Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Üç torununa bakan babaanne: “Çocuklarım ellerine silah almadan terörist oldular”

Oğlu ve gelini tutuklu olduğu için 3 torununa bakmak zorunda kalan Nurten Çatpınar, yaşadığı zorlukları anlattı. Oğlu ve gelininin serbest bırakılması için yetkililerden yardım istedi.

BOLD – Nazlı-Fuat Alperen Çatpınar, bir yıldır Düzce T Tipi Cezaevinde tutuklu. İkisi de 8’şer yıl hapis cezasına çarptırıldı. Nazlı Çatpınar özel bir yurtta idareci yaptığı için örgüt üyesi olduğu iddiasıyla tanık ifadelerine dayanılarak tutuklandı. Makine mühendisi Fuat Alperen aynı sebeplerle tutuklandı. Çatpınar çiftinin 3 çocukları var. Osman Bahadır 6, Ömer Mahir 4,5 ve Ali Asaf 2,5 yaşında.

ANNE-BABA VE ÜÇ ÇOCUK AYNI ANDA HAPİS YATTI

Üç kardeş korona salgını başlamadan önce dönüşümlü olarak anne-babalarını yanına gidip cezaevinde kalıyordu. Üçünün aynı anda hapiste kaldığı zamanlar da oldu. Salgından sonra 6 ay anne-babasını göremeyen kardeşler şimdi sırayla babaanneleri tarafından kapalı görüşlere götürülüyor. Bütün yük babaanne Nurten Çatpınar’ın omuzlarında. Düzce’de yaşayan babaanne Nurten Çatpınar’ı torunları, baba ve annesi olarak biliyor.

3 torununa bakan babaanne Nurten Çatpınar, yaşadıklarını KHK TV’ye anlattı. 2 Mart 2019’da Zonguldak Ereğli’deki evlerinde gözaltına alınıp cezaevine gönderilen Fuat Alperen ve Nazlı Çatpınar çifti, geride 3 çocuk bıraktılar. Oğlu ve gelininin emaneti 3 torununa gözü gibi bakmaya çalışan Çatpınar, 3 çocuğa bakmanın çok güç olduğunu aktararak şunları söyledi:

“KAFESE GİRMEK İSTEMİYORUM DİYOR”

“Yerine göre anne diyorlar. Her ay çocukların anne ve babalarını ziyaretimizde sıkıntı yaşıyoruz. Çocuklar her şeyden habersiz. Bir gün gittiğimizde çocuklardan ortancası bu kafese girmek istemiyorum, dedi. Gelinimle ağladık. Bir şey yapamadık. Ortanca torunumda şaşılık var. Ameliyat dediler. Annesi olmayınca yaptırmak istemedik. Cezaevinden anne babasının çıkmasını bekliyoruz. Hepsiyle ayrı ayrı ilgileniyorum, hepsiyle bu yaşımda bunlarla mücadele ediyorum.”

“ANNEM ÇALIŞMIYOR, KİTAP OKUYOR”

Çocukların anne babalarını cezaevinde çalıştığını dile getiren babaanne Çatpınar, “Baba robot yapıyor, anne örgü el işi yapıyor dedik. Küçük torunum bana annem orada çalışmıyor ki, kitap okuyor dedi. Ne diyeceğimi bilemedim. Onlar sevinsin diye hediyeler hazırladık. Anne babası göndermiş gibi yaptık. Bayramlar çok hüzünlü geçiyor. Anne yok, baba yok.” ifadelerini kullanarak yaşadığı durumu anlatıyor.

“CEZAEVLERİNDE BİRBİRİNDEN DEĞERLİ İNSANLAR VAR”

Çocuklarım ellerine silah almadan terörist olduğunu belirten Çatpınar “Komşuları çok üzüldüler. Biz böyle güzel insanları tanıdık onlar terörist olamaz diyorlar. Çünkü benim çocuklarım karıncayı bile incitecek çocuk değiller.”

Cezevlerinde birbirinden değerli insanların yattığını gördüğünü kaydeden babaanne Nurten Çatpınar, “Pandemi döneminde her yer ibadetlere kapalıyken orada terörist dedikleri kişiler cemaatle namaz kılıyorlardı.” diye konuştu.

Çatpınar, oğlu ve gelininin serbest bırakılıp çocuklarına kavuşması için yetkililerden yardım istedi.

Gündem

Halk otobüsü şoförü maske takmayan yolcuyu bıçakladı

Bursa’da halk otobüsüne maskesiz binmek isteyen bir yolcu, kapıyı kapattığı için kavga ettiği otobüs sürücüsü tarafından kol ve sırtından bıçaklanarak hastanelik oldu.

