Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Sınavları geçseler de Eğitim-Sen’lilere atama yok

ÖSYM tarafından yapılan MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı’nda başarılı olan ve ardından girdiği sözlü sınavı da geçen Eğitim-Sen üyeleri, tercih ettikleri okullarda boş kadro olmasına karşın Eğitim-Sen’li oldukları gerekçesiyle atamalarının yapılmadığını iddia etti.

BOLD – Eğitim-Sen üyelerinin sendikaları nedeniyle okullara yönetici olarak atanmadığı ileri sürüldü. Şırnak Şube Başkanı Adnan Şenbayram, “Yazılı ve sözlüden geçer puan aldım. Tercih ettiğim okullarda kadro vardı. Yine de atanmadım” dedi.

MÜLAKATTA DÜŞÜK PUAN VERİLİYOR

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’e konuşan Eğitim-Sen Şırnak Şube Başkanı Adnan Şenbayram, ÖSYM tarafından yapılan MEB Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı’na giren Eğitim-Sen üyelerinin, sendikalı oldukları için atamalarının yapılmadığını iddia etti. Sendikalı oldukları için sürekli ötekileştirilip baskılara maruz kaldıklarını söyleyen Şenbayram, “Mülakata giren birçok arkadaşımızın mülakat puanı düşük verilerek üstü çiziliyor. Ben hem yazılı hem de mülakattan geçer puan almama rağmen, tercih verdiğim okulların ihtiyaç duyduğu idareci kadrosu boş olmasına rağmen üstümü çizdiler. Birçok arkadaşımız yazılı puanı geçmesine rağmen ‘mülakattan tekrar eleneceğiz, kendi adamlarını alacaklar’ düşüncesiyle mülakata girmek istemedi” dedi.

ÇOK DÜŞÜK PUANLAR ATANDI

Sınava giren fakat sendikalı olduğu için mülakatta sorulara doğru cevap vermesine rağmen üstünün çizildiğini iddia eden bir eğitimci ise, “68 puan gibi yüksek bir puan aldım. Mülakatta sorulara doğru cevap verdim. Sadece sendikadan kaynaklı böyle bir şey yapıyorlar. Benden çok düşük alanlar atanmış. Hukuki süreci başlatmak için birkaç avukatla konuştum. İspatlayamayız, ispatlasak da olumlu bir karar çıkmaz dedi. El yazımla yazdım nasıl ispatlayamam? Tercih hakkım elimden alındı. Şu anki okulum bu durumu kullanır diye dava açmaktan vazgeçtim” dedi.

Bir bayansınız ve çırılçıplak soyunmanız isteniyor ve 3 kez otur kalk otur kalk…

Gündem

‘Cumhuriyet’ restleşmesi

AKP iktidarı koronavirüs salgınını gerekçe göstererek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına kısıtlama getirdi. Muhalefet ve sivil toplum örgütleri ise bu karara restle karşılık verdi. Muhalefet iktidarı ‘Cumhuriyet düşmanı’; iktidar ise muhalefeti ‘Atatürk düşmanı’ olmakla suçladı.

BOLD – Milli bayram ve milli birlik günlerinden biri olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, bu sene de ayrışmalara sebep oldu. Koronavirüsü gerekçe gösteren İçişleri Bakanlığı’nın kutlamalara kısıtlama getirmesine muhalefet ve STK’lar tepki gösterdi.

CHP: İZİN ALMAYACAĞIZ

İçişleri Bakanlığının kısıtlama kararana karşı harekete geçen CHP, kendi yönetimlerindeki belediyelere 29 Ekim’i coşkuyla kutlama talimatı verdi. Yerel yönetimlerden sorumlu CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Cumhuriyeti kuran partinin temsilcileri olarak Cumhuriyetimizin 97. yılını da coşkuyla kutlamak için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz” dedi.

