Bizimle iletişime geçiniz

Politika

Bahçeli doktorlara ateş püskürdü: Korona kadar tehlikelidir, kapatılmalıdır

TTB’nin hastanelerde başlatacağını siyah kurdele eylemini sert bir dille eleştiren Bahçeli, ”Hükümete yönelik “Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz” eylemi haince bir tertiptir ” ifadelerini kullandı.

BOLD- MHP Lideri Devlet Bahçeli, Türk Tabipler Birliği (TTB), artan koronavirüs vakalarına, hayatını kaybeden insanlara ve sağlık çalışanlarına dikkat çekmek maksadıyla, tüm sağlık kurumlarında siyah kurdele takma eylemine ateş püskürdü.

BİRLİKTEN ZİYADE İLLET

TTB’nin eylemini zehirli ve zillet bir komplo olarak niteleyen Bahçeli: ”Siyah kurdele takınca ne olacak? KOVİD-19 hastalığından tedavi gören insanlarımıza ne diyecekler? Bu kapsamda vefat eden kardeşlerimizin ailelerine ne anlatacaklar? Birlikten ziyade illete dönen tabipliğin yüz karaları nereye ulaşmayı hedefliyorlar?” diye sordu.

TAHAMMÜL İMKANSIZ

TTB’nin korona kadar tehlikeli olduğunu söyleyen Bahçeli açıklamasının devamında: ”Hükümete yönelik “Yönetemiyorsunuz, ölüyor,tükeniyoruz” eylemi haince bir tertiptir. Çağrım şudur: Türk Tabipler Birliği, bugünkü hassas dönemde, insan ve toplum sağlığı hakkında asılsız şaibe ve şüpheleri körüklemektedir. Bu nedenle sadece adında Türk bulunan Tabipler Birliği derhal ve gecikmeksizin kapatılmalıdır. Yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılmalıdır. Virüsle mücadeleye hesapsız ve art niyetsiz devam eden vatansever bilim insanlarımızdan oluşacak bir müteşebbis heyet kurulmalı, rezaletin, hıyanetin ve Türkiye husumetinin kara sayfası kapatılmalıdır. Artık Türk Tabipler Birliği’ne sabır ve tahammül gösterilmesi imkansızdır” ifadelerini kullandı.

Taburcu edildikten 1 saat sonra öldü: Cenaze alınmayınca tüm aileye koronavirüs bulaştı

 

Politika

Bakan Koca’dan sağlık çalışanlarına saldırı açıklaması: “Devlet geçit vermeyecek”

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hasta yakınlarının görevlilere saldırısına ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Şiddetin ihtimali bile olmamalı. Devlet, geçit vermeyecek” ifadelerini kullandı.

BOLD – Türkiye dün, sağlık çalışanlarına şiddetin geldiği ürkütücü boyuta şahit oldu. Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen silahlı yaralanmış bir kişinin vefatı üzerine sağlık çalışanları saldırıya uğradı. Hayatını kaybeden kişinin yakınlarının şiddeti karşısında emekçiler barikat kurmak zorunda kaldı. Cep telefonu kamerasına kaydedilen görüntüler saldırının boyutunu gözler önüne serdi.

ŞİDDETİN İHTİMALİ BİLE OLMAMALI

Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Bakan Koca, “Keçiören EAH Acil Servisinde, çok sayıda kişi, ateşli silahla yaralanan, müdahalelere rağmen kurtarılamayan yakınlarını, kuralları zorlayarak görmeye çalıştı. Arkadaşlarımız, şiddet olasılığına karşı, kapıyı kapalı tuttu. Şiddetin ihtimali bile olmamalı. Devlet, geçit vermeyecek!” ifadelerini kullandı.

‘Milli aşı’ için ‘babayiğit’ aranıyor: Gizlilik anlaşması imzalatılacak

Okumaya devam et

Politika

Seçmenin 7,1’lik kısmı sandığı protestoya hazırlanıyor

MetroPOLL Araştırma’nın son çalışmasına göre kararsız oranı yüzde 11,2. Seçimi protesto edeceğini belirten yüzdesi 7,1. İktidar AKP’nin oyu 31,3 ortağı MHP’ninki 7,5. Ana muhalefet CHP ise 21,2 düzeyinde.

BOLD – MetroPOLL Araştırma CEO’su Özer Sancar, son seçim anketi sonuçlarını sosyal medyadan ilan etti. ‘Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?’ sorusuna, kararsızlar dağıtılmadan, katılımcıların yüzde 31,3’ü AKP, 21,2’si CHP, 7,6’sı HDP, 7,6’sı İyi Parti, 7,5’i MHP, 1,4’ü Saadet Partisi, 0,8’i DEVA Partisi, 0,7’si Gelecek Partisi cevabını verdi. Çalışmada ‘kararsız’ oranı yüzde 11,2 ‘protesto oy kullanacağım’ diyenler 7,1, cevap vermeyenler ise 2,5 şeklinde ortaya çıktı.

Suriyeli mülteci aileye Ceylanpınar’da darp, çıplak arama ve gasp

Okumaya devam et

Politika

Cumhurbaşkanlığı anketinde sürpriz sonuç: Fatih Erbakan yüzde 51,5

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı yüzde 51,5 ile ilk sırada gösteren ‘cumhurbaşkanlığı seçim araştırması’ sosyal medyada espri konusu oldu. Ankete göre Erbakan’ın en yakın rakibi yüzde 26,5 ile Mansur Yavaş. Tayyip Erdoğan ise 19,5’te kaldı.

BOLD – Milli Araştırma isimli sosyal medya hesabının ‘cumhurbaşkanlığı seçim araştırması’ paylaşımı sanal âlemi salladı. 2 bin 233 oyun kullanıldığı belirtilen anket sonucuna göre Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan yüzde 51,5 ile ipi göğüsledi. Erbakan’ı yüzde 26,5 ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 19,5 ile AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan takip etti.

ÇALIŞMAYI GENEL MERKEZDE YAPTIYSANIZ NETİCE ÜZÜCÜ

Sosyal medyada esprilere yol açan sonuçlarla ilgili CHP’li Mücahit Avcı, “Araştırmayı Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nde yaptığınızı düşündüğümüzde üzücü bir sonuç” yorumu yaptı.

“Millet İttifakı sürecek çünkü…”

Okumaya devam et

Popular