alıyor çünkü aynı gün içinde evde olmamama rağmen şahısları darp etmişim (darp raporları da yok) Akşam 23:00’da alınıyoruz gece 03:00’da eve geliyoruz. Şikâyetimizi geri çekmemiz için her şeyi yaşattılar bize şikâyetimizi geri çektik fakat tehdit, hakaret ve tacizler hâlâ devam ediyor. Kolluk kuvvetleri ve gerekli mercilere lütfen etiket yapın, ölmek istemiyorum.”

İstanbul’da önce taciz sonra dayak

Gündem

Erdoğan: 5. ve 9. sınıfları 2 Kasımda yüz yüze eğitime başlatıyoruz

Kabine toplantısı sonrası konuşan Erdoğan, 12 Ekim’de başlayan yüz yüze eğitimde kapsam dışı bırakılan 5. ve 9. sınıfların, 2 Kasımda ders başı yapacağını açıkladı

BOLD – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası basın toplantısı düzenledi. Koronavirüs yüzünden geçen Mart ayında ara verilen ve 12 Ekimde kısıtlı olarak tekrar başlayan yüz yüze eğitim hakkında önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan: “Ortaokullarda 5. sınıflarda liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitimi 2 Kasım itibariyle başlatıyoruz. Uzaktan eğitimin sürdüğü sınıflarla ilgili durumu gelişmelere bakarak en kısa sürede ilan edeceğiz” dedi.

Türkiye’nin öncelikli hedefinin, gelecek bahar aylarına kadar aşı meselesini çözmek olduğunu söyleyen Erdoğan denetimlerle ilgili de şöyle konuştu: “Ulaşım araçları başta olmak üzere çok sayıda insanın bulunduğu mekanlar ve kapalı alanlarla etkin denetimler sürdürülecek. Temaslı kişilerin takibi çok daha sıkı şekilde yapılacak. Yerli aşılarda insan üzerinde denemelere 2 hafta içinde ulaşılacağı görülüyor.”

12 Ekimde bazı sınıflar için başlayan yüz yüze eğitimde 5.6.7.9.10. ve 11. sınıflar kapsam dışı bırakılmıştı.

Erdoğan: Koronavirüs krizinde olumlu yönde ayrıştığımızı vicdan sahipleri kabul ediyor

Okumaya devam et

Gündem

Sağlık Bakanlığı bugün koronavirüsten 74 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu

Sağlık Bakanlığının açıkladığı günlük koronavirüs verilerine göre, bugün hayatını kaybeden 74 kişiyle beraber toplam can kaybı 9 bin 445’e yükseldi.

BOLD – Sağlık Bakanlığı güncel koronavirüs verilerini ilgili siteden kamuoyu ile paylaştı. Verilere göre, bugün hayatını kaybeden 74 kişiyle beraber toplam can kaybı 9 bin 445’e yükseldi. Son 24 saatte yapılan 116 bin 565 testin sonucuna göre ise bin 894 yeni hasta tespit edildi. Son rakamlarla toplam hasta sayısı da 351 bin 413 kişi oldu.

Toplam iyileşen hasta sayısı bin 512 artarak 306 bin 939’a ulaştı. Öte yandan ağır hasta sayısının bin 545, hastalardaki zatürre oranının da yüzde 5.6 olduğu açıklandı.

Verilere göre, Türkiye genelinde yatak doluluk oranı yüzde 48.1, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 65.2 ve ventilatör doluluk oranı yüzde 32.1 olarak duyuruldu.

Sosyal medya hesabından güncel verileri değerlendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu ifadeleri kullandı: “Bugün tespit edilen 1.894 yeni hastamız var. Ağır hasta sayımız 1.545’e yükseldi. Sağlık çalışanlarımızın hastaları iyileştirmek için sarf ettiği gayreti biz de tedbirlere uymak için sarf etmeliyiz. Tedbirlere uyarak birlikte mücadeleye destek verin.”

Bahçeli askıda ekmeği eleştirenlere tepki gösterdi: Ekmeksiz gafiller!

Okumaya devam et

Gündem

Torpil skandalının kahramanı AKP’li rektör cami yapımı için IBAN paylaştı

Arkadaşını rektörlüğünü yaptığı Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Genel Sekreterliğine getirmesiyle tanınan, AKP’li Rektör Cem Zorlu cami için vatandaştan para istedi

BOLD – Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, kampüs içerisinde inşaatı başlayacak olan cami için destek istedi. Sosyal medya hesabından caminin tanıtımını yapan Zorlu, IBAN numarası paylaşarak maddi yardım talep etti.

Zorlu paylaşımında, “66 metre yüksekliğindeki minareleri ile Konya’mızın her tarafından görülebilen 15.000 kişilik muhteşem camimizin inşaatına başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

ARKADAŞINI GENEL SEKRETER YAPTI

Eski AKP Milletvekili de olan Zorlu daha öncede bir arkadaşını bir holdingde görev yapan arkadaşını üniversitenin genel sekreteri yapmasıyla gündeme geldi.

Zorlu’nun arkadaşı TİMAV Yönetim Kurulu Başkanı Ecevit Öksüz, Temmuz 2019’da üniversiteye genel sekreter yapıldı. Öksüz, genel sekreter yapılmadan önce, AKP’li bir belediyede Özel Kalem olarak açıktan atamayla memurluğa başlatıldı ve memur olur olmaz üniversiteye atandı. Konya’daki özel bir holdingte “Kurumsal iletişim direktörü” olarak görev yapan Öksüz, geçen 22 Temmuz’da üniversiteye transfer oldu ve genel sekreter yapıldı.

OĞLU DA HOLDİNG DE İŞE BAŞLADI

Öksüz’ü üniversiteye aldıran Rektör Zorlu, 4 gün sonra da kendi oğlunu, Öksüz’ün çalıştığı holdingte işe başlattı. Rektör Zorlu’nun oğlu İstanbul Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Süleyman Yasir Zorlu, Öksüz’ün çalıştığı özel holdingin yönetim kuruluna atandı.

AKP’nin ‘Sen kimsin’ sorusuna halktan cevap gecikmedi: Çaresizlikten kendini yakan adamım ben

Okumaya devam et

Popular