BOLD- Bursa’nın Osmangazi ilçesi, İstanbul Yolu Caddesi’nde öğlen saatleri meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gelişti: Annesi ile birlikte durakta otobüs bekleyen Savaş B. (30), Demirtaş-Heykel arasında sefer yapan 17-D numaralı halk otobüsüne maskesiz binmek istedi. Otobüs şoförü İzzet Ç. (42), Savaş B.’yi maskesi olmadığı için, kapıları kapatarak otobüse almadı. Otobüs şoförü yolcuya maskesini takmasını söyledi.

KOL VE SIRTINDAN BIÇAKLADI

Şoför İzzte Ç., gencin maskesini takması üzerine kapıyı açarak, yeniden yolcu almaya devam etti. Savaş B. otobüse bindiği sırada kendisine maskesiz olduğu için kapıyı kapan İzzet Ç. ile tartışmaya başladı. İkili arasında başlayan maske tartışması, Barış B.’nin şoföre attığı tokatla kavgaya dönüştü. İzzet Ç. yanındaki bıçakla, Savaş B.’yi kol ve sırtından bıçakladı. Yaralanan Savaş B., otobüsten inip durakta kanlar içinde yere yığıldı. Savaş B.’nin yaralandığını görerek, sinir krizi geçiren annesi yolcular tarafından güçlükle sakinleştirildi.

KANLAR İÇİNDE YIĞILDI

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Savaş B., sağlık ekiplerince olay yerine yapılan ilk müdahalenin ardından Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak, tedaviye alındı. Olay yerinde bekleyen İzzet Ç. ise polis tarafından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Kavgaya ilişkin otobüs kamerasına yansıyan görüntüler de sosyal medyada dolaşıma girdi.

GÖREVDEN ALINDI

Yaşanan olayın ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, İzzet Ç.’nin görevinden alındığı ve hakkında idari soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Son 24 saatte 65 kişi daha koronavirüsten hayatını kaybetti.

Okumaya devam et

Gündem

Son 24 saatte 65 kişi daha koronavirüsten hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanlığının koronavirüs salgınına ilişkin açıkladığı güncel verilere göre, Türkiye’de bugün hayatını kaybeden 65 kişiyle beraber toplam can kaybı 7 bin 639 oldu.

BOLD- Sağlık Bakanlığı koronavirüs salgınına ilişkin güncel verileri paylaştı. Yeni verilere göre, Türkiye’de bugün hayatını kaybeden 65 kişiyle beraber toplam can kaybı 7 bin 639 oldu. Bugün yapılan testler sonucunda ise bin 692 yeni vaka tespit edildiği belirtildi.

Bugün sağlığına kavuşan sayısı bin 265 olarak açıklanırken yükselişi süren ağır hasta sayısının bin 522 olduğu kaydedildi.

Sosyal medya hesabından verileri değerlendiren Koca yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Ağır hasta sayımız 1.522’ye ulaştı. Zatürre oranında düşüş devam ediyor. Bugün 1.692 yeni hastamız var. Tedbirlere uygun hareket ederek gecesi gündüzü bizim için çalışmakla geçen sağlık çalışanlarımıza destek verelim. Birlikte başaracağız.”

Oğlunun düğünü için yasak tanımayan AKP’li vekilin cezası belli oldu

Okumaya devam et

Gündem

Oğlunun düğünü için yasak tanımayan AKP’li vekilin cezası belli oldu

Türkiye genelinde ilan edilen düğün yasağına rağmen, oğlu için bin 500 davetlinin katıldığı düğün organize eden Cemil Yaman’a 6 bin 360 lira ceza kesildi.

BOLD- Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla, 81 ilde ilan edilen düğün yasaklarını ihlal eden AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman’ın cezası belli oldu.

Oğlunun düğününe 1500 davetli çağıran, süre sınırını aşan ve yasak olmasına rağmen yemek servisi yaptırdığı saptanan Yaman’a en üst limitten ceza verildi.

CEZASI 2’YE KATLANDI

Cemil Yaman’a 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 282. maddesi uyarınca Hıfzıssıhha Kurulu kararına dayalı olarak 3 bin 180 lira idari para cezası uygulanmasına karar verildi. Ayrıca Yaman’a, düğünler ile nikahlarda toplu yemek verilmesi de dahil olmak üzere her türlü yiyecek içecek servisi ya da ikramının yasaklanmasına rağmen, düğünde davetlilere toplu yemek verildiği için aynı tutardaki idari para cezası iki kez uygulandı ve ceza 6 bin 360 liraya yükseldi.

İŞLETMELER DE CEZALANDIRILDI

Dilovası Kaymakamlığı da, düğünün yapıldığı işletmenin bağlı olduğu Karayolları Genel Müdürlüğü’ne 6 bin 360 lira ve yemek firmasına da 3 bin 180 lira idari para cezası uyguladı.

İş insanları Ali ve Sofu Altınbaş’a operasyon

 

Okumaya devam et

Popular