Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Emine Erdoğan’ın kuzeninden alınan ‘direkler’ 5 Tarım Bakanlığı bürokratını yedi

Tarım Bakanlığı kampüsü için ‘Bakan’ talimatı ile aydınlatma direği alımı yapıldı. Emine Erdoğan’ın kuzeni Veysel Baran’a aitliği iddia edilen 4A Pazarlama A.Ş’ye iş için 98 bin lira ödendi. Ancak alım emrini veren Bekir Pakdemirli ‘daha ucuza olabilirdi’ şayiası çıkınca 5 bürokratı koltuğundan etti.

BOLD – AKP iktidarında sıklaşan yolsuzluk iddialarına bir yenisi eklendi. Tarım ve Orman Bakanlığı, ‘çevre aydınlatma revizesi ışıklı direk işi’ni Emine Erdoğan’ın kuzeni Veysel Baran’a ait olduğu ileri sürülen 4A Pazarlama Şirketi’ne ‘ihalesiz’ verdi. Bizzat Bakan Bekir Pakdemirli talimatıyla yapılan alım için firmaya 98 bin lira ödendi. Fakat ‘işin usulsüz yapıldığı’ söylentisi kısa sürede bakanlıkta yayıldı. Kriz büyüyünce alım emri veren Pakdemirli, 5 daire başkanının görevine ‘direk işi’ sebebiyle son verdi.

DAHA UCUZA YAPILABİLİRDİ SÖYLENTİSİ ORTALIĞI KARIŞTIRDI

Cumhuriyet’ten Sena Yaşar’ın haberine göre Bakanlığın Eskişehir yolundaki kampüsü için Destek Hizmetleri Daire Başkanlığınca aydınlatma direği alımı yapıldı. Bu kapsamda 4A Pazarlama A.Ş’ye 16 direk siparişi verilip KDV dahil 98 bin lira ödendi. Daire Başkanı Fatih Sarıkaya’nın ihale açmaması ve doğrudan Bakan talimatı ile ödeme yapması kurum koridorlarında işin yanlış usulle yapıldığı ‘daha ucuza alınabileceği’ iddialarına yol açtı. 40’tan fazla personelin ifadesine başvuruldu. Sarıkaya ile Mali Hizmetler Daire Başkanı Ramazan Ata, İnşaat ve Emlak Hizmetleri Daire Başkanı Kurtuluş Mengüloğlu, Sosyal İşler Daire Başkanı Ünal Kaya, İdari İşler ve Koordinasyon Daire Başkanı Vedat Çatakçı görevden alındı. Sarıkaya yerine Özel Kalem Müdür Vekili Bülent Sezgin getirildi. Bürokratların Bakan talimatlı iş sebebiyle ‘Bakan’ca görevden el çektirilmesinde Pakdemirli’ye yakın ‘gölge bakan’ diye anılan Rıfat Tan Benadam’ın etkisi bulunduğu öne sürüldü.

KARARIN ARKASINDA GÖLGE BAKAN BENADAM VAR İDDİASI

Benadam’ın, görevi harici faaliyetlerde bulunduğu, işleri kontrolünde tuttuğu, bakan adına bürokrat atamaları yaptığı ve Bekir Pakdemirli’nin elektronik imzasını daimi taşıdığı iddiaları gündeme gelmişti. İyi Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş da konuyu TBMM kürsüsüne taşıyıp “Kim bu gölge bakan, Tarım ve Orman Bakanlığını kim yönetiyor?” diye sormuştu.

İBB Meclisinde ‘İnternetçi arkadaş’ polemiği: Stanford doktoram var herkes bi kendine gelsin

Gündem

Erdoğan şirketlere el koyduğunu unutup, konuşanları eleştirdi

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep’te vatandaşlara çay dağıttı. Çayların dağıtıldığı anda sosyal mesafeye uyulmaması dikkat çekti. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada şirketlere el koymaktan bahsedenlerin amacının ülkenin yeniden bataklığa saplanması olduğunu öne sürdü.

BOLD – Gaziantep 5. Organize Sanayi Bölgesi bölgesi açılışı için Gaziantep’te olan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan otobüsünden halka çay dağıttı. Erdoğan’ın çay dağıttığı anlarda sosyal mesafeye uyulmaması dikkat çekti.

