Spor

Tokyo Olimpiyatları korona geçse de geçmese de yapılacak

Pandemi sebebiyle 2021’e ertelenen Tokyo Olimpiyatları’nın ‘hastalık olsa da olmasa da’ yapılacağı ilan edildi. Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı John Coates, organizasyonu “Tünelin sonundaki ışık” ve “Kovid’i alt eden oyunlar” diye tanımladı.

BOLD – Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkan Yardımcısı John Coates, 2021’e ertelenen Tokyo Olimpiyatları ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Etkinliğin ‘korona virüsü olsa da olmasa da’ gelecek yıl yapılacağını duyurdu. Başlama tarihi olarak daha önce açıklandığı üzere 23 Temmuz 2021 verdi. Organizasyon için ‘tünelin sonundaki ışık’ ve ‘Kovid’i alt eden oyunlar’ ifadelerini kullandı.

200 CİVARI ÜLKEDEN 11 BİNDEN FAZLA SPORCU KATILIMI BEKLENİYORDU

Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi Üst Yöneticisi (CEO) Toshiro Muto temmuz ayında, oyunların sınırlı seyirciyle düzenlenebileceğini, açılış ve kapanış törenlerinin sadeleştirilebileceğini, tüm ülkelerden heyet ve personel sayısının azaltılabileceğini açıklamıştı. 2020 olimpiyatlarına 200 civarı ülkeden 11 binden fazla sporcunun katılması planlanıyordu. IOC, 24 Temmuz-9 Ağustos arası yapılması planlanan 2020 etkinliğini sağlık endişeleri yüzünden 23 Temmuz-8 Ağustos 2021’e ertelemişti.

Rus aşısı bağışıklık oluşturuyor ama genel kullanım için erken

Popular

Copyright © 2018 Boldmedya

Exit mobile version