Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Vatandaş koronavirüs verilerini artık inandırıcı bulmuyor

Korona nedeniyle yoğun bakım ünitelerinde yer kalmazken bakanlığın çok küçük değerler açıklaması, inandırıcılığını kaybetmesine yol açtı. Yapılan bir araştırmada halkın yüzde 59’u Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilerin gerçeği yansıtmadığını düşünüyor.

BOLD – MetroPOLL Araştırmanın anketine göre on kişiden altısı, hükumetin ‘korona’ verilerinde gerçekleri açıkladığını düşünmüyor. Nisan ayından bu yana halkın verilere güveni yüzde 41 oranında azaldı.

HÜKUMET ŞEFFAF DAVRANMIYOR

MetroPOLL Araştırma, halkın ağustos ayında Sağlık Bakanlığının verilerine dair bakışını araştırdı. “Hükumetin koronavirüs sayılarıyla ilgili açıklamalarında şeffaf davrandığını ve gerçekleri açıkladığını düşünüyor musunuz?” sorusuna yüzde 58.9 oranında ‘hayır düşünmüyorum’ cevabı verilirken, yüzde 36.2 ‘evet düşünüyorum’ dedi. Yüzde 4.9 ise ‘bilmiyorum’ cevabını verdi. Nisanda hükumetin açıkladığı rakamlara inananların oranı 62.3 idi.

AKP’LİLER DE İNANDIRICI BULMUYOR

Şirketin ağustos verileri, 2018 yılı genel seçimlerine göre dağıtıldığında; AKP’lilerin yüzde 59.4’ü verilerin şeffaf ve gerçek olduğunu düşünürken yüzde 33.7’si ise verilere inanmıyor. CHP’lilerin sadece yüzde 10’u verilerin gerçekliğine inanırken, yüzde 88.8’i verilere güven duymuyor. MHP’seçmeninin yüzde 59.4’ü verilere güvenirken, inanmayanların oranı ise yüzde 37.4.

Rusların geliştirdiği koronavirüs aşısı Sputnik V halka açıldı

Gündem

A Haber muhabiri Levent Eke Emniyet’te daire başkanı oldu

Emniyet Genel Müdürlüğüne A Haber’den transfer yapıldı. Parlamento muhabiri Levent Eke, Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığına getirildi.

BOLD – A Haber muhabiri Levent Eke’nin Emniyet Genel Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı olduğu belirtildi.

Medyaradar’da yer alan habere göre; hükümet kontrolündeki A Haber’in parlamento muhabiri Levent Eke, Emniyet Genel Müdürlüğü Medya, Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığına atandı.

Meslek hayatına, 1996 yılında Flash TV’de başlayan Eke, 2011 yılından bu yana A Haber Ankara Haber Merkezi’nde parlamento muhabiri olarak görev yapıyordu.

Erdoğan istedi YÖK yaptı: Kadın üniversiteleri kuruluyor

Okumaya devam et

Gündem

Ekonomi profesörü Seyfettin Gürsel 1.300 TL iade için 25 bin TL’sini dolandırıcılara kaptırdı

Dolandırıcılar bin 321 lira para iadesi için aradıkları ekonomi profesörü Seyfettin Gürsel’in hesabından 25 bin lira çekti.

BOLD – Dolandırılan profesörler kervanına ekonomi profesörü Seyfettin Gürsel de eklendi. Banka görevlisi olduklarını söyleyen dolandırıcılar, Gürsel’in 25 bin lirasını kendi hesaplarına aktardı.

BİN 321 TL BEKLERKEN 25 BİN LİRASINDAN OLDU

Sabah’ın haberine göre özel bir üniversitede görevli Prof. Dr. Gürsel’e (71), geçtiğimiz günlerde telefonla ulaşan tele-dolandırıcılar, bankadan aradığını söyleyerek hesap işletim ücreti olan bin 321 liranın iadesi için TC kimlik numarasını ve anne kızlık soyadını paylaşmasını istedi. Profesör de bu bilgileri verdi. Daha sonra telefonuna mesaj olarak gelen şifreyi dolandırıcıya veren Prof. Gürsel’in hesabındaki paranın 25 bin lirası başka hesaba aktarıldı. Prof. Dr. Gürsel, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

“Toplumun bize sırtını dönüp ‘sıkıldık’ demesi çok kırıcı oldu”

Okumaya devam et

Gündem

Koronavirüs Bilim Kurulundan bir istifa daha: Sebebini açıklamadan kaçıyorlar

Bilim Kurulu Üyelerinden Prof. Dr. Bülent Çaplı’nın üç hafta önce görevi bıraktığı ortaya çıktı. “Gördüğü lüzum üzerine” görevinden ayrılan Çaplı’nın istifasını ise arkadaşı Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya açıkladı.    

BOLD – Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, bugünkü köşesinde 40 yıllık arkadaşı ve Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Bülent Çaplı’nın sessiz sedasız üç hafta önce görevi bıraktığını açıkladı.

ARAŞTIRMAYI YAPAMAYINCA İSTİFA ETTİ

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, Prof. Dr. Bülent Çaplı’nın Sağlık Bakanlığı bünyesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında sosyal konularla ilgilenmek için kurulan Toplum Bilimleri Kurulu’ndan istifa ettiğini yazdı. Çaplı istifa ile ilgili bilgi vermese de Sarıkaya, istifanın Dünya Bankası’nın 1.1 milyon liralık desteğiyle yapılması planlanan Türkiye Barometresi çalışmasını bürokratik engellere takılması olduğunu ima etti.

“GÖRDÜĞÜM LÜZUM ÜZERİNE AYRILDIM”

Sarıkaya yazısında Prof. Çaplı’nın istifası ile ilgili şu ifadelere yer verdi: “Bütün bunları kırk yıllık arkadaşım, dostum Bülent Çaplı’yı arayıp sordum. “Muharrem sen benim arkadaşımsın, dostane olarak dahi olsa başkalarına söylemediğim gibi sana da nedeni konusunda tek kelime edeceğim, ‘Gördüğüm lüzum üzerine ayrıldım’. Söyleyeceğim bu kadar… Ayrılmam da yeni değil 3 hafta oldu; bu konuda tek kelime etmem…” Dedim ki “Yerine de henüz atama yapılmamış…” Demesin mi “Bunu da bana sorma…” İnanın dün yordu beni…”

“Toplumun bize sırtını dönüp ‘sıkıldık’ demesi çok kırıcı oldu”

Okumaya devam et

Popular