Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

“Nükhet Hotar’a dokunurlarsa onun da dokunacağı yerler var”

Arjantin’de tutuklu suç örgütü lideri Serkan Kurtuluş, Nükhet Hotar’ın kanunsuz işlerine dair anlattığı delilli olaylara rağmen kimsenin ona dokunamayacağını iddia etti. “Çünkü ona dokunurlarsa Nükhet Hotar’ın da dokunacağı yerler var” dedi.

BOLD – Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü ve eski AKP Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar ile ilgili suç örgütü lideri Serkan Kurtuluş’un ‘yasa dışı eylem talimatı verdiği’, ‘tehdit ve şantaj ile mal edindiği’ iddiaları gündemdeki yerini koruyor. A3’ten Serdar Öztürk’ün sorularını, hâlihazırda kaldığı Arjantin’deki cezaevinden cevaplayan Kurtuluş, “Bu kadar delile rağmen niçin kimse Nükhet Hotar’a dokunamıyor? Çünkü dokunurlarsa, Nükhet Hotar’ın da dokunacağı yerler var” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Savcısı Okan Bato

PARALARDAN SAVCI OKAN BATO DA PAYINI ALIYORDU

İzmir ve çevresinde birçok iş insanına ‘terör örgütü üyesi olmak iddiası’ ile şantaj yapıldığını, yüklü miktarda paralarının alındığını dile getirip “Önce liste hazırlandı. Bu kişilerle ilgili çalışma yapıldı. Bu kişilere ulaşıldı. Kendi halledebildiklerini kendileri halletti. Orkide Yağları’ndan tutun da Kavuklar’a kadar hepsi para ödedi. Paraların hepsi Ahmet Kurtuluş’un (Mayıs 2019’da öldürülen eski AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı) ofisine geliyordu. Orada paralar bölüşülüyordu. Nükhet Hotar, Cumhuriyet Savcısı Okan Bato payını alıyordu. Yazışmalarımızın hepsinin ekran görüntüsü bende var” diye konuştu.

İZMİR GIDA ÇARŞISI’NDA İŞ İNSANLARI VURULDU FAİLİ MEÇHUL KALDI

Nükhet Hotar, Ahmet Kurtuluş ve diğer iş insanlarıyla ilişkisini kanıtlayacak belgelere sahip olduğunu söyleyip şunları anlattı: “Hotar’ın ve Kurtuluş’un dediği her şeyi yaptım. Elimde deliller var. İzmir Gıda Çarşısı’nda elektrikçi iş adamları vuruldu. Hepsinin faili meçhul kaldı. Çok büyük rant döndü. Hotar, buradan Ahmet Kurtuluş ve diğer iş adamları üzerinden büyük paralar kazandılar. Hatta bir elektrikçi iş adamı intihar etti. Çok kişi vuruldu, yaralandı. Bunlar Gıda Çarşısı’nda oldu. Hepsinin delilleri bende.”

İSTEDİĞİM HER ŞEYİN KARŞILANACAĞI VAADİNDE BULUNULDU

Kamuoyunda terör örgütü iltisakı borsası diye anılan olayda bu kişilerin çok büyük para kazandığını belirten Serkan Kurtuluş, Hotar’ın kendisine ‘istediği her şeyi karşılayacakları’ vaadinde bulunduğunu kaydetti. Ekip diye tanımladığı bu kişilere güveninin Alpaslan Çelik ile 2016’da yakalandıktan sonra sarsıldığını vurguladı.

AHMET KURTULUŞ’U ÖLDÜREBİLECEK KADAR KİRLİ İLİŞKİLERİ VAR

Yurt dışına gittikten sonra konuşacağını anladıkları için hakkında dosyalar oluşturmaya başladıklarını ifade ederek “İnterpol aracılığıyla beni Türkiye’ye geri getirtmek istediler ” dedi. Kurtuluş, Hotar ve çevresi ile ilgili iddialarını şöyle noktaladı: “Ahmet Kurtuluş’u öldürebilecek kadar kirli ilişkileri var. Bu kadar delile rağmen neden kimse Nükhet Hotar’a dokunamıyor? Çünkü dokunurlarsa, Hotar’ın da dokunacağı yerler var. Şu ana kadar sadece Kudret Dikmen’le ilgili ses kaydını yayınladım ama elimde çok daha fazlası, yazışmalar, kayıtlar var. Buradan çıktıktan sonra bunların hepsini paylaşacağım.”

Emine Erdoğan’ın kuzeninden alınan ‘direkler’ 5 Tarım Bakanlığı bürokratını yedi

Gündem

Özel eğitim öğrencileri de yüz yüze eğitim yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı, özel eğitim öğrencileri için yüz yüze eğitim kararı aldı. Bakanlığın kararına göre özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin devam ettiği okullarda 26 Ekim’den itibaren beş gün yüz yüze eğitime geçilecek.

BOLD – Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin devam ettiği okullarda ve sınıflarda 26 Ekim itibarıyla beş gün yüz yüze eğitime geçilmesini kararlaştırdı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un imzasını taşıyan yazı 81 ile gönderildi.

