Bizimle iletişime geçiniz

Gündem

Nadira’nın vurulduğu odadan yeni görüntüler: Boğuşma yaşandığını düşündürüyor

AKP’li Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde, Ünal’a ait silahla vurularak hayatını kaybeden Nadira Kadirova’nın avukatı İlyas Doğan, yeni görüntülerin boğuşma yaşandığını düşündürdüğünü söyledi.

BOLD- AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde bir yıl önce, Ünal’a ait silahtan çıkan kurşunla şüpheli şekilde ölen Özbekistan vatandaşı Nadira Kadirova ile ilgili dosya “Kovuşturmaya yer yoktur” kararı verilerek kapatıldı. Ailenin avukatı İlyas Doğan, dosyayı Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) taşınırken, Nadira Kadirova’nın hayatını kaybettiği gün polis ekipleri tarafından yapılan olay yeri incelemesine ait yeni görüntüler ortaya çıktı.

BirGün gazetesinin ulaştığı, olay yeri inceleme polislerinin kaydettiği görüntülerde Nadira Kadirova’nın çalıştığı süre boyunca kaldığı ve hayatını kaybettiği odadaki dağınıklık dikkati çekiyor. Polis kamerasına yansıyan görüntülerde yere düşen bir saksı ve etrafa saçılan kum ve çiçekler yer alıyor.

Görüntülerin devamında bir sehpanın tamamen ters döndüğü ve bir abajurun da yere düşerek kırıldığı görülüyor. Görüntülerde ayrıca, Nadira Kadirova’ya ait olduğu tahmin edilen bir kaç ayrı yerdeki kan izleri ile yine Kadirova’nın olduğu düşünülen yerdeki bir kadın çantası bulunuyor.

Polis kamerası ile kayıt altına alınan bir başka görüntüde ise, Nadira Kadirova’nın “intihar ettiği iddia edilen” silah ile çalışma masası ve üzerinde yer alan kişisel eşyalar göze çarpıyor.

POLİSLERLE BİRLİKTE ÜNAL’IN KIZI DA ODADA

Bir başka kayıtta ise Nadira Kadirova’nın cep telefonunun bulunma ani yer alıyor. Telefonu bulan olay yeri inceleme polisi, o sırda odada bulunan Şirin Ünal’ın kızı Duygu Ünal’a telefonun sahibinin Nadira Kadirova olup olmadığını soruyor. Duygu Ünal’da “Doğrudur” diyerek polisi onaylıyor

BOĞUŞMA YAŞANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Basına yansıyan yeni görüntüleri değerlendiren Kadirova ailesinin avukatı Prof. Dr. İlyas Doğan: “Odada bir boğuşma yaşandığını düşünüyorum. Üç ayrı bölgede kan birikmesi var ve üçü de birbirine mesafeli alanlarda. Halının üzerindeki üç farklı alanda kan görülürken bir de yatağın üzerindeki yorgandaki kan göze çarpıyor” dedi.

Duygu Ünal’ın polislerle birlikte odada olmasını, önemli bir delil karışıklığına yol açacağı gerekçesiyle eleştiren Doğan: “Ayrıca, olay yeri inceleme ekibine, yani emniyet mensupları AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın kızı Duygu Ünal’ın eşlik ettiği görülüyor. Bu tamamen usule aykırıdır. Çünkü en basitinden ölüm anında o da aynı binada ve olay yeri inceleme ekiplerine eşlik edemez, bu nedenle onun dışarıda tutulması gerekir” ifadelerini kullandı.

OLAYIN YAKINDAN TAKİP EDİLDİĞİNİ GÖSTERİYOR

Bir polisin cep telefonu konuşmasının da görüntülere yansıdığına dikkati çeken Doğan, “Bir polisin telefonu çalıyor ve polisin ‘Sizinle alakalı bir şey yok’ dediği duyuluyor. Bu da olay yeri inceleme esnasında da olayın yönlendirildiğini veya yakından takip edildiğini gösterir” diye konuştu.

Nadira Kadirova’nın öldürüldüğünü düşünen ağabeyi Muhammet Ali Kadirova, olaydan kısa bir süre sonra kardeşinin dövüldüğünü, intihar ettiği iddialarının aksine de uzak mesafeden vurularak öldürüldüğünü söyledi.

Koronavirüslülere elektronik bileklik takılacak

Gündem

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan AKP’li meclis üyelerine çay fırlattı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Meclis toplantısındaki oylama sırasında ısrarla söz isteyen AKP’li üyelere, “İlla Cumhurbaşkanı gibi mi yapayım sizi sakinleştirmek için?” diyerek masasının altında bulunan poşet çayları fırlattı.

BOLD – Bolu Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı sırasında Belediye Başkanı alınan kararları oylamaya sundu. Oylama sonrası Özcan, söz isteyen AKP sıralarına ise sakin olmaları konusunda uyarıda bulundu.

AKP sıralarından yükselen seslere karşı Özcan, “Cumhurbaşkanı gibi mi yapayım? alın size çay” diyerek masasının altındaki poşet çayları AKP sıralarına fırlattı.

