Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Yeğeninin yüzüne asit atan enişteye 5 milyon lira tazminat cezası

Eşinin yeğeninin yüzüne asit içerikli madde attığı gerekçesiyle 12 yıl hapse çarptırılan Cihan Araçman, 5 milyon 330 bin 379 lira maddi ve manevi tazminata mahkum edildi.

BOLD – İstanbul Ataşehir’deki bir restoranda 5 yıl önce eşinin yeğeninin yüzüne asit içerikli madde attığı gerekçesiyle 12 yıl hapse çarptırılan Cihan Araçman’ın yargılandığı tazminat davasında karar çıktı.

Anadolu 4. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen duruşmada mağdur Y.K’nın annesi Işıl Güven’in avukatı, davanın kabulüne karar verilmesini talep etti. Davalı avukatı ise “Tazminat hesapları fahiştir. Sigortanın yaptığı ödemelerin mahsup edilmesini istiyoruz” dedi.

ANNE GÜVEN’E DE 60 BİN LİRA MANEVİ TAZMİNAT ÇIKTI

Davayı kabul eden mahkeme 4 milyon 770 bin 379 lira maddi tazminatın haksız fiil tarihinden itibaren yasal faiziyle sanık Araçman’dan tahsili ile Y.K’ya velayeten anne Işıl Güven’e verilmesine karar verdi. Mahkeme ayrıca manevi tazminatın kabulü ile davacı Y.K’ya 500 bin lira, anne Güven’e de 60 bin lira ödenmesine hükmetti.

Cihan Araçman 2015’te bir restoranda eşinin kız kardeşinin 3 yaşındaki oğlu Y.K’nın yüzüne kimyasal madde döktüğü gerekçesiyle yargılanıp ‘kasten yaralama’ suçundan 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Dink davasında MİT Bölge Başkanı’nın dinlenmesinden vazgeçildi

Okumaya devam et
Reklamlar

Gündem

Okullar açıldı ancak 600 öğretmende Kovid var

Okullarda yüz yüze eğitim başladı fakat öğretmen ve öğrencilere test yapılmadan eğitime başlamasına sendikalar tepkili. Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aydoğan, 600 öğretenin Kovid-19’lu olduğuna dikkat çekerek, okulların hijyen malzemeleri eksik olarak açıldığını öne sürdü. 

BOLD – Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, ”600’ün üzerinde eğitim emekçisine Kovid-19 tanısı konuldu. Ancak okullar öğretmenlere ve öğrencilere test yapılmadan açıldı” dedi.

VİRÜS KONUSUNDA EĞİTİM VERİLMEDİ

Yüz yüze eğitime bugün başlandı. Ancak aileler ve meslek örgütleri kaygılı. Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’a konuşan Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, “Siyasal iktidar, okulların açılmasını siyasi başarı hikâyesine dönüştürdü. Okullarda temizlik görevlileri, hijyen malzemeleri eksik. Okul müdürleri virüs konusunda eğitim almamış. Okullarda sağlıkçı bulunmalı, taleplerimiz göz ardı edildi. 600’ün üzerinde eğitim emekçisine Covid-19 tanısı konuldu. Ancak okullar öğretmenlere ve öğrencilere test yapılmadan açıldı” dedi.

VELİLER ÇOCUKLARI İÇİN KAYGILI

Çocuğu 1. sınıfa başlayan Melya K. ise “Büyük kızım 4. sınıfa gidiyor. Okulda tuvaletler rezalet durumdaydı. Peçete, sıvı sabun eksikliği vardı. Sürekli bizden bu eksikliğin giderilmesi için para talep ediliyordu. Buna rağmen kirliydi. Şimdi ise virüs var ve küçük kızımı okula göndermem lazım. Nasıl yapacağım bilmiyorum” dedi.

Helikopterden atılan Osman Şiban’ı ifadesi alınmadan zorla askeri hastaneye götürdüler

Okumaya devam et

Gündem

Yandaş sendikaya geçmeyen işçilere sürgün üstüne sürgün

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li yönetimi Belediye-İş Sendikası üyesi işçilere yandaş Hizmet-İş sendikasına geçmeleri için yaptığı baskıları arttırdı. Hizmet-İş’e geçmeyen işçiler bir sürgünden başka bir sürgüne gönderiliyor.

BOLD – Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikası Başkanı Nihat Yurdakul, eski AKP’li Bakan Hilmi Güler yönetimindeki Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ORBEL AŞ’de, işçilere Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası’na geçmeleri için baskı yapıldığını söyledi. Yurdakul, “Her toplu sözleşme dönemi geldiğinde işçileri Hizmet-İş’e geçirmek için baskı yapıyorlar” dedi.

HİZMET-İŞ’E GEÇMEYENLERİ 300 KİLOMETRE ÖTEYE SÜRÜYORLAR

“İnsanları oradan oraya sürüyorlar. Alıyorlar 300 kilometre öteye gönderiyorlar. Oradan alıyorlar 100 km., 200 km. uzaklıkta başka bir yere gönderiyorlar” diyen Yurdakul, “İnsanlar yerleşmiş, ev tutmuş. Bir bakıyorsun ‘hadi seni şuraya verdim’. Bütün bunları işçiler Belediye-İş’ten ayrılıp Hizmet-İş’e geçmedikleri için yapıyorlar” dedi. Yurdakul, “Gönderdikleri işçilerin hepsi Belediye-İş Sendikası üyesi. Gidenlerin içinde Hizmet-İş’ten kimse yok. Neden Hizmet-İş’ten bir kişiyi bile göndermiyorsunuz? Yanıt basit: İşçileri Belediye-İş’ten istifa ettirmek” dedi.

11 AYDIR YETKİ VERİLMİYOR

Yurdakul, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde de örgütlenmelerini tamamladıkları halde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 11 aydır yetki vermediğini vurguladı. Yurdakul, “Hukuk, adalet tanımıyorlar. Vicdanları kararmış. 11 aydır on binlerce insan mağdur edilebilir mi ya! 11 aydır toplu sözleşme yapılamıyor. Bu durum bakanlıktan ve AKP’den kaynaklanıyor. Olacak iş değil” dedi.

Helikopterden atılan Osman Şiban’ı ifadesi alınmadan zorla askeri hastaneye götürdüler

Okumaya devam et

Gündem

Helikopterden atılan Osman Şiban’ı ifadesi alınmadan zorla askeri hastaneye götürdüler

Van’da gözaltına alındıktan sonra işkence gördüğü ortaya çıkan Osman Şiban, ifadesini vermeden sabah saatlerinde evini basan polisler tarafından askeri hastaneye götürüldü.

BOLD – Van’ın Çatak ilçesinde operasyona çıkan askerler tarafından 11 Eylül’de Servet Turgut’la birlikte gözaltına alındıktan 2 gün sonra hastanede ortaya çıkan ve helikopterden atıldıkları hastane raporuyla doğrulanan 8 çocuk babası Osman Şiban’ın (50) kaldığı ev bugün polisler tarafından basıldı. MA’nın haberine göre polislerin, Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla Şiban’ı askeri hastaneye götürdükleri aktarıldı. Şiban’ın hakkında gözaltı kararı olup olmadığı bilinmiyor. Yaşadığı işkenceden kaynaklı hafız kaybı yaşayan Şiban’ın henüz olaya dair ifadesi alınmadı.

Okumaya devam et

Popular