İSTEYEN VELİLER ÇOCUKLARINI GÖNDERMEYECEK

Karara göre, kademeli olarak yüz yüze eğitimin genişletilmesi kapsamında 26 Ekim itibarıyla tüm kademe ve sınıf seviyelerinde eğitim veren özel eğitim okulları ve özel eğitim sınıflarında beş gün yüz yüze eğitime başlanacak. Yüz yüze eğitim için öğrencilerin okula devamının sağlanmasında velilerin tercihi esas alınacak ve velinin yazılı talebi doğrultusunda yüz yüze eğitime devam etmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak. Yüz yüze eğitimde, her ders saati 30 dakika, teneffüsler ise 10 dakika olacak.

ARTIK CANLI DERS YAPILMAYACAK

Öğretmenler tarafından haftada beş gün okulda yüz yüze eğitim verilecek olması nedeniyle okula devam etmeyen öğrenciler için ayrıca canlı ders yapılamayacak. Bu nedenle yüz yüze devam etmeyen öğrencilerin “www.orgm.meb.gov.tr” ve “www.eba.gov.tr“ web sayfalarından, “özelimegitimdeyim” ile “EKPSSMEBOZEL” mobil uygulamalarından veya “tid.meb.gov.tr” gibi dijital platformlarından yararlanması, ayrıca EBA ilkokul ve ortaokulda yayınlanan özel eğitim öğrencilerine yönelik hazırlanan ders videolarının takip edilmesi velilere tavsiye edilecek.

 

“22 gün hücrede tutuldum, eşim cezaevinde kovid oldu, yavrum benimle konuşmuyor”

Okumaya devam et

Gündem

2 bin 165 kişide daha Kovid-19 tespit edildi

Koronavirüsle mücadeleye karşın vaka sayısındaki artış sürüyor. Bugün 2 bin 165 kişide koronavirüs tespit edildi. Artan vaka sayısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, halktan maske kullanmaya dikkat etmelerini istedi. 

BOLD – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca güncel koronavirüs verilerini açıkladı. Bakan Koca, 2 bin 165 kişiye koronavirüs (Kovid-19) tanısı konulduğu, 74 kişinin daha yaşamını yitirdiğini açıkladı.

VAKA SAYISI YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel verilerini, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Twitter hesabından paylaştı. Koca, Türkiye’de koronavirüs nedeniyle 74 kişinin daha yaşamını yitirdiğini, 2 bin 165 yeni hasta tespit edildiği bilgisini verdi. Koronavirüs nedeniyle toplam 9 bin 658 kişi yaşamını yitirirken, koronavirüs hasta sayısı ise 357 bin 693’e yükseldi. Bugün iyileşen sayısı bin 493 oldu.

BAKAN KOCA’DAN MASKE RİCASI

Bakan Koca, “Bugün tespit edilen 2.165 yeni hastamız var. Toplamda yaklaşık 13 milyon test yapıldı. Ağır hasta sayımızda artış devam ediyor. Salgınla mücadelede geldiğimiz noktada elimizdeki en büyük silah başta maske olmak üzere tedbirlerdir. Mücadeleye güç verin” dedi.

23 Ekim koronavirüs tablosu ise şöyle:

“22 gün hücrede tutuldum, eşim cezaevinde kovid oldu, yavrum benimle konuşmuyor”

Okumaya devam et

Gündem

Enis Berberoğlu’nun itirazını üst mahkeme de reddetti

Milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu hakkında Anayasa Mahkemesi’nin verdiği hak ihlali kararının ardından yapılan ve reddedilen yeniden yargılanma başvurusu için üst mahkemeye yapılan itiraz da reddedildi.

BOLD – İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Enis Berberoğlu’nun yeniden yargılanma talebini reddetmesinin ardından bir üst mahkemeye yapılan itiraz 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nce reddedildi.

AYM HAK İHLALİ KARARI VERMİŞTİ

Anayasa Mahkemesi’nin, milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu hakkında verdiği “hak ihlali” kararının ardından İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, AYM kararının “yerindelik denetimi kapsamında kaldığı” gerekçesiyle, yeniden yargılamaya yer olmadığına karar vermişti. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararına itiraz eden Enis Berberoğlu’nun avukatları İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sundukları itiraz dilekçesinde kararın gözden geçirilerek kaldırılmasını talep etmişti.

HERHANGİ BİR MERCİNİN DENETLEME YETKİSİ YOK

Dilekçede, Anayasa Mahkemesi’nin “Özgürlüğün ihlal edildiğine” ilişkin karar verdiği hatırlatılarak, herhangi bir mercinin bu kararı denetleme ya da inceleme yetkisi olmadığı belirtildi. Anayasa Mahkemesi kararlarının yerine getirilmesinin zorunlu olduğu anlatılan dilekçede, “Anayasa Mahkemesi’nin, tespit edilen ihlalin giderilmesi amacıyla yeniden yargılama yapılmasına hükmettiği hallerde, ilgili usul kanunlarında düzenlenen yargılamanın yenilenmesi kurumundan farklı olarak yargılamanın yenilenmesi sebebinin varlığının kabulü ve önceki kararın kaldırılması hususunda derece mahkemesinin herhangi bir takdir yetkisi bulunmaz” denildi.

ÜST MAHKEME DE REDDETTİ

15. Ağır Ceza Mahkemesi, Enis Berberoğlu hakkında yapılan başvuruya ilişkin karar verilmesine yer olmadığına karar vererek itirazı reddetti.

“22 gün hücrede tutuldum, eşim cezaevinde kovid oldu, yavrum benimle konuşmuyor”

Okumaya devam et

Popular