Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

İstanbul Tıp Fakültesi Dekanından ürperten açıklama: Salgın İstanbul için yeniden başladı

İstanbul’daki günlük korona vaka sayısı ile ilgili endişelerini paylaşan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, “Bugünden artık salgının İstanbul için yeniden başladığını söyleyebiliriz.” açıklaması yaptı.  

BOLD – Türkiye’deki korona salgını nedeniyle vaka sayısındaki artışa daha önceki açıklamaları ile dikkat çeken İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, “İstanbul için durum daha vahim olabilir. Büyük dalga yaklaşıyor. Şehir kalabalık. Halkın bir kısmı bilinçsiz. Sağlıkçılar yorgun” uyarısında bulunmuştu.  

Twitter hesabından açıklama yapan Prof. Dr. Tükek, “Çapa’da 530 testin 81’ i pozitif. Pozitiflik oranı %15 i geçti. Bugünden artık salgının İstanbul için yeniden başladığını söyleyebiliriz. Ağırlıklı gençler ve maalesef zatürre oranı yüksek. Moral bozmak için değil tedbir alın diye yazıyorum. Yoksa herkes üzülecek.” dedi.  

Bakan Koca: Hastalığın bulaşma hızında yavaşlama yok

Gündem

Yandaş sendikaya geçmeyen işçilere sürgün üstüne sürgün

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li yönetimi Belediye-İş Sendikası üyesi işçilere yandaş Hizmet-İş sendikasına geçmeleri için yaptığı baskıları arttırdı. Hizmet-İş’e geçmeyen işçiler bir sürgünden başka bir sürgüne gönderiliyor.

BOLD – Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikası Başkanı Nihat Yurdakul, eski AKP’li Bakan Hilmi Güler yönetimindeki Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ORBEL AŞ’de, işçilere Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası’na geçmeleri için baskı yapıldığını söyledi. Yurdakul, “Her toplu sözleşme dönemi geldiğinde işçileri Hizmet-İş’e geçirmek için baskı yapıyorlar” dedi.

HİZMET-İŞ’E GEÇMEYENLERİ 300 KİLOMETRE ÖTEYE SÜRÜYORLAR

“İnsanları oradan oraya sürüyorlar. Alıyorlar 300 kilometre öteye gönderiyorlar. Oradan alıyorlar 100 km., 200 km. uzaklıkta başka bir yere gönderiyorlar” diyen Yurdakul, “İnsanlar yerleşmiş, ev tutmuş. Bir bakıyorsun ‘hadi seni şuraya verdim’. Bütün bunları işçiler Belediye-İş’ten ayrılıp Hizmet-İş’e geçmedikleri için yapıyorlar” dedi. Yurdakul, “Gönderdikleri işçilerin hepsi Belediye-İş Sendikası üyesi. Gidenlerin içinde Hizmet-İş’ten kimse yok. Neden Hizmet-İş’ten bir kişiyi bile göndermiyorsunuz? Yanıt basit: İşçileri Belediye-İş’ten istifa ettirmek” dedi.

11 AYDIR YETKİ VERİLMİYOR

Yurdakul, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde de örgütlenmelerini tamamladıkları halde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 11 aydır yetki vermediğini vurguladı. Yurdakul, “Hukuk, adalet tanımıyorlar. Vicdanları kararmış. 11 aydır on binlerce insan mağdur edilebilir mi ya! 11 aydır toplu sözleşme yapılamıyor. Bu durum bakanlıktan ve AKP’den kaynaklanıyor. Olacak iş değil” dedi.

Helikopterden atılan Osman Şiban’ı ifadesi alınmadan zorla askeri hastaneye götürdüler

Okumaya devam et

Gündem

Helikopterden atılan Osman Şiban’ı ifadesi alınmadan zorla askeri hastaneye götürdüler

Van’da gözaltına alındıktan sonra işkence gördüğü ortaya çıkan Osman Şiban, ifadesini vermeden sabah saatlerinde evini basan polisler tarafından askeri hastaneye götürüldü.

BOLD – Van’ın Çatak ilçesinde operasyona çıkan askerler tarafından 11 Eylül’de Servet Turgut’la birlikte gözaltına alındıktan 2 gün sonra hastanede ortaya çıkan ve helikopterden atıldıkları hastane raporuyla doğrulanan 8 çocuk babası Osman Şiban’ın (50) kaldığı ev bugün polisler tarafından basıldı. MA’nın haberine göre polislerin, Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Şiban’ı askeri hastaneye götürdükleri aktarıldı. Şiban’ın hakkında gözaltı kararı olup olmadığı bilinmiyor. Yaşadığı işkenceden kaynaklı hafız kaybı yaşayan Şiban’ın henüz olaya dair ifadesi alınmadı.

Okumaya devam et

Gündem

‘Milli aşı’ için ‘babayiğit’ aranıyor: Gizlilik anlaşması imzalatılacak

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de kurulacak tesislerde aşı geliştirme, araştırma ve üretimin her aşamasında görev yapabilecek biyolog, laboratuvar teknisyeni, eczacı, kimyager, veteriner hekim, tıbbi farmakolog ve hekimler arıyor.

BOLD – Sağlık Bakanlığı yerli ve milli aşıda çalışacak sağlıkçılar arandığını açıkladı. Hürriyet’ten Meltem Özgenç’in haberine göre yeni mezun, çalışmaya istekli ve laboratuvar analizlerine hakim kişilerden aday olmalarını isteyen bakanlığın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Türkiye’de kurulacak tesislerde aşı geliştirme, araştırma ve üretim basamaklarının her aşamasında görev yapabilecek personel yetiştirilmesi amacıyla belirlenen şartları taşıyan kişilere teorik ve uygulamalı eğitim verilecektir. Bu kapsamda biyolog, laboratuvar teknisyeni, eczacı, kimyager, veteriner hekim, tıbbi farmakolog ve hekim olup, hayvan deneylerine hakim, hücre kültürü testlerine hakim, fermantasyon ve saflaştırma konularına haiz, çalışma konusunda istekli, yetiştirilmek üzere, yeni mezun, laboratuvar analizlerine hakim kişiler, özgeçmiş formunu doldurarak 15 Ekim tarihi mesai bitimine kadar hsgm.tibbilojistik@saglik.gov.tr adresine müracaat edebilirler. Eğitim süresi bir ay olacaktır.”

Bakanlık en az iki yıl kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmış olanların başvurabileceği görevler için gizlilik taahhütnamesi de imzalanacağını duyurdu. Adaylara Kovid-19 taahhütnamesi de imzalatılacak.

Okumaya devam et

Popular