Son günlerde adından çokça söz ettiren Tanju Özcan, geçen haftaya damga vuran Afgan göç dalgası sonrası sıradışı açıklamalara imza atmıştı. Bolu da barınan mültecilerin su ve vergi giderlerine 10 kat zam yaptığını açıklayan Özcan, aldığı desteğin yanı sıra büyük tepki de çekti.

Erdoğan’ın fırlattığı çayın dönüşü sert oldu

Okumaya devam et

Gündem

El bombası silah ve uyuşturucuyla yakalandı dediği saatte çıktı: Soylu ile fotoğrafları gündem oldu

Suç örgütü lideri olduğu ileri sürülen Sadık Yıldırım’ın da aralarında bulunduğu 18 kişi İzmir’de gözaltına alındı. Üzerlerinde 2’si uzun namlulu 8 silah, 1 el bombası ve bir miktar uyuşturucu bulunan Yıldırım ve arkadaşları 2 saat sonra serbest bırakıldı. Instagram hesabından serbest kalacağı saati açıklayan ve kendisini gözaltına alan memuru tehdit eden Yıldırım’ın Süleyman Soylu ve Binali Yıldırım ile fotoğrafları olduğu ortaya çıktı.

BOLD – Çete lideri olduğu iddia edilen Sadık Yıldırım ve 17 kişi, 1 el bombası, 3’ü ruhsatsız 6 tabanca, 2 uzun namlulu ve bir miktar uyuşturucu ile İzmir’de gözaltına alındı.

Bornova Merkez karakoluna götürülen Yıldırım iddiaya göre, burada polis memuru Tolga Akpınar ile tartıştı.

GÖZALTINDA STORY

Gözaltındayken Instagram hesabından story paylaşan Sadık Yıldırım, üzerlerinde yakalanan bomba, uyuşturucu ve ruhsatsız silaha rağmen 2 saat sonra serbest kalacağını duyurdu.

Alaycı ifadeler kullanan ve kısa süre sonra serbest bırakılan Sadık Yıldırım bir story daha paylaşarak kendisini gözaltına alan polis Tolga Akpınar’ı tehdit etti.


Akpınar’ın ismini yazdığı elini fotoğraflayan Sadık Yıldırım, “Kalabalıkta yapılan artistliğin tenhada özrü olmaz” notuyla paylaştı.

AKP’LİLERLE YANYANA

Sadık Yıldırım’ın daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başta olmak üzere AKP’li siyasilerle fotoğrafları olduğu ortaya çıktı.

Olayı sosyal medyada paylaşan TBMM Adalet komisyonu üyesi ve CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, “Adı Sadık Yıldırım. 3 tabanca, 3 tüfek ve uyuşturucuyla yakalandığını söylüyor. 18 kişilik çetesiyle gezerken gözaltına alınıyor. ‘2 saate çıkarım’ dedikten sonra hemen çıkıyor. Onu gözaltına alan polisi açık şekilde tehdit ediyor. Süleyman Soylu polisin yanında olacak mısın?” dedi.

“Dünya bizi konuşuyor” haberleri pahalıya patladı: A Haber ve TRT ekibine dayak

 

Okumaya devam et

Gündem

Üç maaşlı RTÜK Başkanı’ndan medyaya yangın sansürü

Birden fazla yerden maaş alan Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, medya kuruluşlarına sansür yazısı gönderdi. Sadece yanan alanları gösteren medya kuruluşlarına ağır cezalar verileceğini açıkladı.

BOLD – RTÜK Başkanlığının yanı sıra Halkbank ve Basın İlan Kurumu yönetim kurulu üyeliklerinden maaş alan Şahin, gazete, televizyon ve internet sitelerine orman yangınlarının haberleştirilmesi hakkında bir yazı gönderdi.

VATANDAŞIN MORALİNİ BOZMAYIN

Yazıda “Medyamızın sorumluluk bilinci içinde duyarlılıkla hareket etmesi, vatandaşlarımızın ve yangın söndürme ekiplerinin moral ve motivasyonu açısından çok önemlidir” denildi.

YANAN ALANLARI ISRARLA EKRANA TAŞIMAYIN

RTÜK, “130 farklı noktada çıkan yangınlar acil müdahale ekipleri tarafından başarıyla söndürülmüşken buraları hiç görmeksizin sadece yanan alanların ısrarla ekranlara taşınması, kaos havası beklentisinde olan çevrelerin istediği yönde bir yayıncılıktır” ifadelerini kullandı.

AĞIR CEZA VERECEĞİZ

RTÜK’ün yazısı “Söz konusu yayın ilkelerini hiçe sayan medya hizmet sağlayıcılara en ağır müeyyidelerin uygulanması kaçınılmaz hale gelecektir” ifadeleriyle sona erdi.

RTÜK’ün rahatsız olduğu görüntülerde vatandaş kendi imkanlarıyla yangın söndürmeye çalışıyor.

Okumaya devam et

Popular

Shares