“Milli bayramlara karşı alerjisi olan Saray düşkünleri Cumhuriyet Bayramı’nı kutlama programlarını engelleme çabası içinde” ifadesini kullanan Torun, pandemi tedbirlerine dikkat ederek kutlamaları yapacaklarını belirtti. “Atalarımız Cumhuriyeti kurarken izin almadı, biz de kutlarken izin almayacağız. Cumhuriyet değerleriyle kavgalı olanlardan farkımız şudur: Onlar kurdukları Saray düzenini, biz demokrasiyi savunuyoruz. Cumhuriyeti atalarımız kurdu, biz de yaşatacağız” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise iktidarın çifte standart uygulamasına dikkat çekerek “İktidar partisi, Ahlat’ta Malazgirt’in yıldönümü etkinliklerinde, partisinin il ve ilçe kongrelerinde almadığı önlemi Cumhuriyet Bayramı için almaktadır” ifadelerini kullandı.

Bir tepki de İYİ Parti’den geldi. Lütfü Türkkan, AKP iktidarı boyunca Cumhuriyet bayramlarının çeşitli gerekçelerle “daha az coşkuyla kutlanması için” bahane üretildiğini, bu yılın bahanesinin pandemi olduğunu belirtti. Türkkan, “En sessiz şekilde nasıl kutlanır diye program yapılması, Türk milletini rahatsız ediyor” dedi.

Diğer yandan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık, konuya ilişkin “Siyasi iktidar, Atatürk Cumhuriyetine alerji duyuyor. Böyle bir şey olamaz” ifadesini kullandı.

“CUMHURİYET SEVGİSİNİ ATATÜRK DÜŞMANLARINDAN ÖĞRENMEYECEĞİZ”

Tepkiler devam ederken İçişleri Bakanlığı’ndan cevap geldi. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, kısıtlamaları “Cumhuriyet düşmanlığı” olarak niteleyenleri “Atatürk düşmanı” olarak tanımladı. “Cumhuriyet sevgisini, Atatürk düşmanlarından öğrenecek değiliz” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

A Haber muhabiri Levent Eke Emniyet’te daire başkanı oldu

Emniyet Genel Müdürlüğüne A Haber’den transfer yapıldı. Parlamento muhabiri Levent Eke, Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığına getirildi.

BOLD – A Haber muhabiri Levent Eke’nin Emniyet Genel Müdürlüğü Medya Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanı olduğu belirtildi.

Medyaradar’da yer alan habere göre; hükümet kontrolündeki A Haber’in parlamento muhabiri Levent Eke, Emniyet Genel Müdürlüğü Medya, Halkla İlişkiler ve Protokol Daire Başkanlığına atandı.

Meslek hayatına, 1996 yılında Flash TV’de başlayan Eke, 2011 yılından bu yana A Haber Ankara Haber Merkezi’nde parlamento muhabiri olarak görev yapıyordu.

Erdoğan istedi YÖK yaptı: Kadın üniversiteleri kuruluyor

Okumaya devam et

Gündem

Ekonomi profesörü Seyfettin Gürsel 1.300 TL iade için 25 bin TL’sini dolandırıcılara kaptırdı

Dolandırıcılar bin 321 lira para iadesi için aradıkları ekonomi profesörü Seyfettin Gürsel’in hesabından 25 bin lira çekti.

BOLD – Dolandırılan profesörler kervanına ekonomi profesörü Seyfettin Gürsel de eklendi. Banka görevlisi olduklarını söyleyen dolandırıcılar, Gürsel’in 25 bin lirasını kendi hesaplarına aktardı.

BİN 321 TL BEKLERKEN 25 BİN LİRASINDAN OLDU

Sabah’ın haberine göre özel bir üniversitede görevli Prof. Dr. Gürsel’e (71), geçtiğimiz günlerde telefonla ulaşan tele-dolandırıcılar, bankadan aradığını söyleyerek hesap işletim ücreti olan bin 321 liranın iadesi için TC kimlik numarasını ve anne kızlık soyadını paylaşmasını istedi. Profesör de bu bilgileri verdi. Daha sonra telefonuna mesaj olarak gelen şifreyi dolandırıcıya veren Prof. Gürsel’in hesabındaki paranın 25 bin lirası başka hesaba aktarıldı. Prof. Dr. Gürsel, savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu.

“Toplumun bize sırtını dönüp ‘sıkıldık’ demesi çok kırıcı oldu”

Okumaya devam et

Popular