GİRESUN’DA AFETZEDELERE DE DAĞITMIŞTI

Daha önce de sel felaketinin yaşandığı Giresun’da otobüsün üstünden halka çay dağıtan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan eleştiri odağı olmuş ve halkın sosyal mesafeye uymadığını belirterek onları suçlu bulmuştu.

TÜRKİYE ULUSLAR ARASI ŞİRKETLERİN ÜRETİM ÜSSÜ

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te yaptığı konuşmada, uluslararası şirketlerin alternatif üretim üssü arayışlarında Türkiye’nin adının artık daha fazla zikredildiğini öne sürerek, “Sanayisi, üretim kapasitesi, nitelikli iş gücü, sağlık ve ulaşım altyapısıyla ülkemizin yıldızı daha çok parlıyor. Salgın etkisini yitirip taşlar yerine oturdukça Türk ekonomisi yeni rekorlara koşmaya devam edecektir” dedi.

ŞİRKETLERE EL KONULMASININ KONUŞULMASINI ELEŞTİRDİ

“Kim 21’inci yüzyıl Türkiye’sinde özel sektörü düşmanlaştırıyorsa onun ülkemizin kalkınmasıyla ilgili hassasiyeti yoktur. Her kim şirketlere el koymaktan bahsediyorsa, onun amacı ülkemizin yeniden bataklığa saplanmasıdır” diyen Erdoğan, “Her kim devlet ile özel sektörün işbirliğini acımasızca eleştiriyorsa onun hedefi Türkiye’yi yurt dışına bağımlı kılmaktır. Kalkınmayı, güçlenmeyi savunan özel sektöre düşmanlık yapmaz” dedi.

Türkiye’de vefat sayısı 8 bine yaklaştı

Okumaya devam et

Gündem

Eski vekil koronadan yaşamını yitirdi

Eski Gümüşhane Belediye Başkanı, 25. Dönem Gümüşhane Milletvekili ve İBB’ye bağlı iştiraklerden İSTAÇ’ın Genel Müdürü Mustafa Canlı, Kovid-19 sebebiyle hayatını kaybetti.

BOLD – İSTAÇ’ın Genel Müdürü Müdürü Mustafa Canlı, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Canlı, Gümüşhane eski Belediye Başkanlığı görevini ve 25. Dönem milletvekilliği görevlerini yürütmüştü.

25. DÖNEM GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLİYDİ

İyi Parti’den yapılan açıklamada, “Eski Gümüşhane Belediye Başkanı, 25. Dönem Gümüşhane Milletvekili, İyi Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı ve İBB’ye bağlı iştiraklerden İSTAÇ’ın Genel Müdürü Mustafa Canlı, Covid-19 sebebiyle hayatını kaybetmiştir” denildi.

İMAMOĞLU BAŞSAĞLIĞI MESAJI YAYINLADI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yayınladığı mesajda Canlı için baş sağlığı dileklerinde bulundu. İmamoğlu, “Kıymetli çalışma arkadaşımız, İSTAÇ Genel Müdürümüz Mustafa Canlı’yı Kovid sebebiyle kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Kendisine Allah’tan rahmet; yakınlarına, sevenlerine ve İBB ailemize başsağlığı dilerim” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de vefat sayısı 8 bine yaklaştı

Okumaya devam et

Gündem

Türkiye’de vefat sayısı 8 bine yaklaştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 71 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybı sayısının 7 bin 929’a yükseldiğini açıkladı. 

 BOLD – Sağlık Bakanlığı’nın resmi verilerini paylaşan Bakan Fahrettin Koca, 1511 yeni vaka tespit edildiğini korona nedeniyle 71 kişinin daha hayatını kaybettiğini belirtti. Böylece toplam ölü sayısı 7 bin 929’a, vaka sayısı 312 bin 966’ya yükseldi. 

Bakan Koca’nın paylaşımında “Bugün tespit edilen 1.511 yeni hastamız var. Hasta sayısındaki düşüş işareti bizi tedbirlere daha sıkı tutunmaya davet ediyor. Ağır hasta sayımızda da artış hızı azalma eğiliminde. Birlikte mücadele tedbirlere birlikte uyarak mümkün.” uyarısında bulundu.  

Dilinizin ucunda kırmızı-beyaz sivilceler varsa Kovid olabilirsiniz

 

Okumaya devam et

Popular